PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH UL. POPIEŁUSZKI, TETMAJERA I KOŁŁĄTAJA W KALETACH
MIASTO KALETY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312523
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312523/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:31
- Lokalizacja
- Kalety, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-742d4b9c-41eb-4e0e-a3ff-703d3d7bbced
- Identyfikator
- 6452509863
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312523 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH UL. POPIEŁUSZKI, TETMAJERA I KOŁŁĄTAJA W KALETACH
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KALETY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398706
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury, 2
1.5.2.) Miejscowość: Kalety
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-660
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 352 76 30
1.5.8.) Numer faksu: 34 352 76 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kalety.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kalety.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-742d4b9c-41eb-4e0e-a3ff-703d3d7bbced1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH UL. POPIEŁUSZKI, TETMAJERA I KOŁŁĄTAJA W KALETACH2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-742d4b9c-41eb-4e0e-a3ff-703d3d7bbced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312523
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006121/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej ul. Popiełuszki w Kaletach
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej ul. Tetmajera w Kaletach
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej ul. Kołłątaja w Kaletach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231784
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZBM.271.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ I – Przebudowa drogi gminnej ulicy Popiełuszki w KaletachDroga ma przekrój jednojezdniowy o szerokości 5 m. Długość odcinka przebudowywanego wynosi 124 m.
PARAMETRY TECHNICZNE
- droga gminna – ciąg jezdno-pieszy
- klasa techniczna - L
- kategoria obciążenia ruchem - KR2
- szerokość ciągu jezdno-pieszego - 5,00 m
- spadek poprzeczny jezdni na prostej - 2,0 %
Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie:
KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI
N1 – nawierzchnia jezdni
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor szary)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm
- podbudowa pomocnicza stabilizowana cementem C1,5/2,0 o gr. 20cm
N2 – nawierzchnia zjazdu indywidualnego
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm
N3 – nawierzchnia wejść do posesji
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 15cm,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zawierają: projekty architektoniczno-budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 9 do SWZ – dokumentacja techniczna do niniejszego SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 473300,79 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ II – Przebudowa drogi gminnej ulicy Tetmajera w KaletachDroga ma przekrój jednojezdniowy o szerokości 5 m. Długość odcinka przebudowywanego wynosi 121 m.
PARAMETRY TECHNICZNE
- droga gminna – ciąg jezdno-pieszy
- klasa techniczna - L
- kategoria obciążenia ruchem - KR2
- szerokość ciągu jezdno-pieszego - 5,00 m
- spadek poprzeczny jezdni na prostej - 2,0 %
Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie:
KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI
N1 – nawierzchnia jezdni
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor szary)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm
- podbudowa pomocnicza stabilizowana cementem C1,5/2,0 o gr. 20cm
N2 – nawierzchnia zjazdu indywidualnego
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 25cm
N3 – nawierzchnia wejść do posesji
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 15cm,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zawierają: projekty architektoniczno-budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 9 do SWZ – dokumentacja techniczna do niniejszego SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 411150,67 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ III – Przebudowa drogi gminnej ulicy Kołłątaja w KaletachDroga ma przekrój jednojezdniowy o szerokości 5 m. Długość odcinka przebudowywanego wynosi 97 m.
PARAMETRY TECHNICZNE
- droga gminna – ciąg jezdno-pieszy
- klasa techniczna - L
- kategoria obciążenia ruchem - KR2
- szerokość ciągu jezdno-pieszego - 5,00 m
- spadek poprzeczny jezdni na prostej - 2,0 %
Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie:
KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI
N1 – nawierzchnia jezdni
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor szary)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm
- podbudowa pomocnicza stabilizowana cementem C1,5/2,0 o gr. 20cm
N2 – nawierzchnia zjazdu indywidualnego
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm
N3 – nawierzchnia wejść do posesji
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
- podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zawierają: projekty architektoniczno-budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 9 do SWZ – dokumentacja techniczna do niniejszego SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 402581,20 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 228848,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 421237,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 228848,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GÓRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5742087097
7.3.4) Miejscowość: Węglowice
7.3.5) Kod pocztowy: 42-133
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 228848,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 204171,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 365923,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 204171,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GÓRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5742087097
7.3.4) Miejscowość: Węglowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 204171,41 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189958,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 358297,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 189958,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GÓRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5742087097
7.3.4) Miejscowość: Węglowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 189958,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |