Dostawa wodomierzy zimnej wody pitnej wraz z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu
SAMORZĄDOWY ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W PĘCZNIEWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312411
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312411/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:06
- Lokalizacja
- Pęczniew, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-140f2dc6-c55e-47a4-9b04-7dca4446d2fb
- Identyfikator
- 8280002948
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312411 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wodomierzy zimnej wody pitnej wraz z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMORZĄDOWY ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W PĘCZNIEWIE
1.3.) Oddział zamawiającego: SZGKIM PĘCZNIEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731513469
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: WSPÓLNA 6
1.5.2.) Miejscowość: Pęczniew
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-235
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 436781978
1.5.8.) Numer faksu: 436781978
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szgkim@e-peczniew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szgkim-peczniew.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-140f2dc6-c55e-47a4-9b04-7dca4446d2fb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wodomierzy zimnej wody pitnej wraz z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-140f2dc6-c55e-47a4-9b04-7dca4446d2fb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312411
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034342/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa wodomierzy zimnej wody pitnej wraz z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270740
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 170731,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wodomierzy jednostrumieniowych lub/i ultradźwiękowych do zimnej wody pitnej wyposażonych w nakładki radiowe do zdalnego odczytu na terenie nieruchomości leżących na terenie Gminy Pęczniew. W ramach zamówienia dopuszcza się zastosowanie wodomierzy jednostrumieniowych lub ultradźwiękowych – pod warunkiem, że spełniają one minimalne wymagania techniczne opisane poniżej. System ma umożliwiać zdalny odczyt wskazań wodomierzy oraz wizualizację i analizę zebranych danych, zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wodomierze zimnej wody pitnej wyposażone w nakładki radiowe do zdalnego odczytu na terenie nieruchomości leżących na terenie gminy Pęczniew, kompatybilne z posiadanym systemem Zamawiającego tj. system LIBRA – RS.1.0.21 w celu rejestracji zużycia wody. Dostarczone przez Wykonawcę wodomierze i nakładki zostaną przystosowane przez Wykonawcę do współpracy z istniejącym u Zamawiającego programem rozliczania zużycia wody.
2. Ilość zamawianych urządzeń:
• wodomierze DN 15 z nakładką radiową R160 – 249 szt.
• wodomierze DN 20 z nakładką radiową R160– 419 szt.
• wodomierze DN 20 z nakładką radiową z dobowym rejestratorem R160– 50 szt.
• wodomierze DN 25 z nakładką radiową R250– 14 szt.
• wodomierze DN 32 z nakładką radiową R250 – 8 szt.
• wodomierze DN 40 z nakładką radiową R250 – 5 szt.
• wodomierze DN 50 z nakładką radiową R 160 – 2 szt.
• wodomierze DN 80 z nakładką radiową R 400– 1 szt.
• zatrzaskowa opaska plastikowa z numerem DN15 – 300 szt.
• zatrzaskowa opaska plastikowa z numerem DN20 - 500 szt.
• zatrzaskowa opaska plastikowa z numerem DN25 - 20 szt.
• zatrzaskowa opaska plastikowa z numerem DN32 - 20 szt.
• zatrzaskowa opaska plastikowa z numerem DN40 - 10 szt.
• uszczelka DN15 - 600 szt.
• uszczelka DN20 - 1000 szt.
• uszczelka DN25 - 30 szt.
• uszczelka DN32 - 20 szt.
• uszczelka DN40 - 10 szt.
• uszczelka DN50 - 10 szt.
• uszczelka DN80 - 2 szt.
Wymagania dotyczące wodomierzy ultradźwiękowych: Wodomierze ultradźwiękowe muszą być dostarczone jako fabrycznie nowe, z cechami legalizacyjnymi nadanymi w roku dostawy. Wodomierze muszą być objęte 5 letnią gwarancją producenta liczoną od daty sprzedaży.
Wymagane minimalne parametry metrologiczne:
DN15 Q3 = 2,5 m³/h, długość zabudowy 110 mm, R≥160 klasa dokładności w poziomie
DN20 Q3 = 4,0 m³/h, długość zabudowy 130 mm, R≥160 klasa dokładności w poziomie
DN25 Q3 = 6,3 m³/h, długość zabudowy 260 mm, R≥250 klasa dokładności w poziomie
DN32 Q3 = 10,0 m³/h, długość zabudowy 260 mm, R≥250 klasa dokładności w poziomie
DN40 Q3 = 16,0 m³/h, długość zabudowy 300 mm, R≥250 klasa dokładności w poziomie
DN50 Q3 = 25,0 m³/h, długość zabudowy 300 mm, R≥160 klasa dokładności w poziomie
DN80 Q3 = 63,0 m³/h, długość zabudowy 225 mm, R≥400 klasa dokładności w poziomie
Moduł radiowy (do zdalnego odczytu): Moduł radiowy przewidziany w systemie służy do transmisji odczytów wodomierzy. Musi być w pełni kompatybilny z dostarczanymi wodomierzami i dostosowany do montażu bezpośrednio lub za pomocą nowoczesnych nadajników indukcyjnych na ich liczydłach.
Dopuszcza się wodomierze ultradźwiękowe ze zintegrowanym modułem radiowym. Moduł instaluje się na wodomierzu bez potrzeby ingerencji w jego konstrukcję – montaż nakładki nie może wymagać naruszenia plomb ani powodować utraty szczelności układu pomiarowego. Urządzenie odczytowe powinno pozyskiwać wskazania wodomierza w sposób bezinwazyjny, bez kontaktu mechanicznego z elementami liczydła, zachowując przy tym pewność i dokładność pomiaru. Niedopuszczalne jest stosowanie w module czujników kontaktronowych, optycznych czy Halla – rozwiązanie musi wykorzystywać inną technologię odczytu gwarantującą odporność na tego typu ograniczenia. W przypadku uszkodzenia bądź awarii modułu radiowego sam wodomierz musi pozostać w pełni funkcjonalny pod względem tradycyjnego odczytu wzrokowego.
Moduły muszą być objęte 5 letnią gwarancją producenta liczoną od daty sprzedaży oraz fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku dostawy.
Minimalne wymagania techniczne zatrzaskowych opasek plastikowych/ plomb do wodomierzy: Opaska zatrzaskowa dedykowana do wodomierzy/opaski plombujące do wodomierzy musza być przeznaczone do zabezpieczenia śrubunków wodomierza. Średnice opasek od DN 15 do DN40. Opaski musza być oznaczone numeracją w postaci np. nadruku laserowego.
Minimalne wymagania techniczne uszczelek: Uszczelki muszą być dedykowane do wodomierzy. Średnice uszczelek od DN 15 do DN80.
3. Miejsce realizacji dostawy: Samorządowy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pęczniewie, ul. Wspólna 6; 99-235 Pęczniew.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w pkt. IV. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38421100-3 - Wodomierze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38421100-3 - Wodomierze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199896,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199896,77 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 199896,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METERING Anna Moder Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8311646702
7.3.3) Ulica: Parkowa 1;
7.3.4) Miejscowość: Buczek
7.3.5) Kod pocztowy: 98-113
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199896,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Dostawa wodomierzy zimnej wody pitnej wraz z nakładkami radiowymi do zdalnego odczytu” w trybie podstawowym z możliwością negocjacji na podstawie art. 275 pkt 2 p.z.p. Bezpośrednio przed upływem terminu składania ofert Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 210 000 zł.Do upływu terminu składania ofert wpłynęły następujące oferty:
1. METERING Anna Moder Sp. z o.o.
z siedzibą: ul. Parkowa 1; 98-113 Buczek
Cena oferty brutto: 199 896,77 PLN;
2. SMART METERS SOLUTIONS Sp. z o.o.
z siedzibą: ul. Orla 9/4a, 90-317 Łódź
Cena oferty brutto: 369 264,11 PLN.
Zgodnie z zapisami SWZ Zamawiający przy wyborze oferty najkorzystniejszej kierował się następującym kryterium oceny ofert:
− Cena (C) 100% (100 pkt).
W wyniku badania i oceny ofert Zamawiający ustalił co następuje:
➢ Wykonawca SMART METERS SOLUTIONS Sp. z o.o. nie załączył do oferty wymaganych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w rozdziale V SWZ, wobec czego, na podstawie art. 107 ust. 2 p.z.p. wezwał go do ich złożenia w wyznaczonym terminie. Wykonawca żadnych z wymaganych dokumentów nie przedłożył. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy SMART METERS SOLUTIONS Sp. z o.o. na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) p.z.p.
Zgodnie z powyższym przepisem Zamawiający jest bowiem zo bowiązany odrzucić ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie przedmiotowego środka dowodowego.
➢ Wykonawca METERING Anna Moder Sp. z o.o. przedłożył najwyżej ocenioną ofertę (100 pkt na 100 pkt możliwych gd zie cena oferty stanowiła wyłączne kryterium oceny), a wymagane przez Zamawiającego przedmiotowe środki dowodowe potwierdzają zgodność zaoferowanego towaru z przedmiotem zamówienia.
Biorąc pod uwagę kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz zaoferowaną cenę, Zamawiający uznał, iż nie będzie prowadził negocjacji w celu ulepszenia treści oferty.
Następnie Zamawiający na podstawie art. 274 ust. 1 p.z.p. wezwał Wykonawcę, którego oferta nie podlegała odrzuceniu i została najwyżej oceniona, tj. METERING Anna Moder Sp. z o.o. o., do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca w wyznaczonym terminie przedłożył żądane dokumenty i potwierdził spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z postępowania.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający wybrał ofertę złożoną przez METERING Anna Moder Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Parkowa 1; 98 113 Buczek jako najkorzystniejszą.
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |