Obsługa systemu klimatyzacji i wentylacji mechanicznej w budynkach RARR S.A polegająca na konserwacji, przeglądach i usuwaniu usterek.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312498
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312498/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 12:26
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-49d05339-0093-431f-8852-383bb52349c0
Identyfikator
8130010538
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzącychUsługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowychKontrola systemu wentylacjiUsługi kontroli technicznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312498 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa systemu klimatyzacji i wentylacji mechanicznej w budynkach RARR S.A polegająca na konserwacji, przeglądach i usuwaniu usterek.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690260330

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szopena 51

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-959

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@rarr.rzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rarr.rzeszow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1294963

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obsługa systemu klimatyzacji i wentylacji mechanicznej w budynkach RARR S.A polegająca na konserwacji, przeglądach i usuwaniu usterek.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49d05339-0093-431f-8852-383bb52349c0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312498

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225793

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.2611.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 287500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wykonywaniu okresowych przeglądów urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w 7 budynkach Zamawiającego, obejmujących w szczególności konserwację, przeglądy techniczne, usuwanie usterek oraz wykonywanie bieżących napraw urządzeń.
Obiekty objętych usługą:
1. Budynek RARR S.A. ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów,
2. Budynek RARR S.A ul. Rynek 5, 35-064 Rzeszów,
3. Inkubator Technologiczny IT Jasionka 954, 36-002 Jasionka gmina Trzebownisko,
4. Inkubator Technologiczny IT 1 Jasionka 954 A, 36-002 Jasionka gmina Trzebownisko,
5. Inkubator Technologiczny IT 2 Jasionka 954 B, 36-002 Jasionka gmina Trzebownisko,
6. Podkarpacki Park Biznesowy (PPB) Jasionka 954 C, 36-002 Jasionka gmina Trzebownisko,
7. Inkubator Technologiczny IT 4 Jasionka 954E, 36-002 Jasionka gmina Trzebownisko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z tym przepisem Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej Zamawiający przeprowadził czynności związane z weryfikacją dokumentów wymaganych przed zawarciem umowy oraz przekazał Wykonawcy projekt umowy celem jej podpisania. Dnia 24.06.2026 Wykonawca poinformował Zamawiającego, że z przyczyn obiektywnych nie może podpisać umowy na realizację przedmiotowego zamówienia.
Powyższe oświadczenie stanowi uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie prawne

Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z tym przepisem Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 458716,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 458716,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi