Utrzymanie zieleni w mieście Koszalin - 3 zadania
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00312578
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00312578/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-29 12:41
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-114a36ed-66db-49f3-bf3e-40662c4b7b29
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
Wykonawcy
3 przyznane
ZBIGNIEW GOSTOMSKIOgorzeliny, PL · lot 0
51 840 PLNZBIGNIEW GOSTOMSKIOgorzeliny, PL · lot 1
74 592 PLNZBIGNIEW GOSTOMSKIOgorzeliny, PL · lot 2
133 920 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312578 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie zieleni w mieście Koszalin - 3 zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330002466
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-815
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdit-koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdit-koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-114a36ed-66db-49f3-bf3e-40662c4b7b291.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie zieleni w mieście Koszalin - 3 zadania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-114a36ed-66db-49f3-bf3e-40662c4b7b29
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312578
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046850/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Pielęgnacja zieleni wysokiej na terenie Miasta Koszalina
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00243975
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZP.221.21.2026.DSz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie Nr 1: Pielęgnacja drzew kolidujących z infrastrukturą oświetleniową na terenie miasta Koszalin obejmujące w swym zakresie:a) Usunięcie gałęzi i konarów ograniczających strumień światła opraw oświetleniowych.
b) Wykonanie cięć w sposób zgodny z zasadami sztuki ogrodniczej oraz arborystycznej, bez uszkadzania pnia i pozostałej części korony drzewa.
c) Zabezpieczenie statyki i prawidłowego pokroju drzewa.
d) Zabezpieczenie terenu prac oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia w trakcie realizacji robót.
e) Uprzątnięcie i wywóz powstałej biomasy (gałęzi, konarów) do miejsca utylizacji lub zagospodarowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
f) Prace należy wykonywać przy użyciu specjalistycznego sprzętu (np. podnośnik koszowy, sprzęt alpinistyczny) przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje i doświadczenie w zakresie pielęgnacji drzew.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 54000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2: Awaryjne prace związane z usuwaniem zagrożeń w drzewostanach – w tym złomy, wywroty oraz usuwanie nadłamanych i niebezpiecznie zwisających gałęzi znajdujących się na terenie miasta Koszalin obejmujące w swym zakresie:a) Usuwanie drzew złamanych (złomy, wywróconych (wywroty) oraz drzew przechylonych lub pękniętych, grożących upadkiem.
b) Usuwanie konarów i gałęzi odłamanych lub zawieszonych w konarach drzew.
c) Cięcia techniczne i pielęgnacyjne w celu likwidacji zagrożeń powstałych w wyniku silnych wiatrów, burz, opadów śniegu, gołoledzi, kolizji drogowych lub innych zdarzeń losowych.
d) Zabezpieczenie terenu prowadzonych prac, w tym oznakowanie i wygrodzenie strefy niebezpiecznej.
e) Uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach, w tym pocięcie i wywóz drewna, gałęzi oraz innych pozostałości do miejsca zagospodarowania lub utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 68256,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 3: Wycinka oraz prace pielęgnacyjne drzew na terenie miasta Koszalin – w tym również drzew objętych wpisem do rejestru zabytków, obejmujących w szczególności:a) Wycinkę oraz pielęgnację drzew na terenie miasta Koszalin nie objętych wpisem do rejestru zabytków wraz z uprzątnięciem terenu, wywozem powstałej biomasy, pocięciem drewna oraz ułożeniem go w stosy.
b) Wycinkę oraz pielęgnację drzew na terenie miasta Koszalin objętych wpisem do rejestru zabytków wraz z uprzątnięciem terenu, wywozem powstałej biomasy, pocięciem drewna oraz ułożeniem go w stosy.
c) Wycinkę drzew w tym także w warunkach utrudnionych (np. w pobliżu zabudowy, infrastruktury drogowej, sieci energetycznych) z zastosowaniem technik alpinistycznych lub podnośnika koszowego.
d) Wycinkę oraz pielęgnację drzew realizowaną na podstawie decyzji administracyjnych właściwych organów, uzyskanych przez Zamawiającego.
e) Wykonanie cięć pielęgnacyjnych, technicznych i sanitarnych, w tym:
- usunięcie posuszu,
- redukcję i prześwietlenie koron,
- korygowanie statystyki drzew,
- usuwanie gałęzi kolidujących z infrastrukturą techniczną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 226530,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 51840,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 86184,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51840,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gostomski Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa inż. leśnictwa Zbigniew Gospomski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 771464449
7.3.3) Ulica: Nad Szosą 2
7.3.4) Miejscowość: Ogorzeliny
7.3.5) Kod pocztowy: 89-665
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 51840,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 216 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74592,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 84132,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74592,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gostomski Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa inż. leśnictwa Zbigniew Gostomski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 771464449
7.3.3) Ulica: Nad Szosą 2
7.3.4) Miejscowość: Ogorzeliny
7.3.5) Kod pocztowy: 89-665
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74592,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 216 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 133920,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 173232,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 133920,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gostomski Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa inż. leśnictwa Zbigniew Gostomski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 771464449
7.3.3) Ulica: Nad Szosą 2
7.3.4) Miejscowość: Ogorzeliny
7.3.5) Kod pocztowy: 89-665
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 133920,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 216 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |