Zakup i dostawa sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.
GMINA PUCK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312274
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312274/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-29 11:33
- Lokalizacja
- Puck, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a520ae10-83f5-44ca-b7b4-0cb778fade88
- Identyfikator
- 5871588654
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312274 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PUCK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675468
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 10 Lutego 29
1.5.2.) Miejscowość: Puck
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 586735620
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina.puck.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gmina.puck.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_puck1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a520ae10-83f5-44ca-b7b4-0cb778fade88
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312274
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069877/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i dostawa sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane w ramach projektu: „Naukowy zawrót głowy- rozwój kompetencji przyszłości w szkołach podstawowych w Gminie Puck” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Funduszu europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa (w zakresie projektów dotyczących edukacji ogólnej)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150429
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026.AR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 340979,51 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.
2. Miejsce realizacji dostaw - szkoły podstawowe na terenie Gminy Puck (wg rozdzielnika dostarczonego Wykonawcy przed planowanym terminem dostawy), tj.:
- Szkoła Podstawowa w Żelistrzewie, ul. Szkolna 1, 84-100 Żelistrzewo
- Szkoła Podstawowa w Mrzezinie, ul. Dworcowa 54, 84-123 Mrzezino
- Szkoła Podstawowa w Starzynie, ul. Żarnowiecka 22, 84-107 Starzyno
- Szkoła Podstawowa w Darzlubiu, ul. Pucka 74, Darzlubie, 84-100 Puck
- Szkoła Podstawowa w Gieżdżewie, ul. Dworcowa 6, 84-100 Gnieżdżewo
- Szkoła Podstawowa w Łebczu, ul. Pucka 27, 84-103 Łebcz
- Szkoła Podstawowa w Leśniewie, ul. Mechowska 2, 84-106 Leśniewo
- Szkoła Podstawowa w Strzelnie, ul. Szkolna 5, 84-103 Strzelno
- Szkoła Podstawowa w Swarzewie, ul. Szkolna 36, Swarzewo, 84-100 Puck
- Szkoła Podstawowa w Połczynie, ul. Szkolna 21, 84-100 Połczyno
- Szkoła Podstawowa w Werblini, ul. Szkolna 2, Werblinia, 84-107 Starzyno
- Szkoła Podstawowa w Mieroszynie, ul. Szkolna 2, Mieroszyno, 84-103 Łebcz
3. Zakup współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
4. Zamówienie realizowane w ramach projektu: „Naukowy zawrót głowy- rozwój kompetencji przyszłości w szkołach podstawowych w Gminie Puck” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Funduszu europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa (w zakresie projektów dotyczących edukacji ogólnej) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027).
5. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1a do SWZ „formularz techniczny oferty – zestawienie techniczne sprzętu”
4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32320000-2 - Sprzęt telewizyjny i audiowizualny
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
39160000-1 - Meble szkolne
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
48620000-0 - Systemy operacyjne
48611000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający ogłosił postępowanie ZP.271.5.2026.AR (2026/BZP 00150429/01 z dnia 2026-03-11), dotyczące: Zakupu i dostawy sprzętu i wyposażenia do pracowni językowych na potrzeby szkół podstawowych w Gminie Puck w związku z realizacją projektu.Zamawiający po wniesieniu odwołania unieważnił czynność wyboru oferty najkorzystniejszej oraz ponownie przeprowadził czynności badania i oceny ofert oraz przystąpił do ponownej analizy dokumentacji postępowania.
W wyniku przeprowadzonej ponownej weryfikacji ofert oraz analizy treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W toku ponownego badania ofert oraz analizy dokumentacji postępowania stwierdzono, że w Załączniku nr 1a do SWZ – Formularz techniczny oferty, w zakresie pozycji dotyczącej „jednostki centralnej systemu”, zawarto następujące wymagania:"...architektura systemu: konwersja ADC, cyfrowe sterowanie funkcjami pracowni, przesyłanie i przełączanie sygnałów audio i dźwięków z mikrofonów, cyfrowy rejestrator audio." Zapis taki należy określić jako nieprecyzyjny, bo mamy do czynienia z następującymi wymogami: "cyfrowe sterowanie funkcjami pracowni" oraz "cyfrowy rejestrator audio" i umieszczony pomiędzy nimi, oddzielony tylko przecinkiem wymóg "przesyłanie i przełączanie sygnałów audio i dźwięków z mikrofonów". W związku z brakiem określenia "cyfrowe" umożliwił Wykonawcą, różną interpretację. Cześć Wykonawców uznała, że chodzi o system całkowicie cyfrowy, a część Wykonawców uznała, że dźwięk może być transmitowany analogowo.
Zamawiający stwierdził, że taki opis jednostki centralnej systemu budzi wątpliwości i może spowodować zachwianie zasad: uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie Wykonawców.
W opisie przedmiotu zamówienia brak jest jednoznacznego wskazania, czy transmisja audio ma być realizowana w pełni cyfrowo, co spowodowało możliwość różnej interpretacji wymagań przez Wykonawców, co doprowadziło do zaoferowania rozwiązań opartych na odmiennych technologiach transmisji sygnału.
Wobec powyższego opis przedmiotu zamówienia nie został sporządzony w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, co spowodowało dopuszczenie różnych interpretacji wymagań dotyczących transmisji sygnału audio. W konsekwencji Wykonawcy mogli zaoferować rozwiązania oparte na odmiennych technologiach (cyfrowych, analogowych lub hybrydowych). Powyższe prowadzi do braku porównywalności ofert w oparciu o jednolite założenia techniczne.
Stwierdzona niejednoznaczność opisu przedmiotu zamówienia miała bezpośredni wpływ na sposób przygotowania ofert przez Wykonawców, zakres zaoferowanych rozwiązań technicznych, oraz ocenę zgodności ofert z wymaganiami SWZ.
W konsekwencji Zamawiający nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że dokonana ocena ofert odbyła się w warunkach zapewniających zachowanie zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców.
Mając na uwadze powyższe ustalenia, Zamawiający uznał, że jedynym prawidłowym sposobem zakończenia postępowania jest jego unieważnienie, celem zapewnienia zgodności postępowania z zasadami wynikającymi z ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności zasadą przejrzystości, uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.
Za wadę postępowania uzasadniającą jego unieważnienie orzecznictwo uznaje przede wszystkim błędy popełnione w dokumentacji postępowania. Kwestię tę ocenia się, uwzględniając właściwe przepisy dotyczące procedury udzielenia zamówienia, przykładowo warunków udziału w postępowaniu lub wymagań stawianych ofertom, a także zasady prowadzenia postępowania wskazane w art. 16 ustawy. Przepis ten stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza je w sposób przejrzysty, proporcjonalny i zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców.
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |