BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH PRZY DROGACH KRAJOWYCH O/ZG : CZ 1: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK31 W M. PAMIĘCIN; CZ 2: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK27 W M. PRZEWÓZ I W M. RUSOCICE
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312208
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312208/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 11:17
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b78b64f-15be-482e-b116-35dea49549ed
- Identyfikator
- 9290116588
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312208 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH PRZY DROGACH KRAJOWYCH O/ZG : CZ 1: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK31 W M. PAMIĘCIN; CZ 2: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK27 W M. PRZEWÓZ I W M. RUSOCICE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Zielonej Górze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500090
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bohaterów Westerplatte, 31
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-950
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 327 10 68
1.5.8.) Numer faksu: 68 325 34 68
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatzielonagora@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH PRZY DROGACH KRAJOWYCH O/ZG : CZ 1: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK31 W M. PAMIĘCIN; CZ 2: BUDOWA DRÓG DLA PIESZYCH W CIĄGU DK27 W M. PRZEWÓZ I W M. RUSOCICE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b78b64f-15be-482e-b116-35dea49549ed
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312208
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00109967/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa dróg dla pieszych z podziałem na 2 części: Część I: Budowa dróg dla pieszych w ciągu DK31 w m. Pamięcin; Część II: Budowa dróg dla pieszych w ciągu DK27 w m. Przewóz i w m. Rusocice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266378
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZG.D-3.2411.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 875491 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1:Budowa dróg dla pieszych w ciągu DK31 w m. Pamięcin
Przedmiotem zamówienia w ciągu głównym DK31 od km 122 + 670 do km 122 + 760 oraz od km 123 + 240 do km 123 + 300 jest zaprojektowanie i budowa:
drogi dla pieszych od km 122 + 670 do km 122 + 766 o długości ok. 96 m po prawej stronie (do projektowanego przejścia dla pieszych za zjazdem na cmentarz);
wyznaczenie przejścia dla pieszych w km ok. 122+764 (ze znakami D-6 na tle fluorescencyjnym)
budowę doświetlenia dedykowanego projektowanego przejścia dla pieszych
budowę znaku D-6 aktywnego na wysięgniku nad projektowanym przejściem dla pieszych
budowę drogi dla pieszych od km 123 + 240 do km 123 + 300 po stronie prawej (do boiska).
W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania elementów do wykonania zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania Umowy zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego, wykonać roboty budowlane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 239896,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa dróg dla pieszych w ciągu DK27 w m. Przewóz i w m. RusocicePrzedmiotem zamówienia w ciągu głównym DK27 jest zaprojektowanie i budowa dróg dla pieszych w m. Przewóz i m. Rusocice. Zakres rzeczowy obejmuje:
a) w m. Przewóz (zadanie nr 1):
budowę drogi dla pieszych od km 1+450 do km 1+470 o długości ok. 20 m po prawej stronie (do projektowanego przejścia dla pieszych);
budowę drogi dla pieszych od km 1+460 do km 1+860 o długości ok. 400 m po lewej stronie;
wyznaczenie przejścia dla pieszych w km ok. 1+470;
budowę doświetlenia dedykowanego projektowanego przejścia dla pieszych;
przeniesienie przystanku autobusowego z km 1+380 w km 1+470.
b) w m. Rusocice (zadanie nr 2):
budowę drogi dla pieszych (dojście) do zatoki autobusowej od km 12+215 do km 12+250 o długości ok. 35 m po prawej stronie wraz z wygrodzeniami w miejscach gdzie jest to wymagane;
budowę drogi dla pieszych (dojście) do przystanku autobusowego od km 12+250 do km 12+290 o długości ok. 40 m po lewej stronie wraz z wygrodzeniami w miejscach gdzie jest to wymagane;
budowę oświetlenia dojść do zatoki autobusowej i przystanku autobusowego.
W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania elementów do wykonania zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania Umowy zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego, wykonać roboty budowlane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 635595 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W terminie składania ofert, tj. do dnia 12-06-2026r. do godz. 9:30, w w/w postępowaniu zostały złożone trzy oferty, z następującymi cenami:
Część nr 1
1) Przedsiębiorstwo Drogowe „KONTRAKT” Sp. z o.o.
ul. Szosa Poznańska 17
66-600 Krosno Odrzańskie
Cena oferty brutto: 541 200,00 zł
po poprawie omyłki rachunkowej: 542 430,00 zł
2) MALDROBUD Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Królewiecka 43,
74-300 Myślibórz
Cena oferty brutto: 923 560,00 zł
3) Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o.
ul. Leśna 9 Podbrzezie Dolne
67-120 Kożuchów
Cena oferty brutto: 590 400,00 zł
Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi brutto: Część nr 1: 295 070,00 zł
Z powyższego wynika, iż oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 542430,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 923560,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W terminie składania ofert, tj. do dnia 12-06-2026r. do godz. 9:30, w w/w postępowaniu zostały złożone trzy oferty, z następującymi cenami:
Część nr 2
1) Przedsiębiorstwo Drogowe „KONTRAKT” Sp. z o.o.
ul. Szosa Poznańska 17
66-600 Krosno Odrzańskie
Cena oferty brutto: 932 340,00 zł
2) Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o.
ul. Leśna 9 Podbrzezie Dolne
67-120 Kożuchów
Cena oferty brutto: 1 387 440,00 zł
Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi brutto: Część nr 2: 781 780,00 zł
Z powyższego wynika, iż oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 932340,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1387440,00 PLN
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |