Budowa ciągu pieszo – jezdnego na dz. nr 218/9 oraz drogi gminnej KDD3 na dz. nr 222 w m. Rościsławice, gmina Oborniki Śląskie
Gmina Oborniki Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312482
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312482/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:24
- Lokalizacja
- Oborniki Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5ef241b-15b1-45ba-b40c-fe2a1b74831b
- Identyfikator
- 9151605065
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312482 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągu pieszo – jezdnego na dz. nr 218/9 oraz drogi gminnej KDD3 na dz. nr 222 w m. Rościsławice, gmina Oborniki Śląskie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935081
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Trzebnicka 1
1.5.2.) Miejscowość: Oborniki Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-120
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 310 35 19
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oborniki@oborniki-slaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oborniki-slaskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ciągu pieszo – jezdnego na dz. nr 218/9 oraz drogi gminnej KDD3 na dz. nr 222 w m. Rościsławice, gmina Oborniki Śląskie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5ef241b-15b1-45ba-b40c-fe2a1b74831b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312482
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015208/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa fragmentu ul. Łąkowej dz. nr 222, 218/9 AM-1 obręb Rościsławice w Gminie Oborniki Śląskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.34.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 674476,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia realizowany będzie na podstawie dokumentacji projektowej:
"Budowa ciągu pieszo - jezdnego na dz. nr 218/9 oraz drogi gminnej KDD3
na dz. nr 222 w m. Rościsławice, gmina Oborniki Śląskie" oraz pozwolenia
na budowę - Decyzja nr 568/25 z dnia 25.07.2025 r, a także pozwolenia
na prowadzenie badań archeologicznych - Decyzja nr 1536/2025 z dnia 20.05.2025 r.
Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania wszystkich robót budowlanych objętych dokumentacją wymienioną powyżej.
Do Wykonawcy zadania przed dokonaniem odbioru ostatecznego robót będzie należało uzyskanie w imieniu Inwestora Pozwolenia na użytkowanie dla zakończonego zadania zgodnie z dokumentacją projektową.
OPIS ZADANIA:
Lokalizacja inwestycji:
Teren planowanej inwestycji mieści się na działkach gminnych o nr: 218/9, 222, 286, 289 AM-1 w obrębie ewidencyjnym Rościsławice.
Stan istniejący:
Przedmiotowa droga zlokalizowana jest w miejscowości Rościsławice, w Gminie Oborniki Śląskie. Jezdnia drogi gminnej posiada nawierzchnię utwardzoną kruszywem
o zmiennej szerokości. Po obu stronach jezdni występują pasy zieleni. Większość zjazdów na posesje posiada nawierzchnię gruntową. Odwodnienie drogi w obrębie inwestycji odbywa się powierzchniowo, poprzez spływ wód opadowych na przyległe tereny zielone, zlokalizowane w pasie drogowym.
Droga zlokalizowana na działce nr 218/9 włącza się do drogi wojewódzkiej nr 340 poprzez istniejący zjazd zwykły. Natomiast droga na działce nr 222 włącza się do drogi gminnej - ul. Bocznej - poprzez skrzyżowanie zwykłe.
W ramach inwestycji przewiduje się konieczność wycinki jednego drzewa.
W obszarze robót ziemnych zlokalizowane jest podziemne uzbrojenie terenu, które wymaga zabezpieczenia na warunkach uzgodnionych z jego gestorem.
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miejscowości Rościsławice, ciąg pieszo - jezdny jest zakwalifikowany jako KDPJ, natomiast droga
ul. Łąkowa jako KDD3.
Obszar objęty opracowaniem znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.
Rozwiązania projektowe:
1) Ciąg pieszo - jezdny:
· Klasa drogi - gminna dojazdowa
· Prędkość projektowa Vp = 30 km/h
Jezdnia
· Kategoria ruchu - KR2
· szerokość pasa ruchu - 3,50 m
· szerokość jezdni - 3,50 m
· szerokość mijanki - 5,00 m
· pochylenie poprzeczne jezdni: 2 % (jednostronne)
· szerokość pobocza chłonnego - zmienna
Zjazd zwykły:
· Kategoria ruchu - KR1
· szerokość jezdni - 4,00 m
· połączenie z krawędzią jezdni: faza 1:1
· pochylenie poprzeczne jezdni: 0,5 % (jednostronne)
· pochylenie podłużne jezdni: max 5 %.
Uzbrojenie terenu i kolizje:
· Istniejące kable elektroenergetyczne oraz teletechniczne należy zabezpieczyć rurami osłonowymi (dwupołówkowymi) wykonanymi z polietylenu HDPE typu Arot A110PS.
· Istniejące skrzynki zasuw należy dowiązać wysokościowo do projektowanych rzędnych nawierzchni.
· Zaprojektowano budowę 4 lamp oświetlenia ulicznego - zgodnie z projektem branży elektroenergetycznej.
· Istniejący hydrant nadziemny, który koliduje z projektowaną jezdnią, należy wymienić na hydrant podziemny - zgodnie z projektem branży sanitarnej.
· Projektowaną nawierzchnię ciągu pieszo - jezdnego należy dowiązać wysokościowo do istniejącej jezdni zjazdu z drogi wojewódzkiej nr 340.
2) Droga gminna:
· Klasa drogi - gminna dojazdowa
· Prędkość projektowa Vp=30 km/h
Jezdnia
· Kategoria ruchu - KR2
· szerokość pasa ruchu - 3,50 m
· szerokość jezdni - 3,50 m
· szerokość mijanki - 5,00 m
· pochylenie poprzeczne jezdni: 2 % (jednostronne)
· szerokość pobocza chłonnego - zmienne
Zjazd zwykły:
· Kategoria ruchu - KR1
· szerokość jezdni - 4,00 m
· połączenie z krawędzią jezdni: faza 1:1
· pochylenie poprzeczne jezdni: 0,5 % (jednostronne)
· pochylenie podłużne jezdni: max 5 %
Uzbrojenie terenu i kolizje:
· Istniejące kable elektroenergetyczne oraz teletechniczne należy zabezpieczyć rurami osłonowymi (dwupołówkowymi) z polietylenu HDPE typu Arot A110PS.
· Istniejące skrzynki zasuw należy dowiązać wysokościowo do projektowanych rzędnych nawierzchni.
· Istniejący kabel teletechniczny kolidujący z projektowaną jezdnią należy przenieść - zgodnie z projektem branży teletechnicznej.
· Projektowaną nawierzchnię drogi dowiązać wysokościowo do istniejącej jezdni drogi gminnej - ul. Bocznej.
Rozwiązania sytuacyjne:
Projekt obejmuje wykonanie ciągu pieszo - jezdnego oraz jezdni o szerokości 3,5 m,
a także zjazdów zwykłych. Nawierzchnię wyżej wymienionych elementów drogi zaprojektowano jako bitumiczną, składającą się z następujących warstw:
· warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S o grubości 4 cm,
· warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W o grubości 8 cm,
· podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3
o uziarnieniu ciągłym 0/63 mm o grubości 20 cm
· warstwa mrozoochronna z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym, (cementem) o klasie wytrzymałości C1,5/2 o grubości 20 cm.
Długość projektowanego odcinka ciągu pieszo - jezdnego wynosi 113,77 m, natomiast jezdni 196,99 m.
W ramach zamówienia należy wykonać pobocza chłonne składające się z dwóch warstw: żwiru płukanego 16/31,5 mm o grubości 15 cm oraz z warstwy żwiru płukanego 31,5/63 mm o grubości 35 cm.
Odwodnienie:
Wody zostaną odprowadzone za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych na tereny zielone poprzez proj. pobocza chłonne, zlokalizowane w obrębie pasa drogowego.
Branża sanitarna:
Zakres zadania obejmuje usunięcie kolizji pomiędzy projektowanym ciągiem pieszo - jezdnym, zlokalizowanym na działce nr 218/9, a istniejącym hydrantem nadziemnym. Usunięcie kolizji polegać będzie na wymianie hydrantu nadziemnego na hydrant podziemny z podwójnym zamknięciem oraz montażu zasuwy odcinającej na sieci wodociągowej z PVC o średnicy 90 mm.
Branża teletechniczna:
Zakres zadania obejmuje usunięcie kolizji pomiędzy projektowaną jezdnią drogi gminnej, a istniejącą siecią telekomunikacyjną (linia kablowa Orange Polska S.A.) na odcinku
o długości 92 m. Prace polegają na przełożeniu sieci na dwóch odcinkach oraz zabezpieczeniu rurociągu kablowego poprzez zastosowanie rur osłonowych dwudzielnych typu A83PS.
Informacje dodatkowe:
1. Na wykonawcy ciążyć będą obowiązki
a) zapewnienia nadzorów:
- geodezyjnego,
- archeologicznego,
- geologicznego i geotechnicznego,
wraz z wykonaniem opracowań z tych badań;
b) wykonania projektu zastępczej organizacji ruchu oraz uzyskania jego zatwierdzeń na poczet realizacji przedmiotowego zadania;
c) załatwienie w imieniu zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, rejestracji dziennika budowy, zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych, zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, zgłoszenia wprowadzenia do użytkowania tymczasowej oraz docelowej organizacji ruchu, oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jeżeli będzie wymagane przepisami prawa budowlanego z przygotowaniem wszelkimi niezbędnymi załączników;
d) odnalezienia we własnym zakresie wszystkich ukrytych pod warstwami konstrukcyjnymi dróg zasuw wodociągowych, jak i gazowych, studni kanalizacyjnych i wykonania ich regulacji z wyprowadzeniem do powstałej niwelety drogi.
2. Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.), żąda, aby osoby wykonujące prace fizyczne - pracownicy fizyczni - tzw. robotnicy wykonujący czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na bezpośrednim wykonywaniu czynności związanych z budową, były zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę.
Zamawiający żąda, aby Wykonawca dysponował lub będzie dysponować kierownikami robót do kierowania poszczególnymi branżami i abyi byli oni obecni na budowie w trakcie całego procesu realizacji inwestycji.
Przedstawiony wyżej opis ma charakter jedynie informacyjny. Dokładny zakres przedmiotu zamówienia określa załączona do SWZ dokumentacja projektowa. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do skalkulowania ceny ryczałtowej oferty.
Zamawiający będzie żądał zastosowania do realizacji zamówienia materiałów w gatunku I, opatrzonych niezbędnymi świadectwami i dopuszczeniami do stosowania. Dokumenty dotyczące zastosowanych materiałów wykonawca będzie obowiązany przekazywać zamawiającemu przed ich wbudowaniem.
Wszystkie roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Wykonawca zobowiązany jest w czasie wykonywania robót będących przedmiotem zamówienia zapewnić na terenie objętym pracami należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP i przeciwpożarowych. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z realizacją zamówienia oraz wskutek innych działań osób zatrudnionych przez Wykonawcę.
Odbiór końcowy przedmiotu zamówienia musi być opatrzony niezbędnymi zaświadczeniami i nastąpi po dostarczeniu operatu powykonawczego w tym dokumentacji geodezyjnej powykonawczej i atestów wszystkich zastosowanych materiałów.
Koszty utylizacji powstałych odpadów z przebudowy/remontu dróg oraz uzyskania wszystkich zezwoleń, zaświadczeń i innych niezbędnych opracowań pozostają po stronie Wykonawcy.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 737716,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 781539,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 737716,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DECOSTAR INVESTMENT SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9151827914
7.3.3) Ulica: ul. Wrocławska
7.3.4) Miejscowość: Wisznia Mała
7.3.5) Kod pocztowy: 55-114
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 737716,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |