"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"
Gmina Olszewo - Borki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312463
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312463/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:18
- Lokalizacja
- Olszewo-Borki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ae6874b-d772-4bf0-ac21-6e01ed796cc7
- Identyfikator
- 7582123565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312463 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olszewo - Borki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667965
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: W. Broniewskiego 13
1.5.2.) Miejscowość: Olszewo-Borki
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-415
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@olszewo-borki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.olszewo-borki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ae6874b-d772-4bf0-ac21-6e01ed796cc7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312463
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009272/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. gen. Józefa. Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00243740
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIGKiD.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja niżej wymienionych robót budowlanych:
1. Zadanie I pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie finansowane ze środków własnych Gminy Olszewo – Borki w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie gminy”
2. Zadanie II pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie finansowane ze środków własnych Gminy Olszewo – Borki w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy”
3. Zadanie III pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. gen. Józefa Bema w msc. Kruki na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Opis stanu istniejącego:
Droga posiadająca kategorię drogi gminnej klasy "D", objęta opracowaniem obejmuje odcinek od km 0+493,30 do km 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gmina Olszewo-Borki, obsługuje bez ograniczenia przylegające do pasa drogowego działki rolne oraz zabudowę jednorodzinną i zagrodową.
Nawierzchnia drogi gminnej, nieulepszona, gruntowo-żwirowa o szerokości zmiennej od 3,5m do 5m. Ruch pieszy odbywa się w jednym poziomie z pojazdami mechanicznymi - brak wydzielonych poboczy oraz drogi dla pieszych. Droga na chwilę obecną nie posiada typowego odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej. Odwodnienie odbywa się aktualnie powierzchniowo. Zjazdy w obrębie inwestycji o nawierzchni gruntowo-żwirowej. Szerokość pasa drogowego w granicach ewidencyjnych działek drogowych zmienna i wynosi od 5,00m do 13,00m.
Wzdłuż trasy znajdują się drzewa które częściowo przewidziano do wycinki, jak również planuje się wycinkę krzewów.
W pasie drogowym zlokalizowane jest uzbrojenie techniczne:
sieć elektroenergetyczna,
sieć wodociągowa,
sieć gazowa
sieć telekomunikacyjna.
Zakres zamówienia obejmuje:
1. Zadanie I pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w pasie drogowym w ul. gen. Józefa Bema ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego w obrębie ewidencyjnym Kruki, Drężewo, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową oraz rysunkami zamiennymi.
Uwaga: załączona dokumentacja projektowa obejmuje znacznie większy zakres.
W ramach niniejszego postepowania do wykonania wskazuje się zakres objęty rysunkiem pn.: „Zadanie I – PZT – zakres objęty zamówieniem. Dodatkowo zakres zamówienia nie obejmuje wyposażenia przepompowni ścieków.
2. Zadanie II pn.: Rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego) wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie obejmuje rozbudowę sieci wodociągowej z przyłączami w pasie drogowym w ul. gen. Józefa Bema ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego w obrębie ewidencyjnym Kruki, Drężewo zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
Uwaga: załączona dokumentacja projektowa obejmuje znacznie większy zakres.
W ramach niniejszego postępowania do wykonania wskazuje się zakres objęty rysunkiem pn.: „Zadanie II - PZT - zakres objęty zamówieniem”.
3. Zadanie III pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. gen. Józefa Bema w msc. Kruki na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W - ul. gen. Józefa Bema na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 polegać będzie przede wszystkim na budowie:
nawierzchni drogi gminnej o szerokości 6,0m z betonu asfaltowego (warstwa ścieralna i wiążąca),
drogi dla pieszych z betonowej kostki brukowej 6cm - szerokości 2m,
zjazdów zwykłych zapewniających obsługę komunikacyjną budynków jednorodzinnych w przedziale od 4,00m do 5,02 szerokości z betonowej kostki brukowej gr. 8cm,
zjazdów zwykłych zapewniających włączenie dróg wewnętrznych z ul. Bema w przedziale od 5,00m do 6,00 szerokości z betonu asfaltowego,
pobocza żwirowego z kruszywa łamanego o szerokości 1m,
najazdów nawierzchni o wyniesionej tarczy z betonowej kostki brukowej 8cm,
kanału technologicznego,
oznakowania pionowego i poziomego,
zieleni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 70
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3578078,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5252751,59 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3578078,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7582387548
7.3.4) Miejscowość: Ostrołęka
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3578078,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |