Montaż agregatu prądotwórczego w zewnętrznej obudowie na fundamencie betonowym wraz z ułożeniem wewnętrznych sieci zasilających na cele wykonania rezerwowego zasilania budynku WITD w Poznaniu.
WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO W POZNANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312538
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:32
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5e82458-5fde-473b-a6d2-0a136bf0226e
- Identyfikator
- 7781397526
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312538 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż agregatu prądotwórczego w zewnętrznej obudowie na fundamencie betonowym wraz z ułożeniem wewnętrznych sieci zasilających na cele wykonania rezerwowego zasilania budynku WITD w Poznaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO W POZNANIU
1.3.) Oddział zamawiającego: WITD Poznań
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 634283139
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szwajcarska 5
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-285
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.7.) Numer telefonu: 616567711
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: witd@poznan.uw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/witd-poznan
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c5e82458-5fde-473b-a6d2-0a136bf0226e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż agregatu prądotwórczego w zewnętrznej obudowie na fundamencie betonowym wraz z ułożeniem wewnętrznych sieci zasilających na cele wykonania rezerwowego zasilania budynku WITD w Poznaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5e82458-5fde-473b-a6d2-0a136bf0226e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00517593/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Montaż agregatu prądotwórczego w zewnętrznej obudowie na fundamencie betonowym wraz z ułożeniem wewnętrznych sieci zasilających na cele wykonania rezerwowego zasilania budynku WITD w Poznaniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288627
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WAT.272.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 276288,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na montaż agregatu prądotwórczego w wyciszonej, zewnętrznej obudowie na prefabrykowanym fundamencie betonowym wraz z ułożeniem wewnętrznych sieci zasilających na cele wykonania rezerwowego zasilania budynku Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu - szczegółowy opis i parametry techniczne zostały określone w załącznikach nr 5,6,7 do SWZ (przedmiar robót, STWiOR oraz projekt wykonawczy)
Niniejsze zamówienie obejmuje:
1) roboty budowlane związane z przystosowaniem istniejącej instalacji elektrycznej z umożliwieniem podłączenia agregatu prądotwórczego do budynku WITD w Poznaniu i jego umiejscowieniem na wybudowanym fundamencie betonowym,
2) zakup i dostawę kompletnego agregatu prądotwórczego,
3) montaż i uruchomienie dostarczonego agregatu prądotwórczego wraz ze szkoleniem wyznaczonych pracowników WITD w Poznaniu
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W wyznaczonym czasie składania ofert tj. do dnia 26.06.2026 r. do godz. 10:00 została złożona 1 oferta w kwocie brutto 430.254,00 zł brutto. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 340.000,00 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny złożonej w ofercie.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 430254,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430254,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 430254,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |