Remonty dachów na budynkach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312692
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312692/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 13:03
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12b20c36-d987-4af9-9a46-0f886aa3b20c
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweNaprawa dachówKładzenie dachów bitumicznychKładzenie rynienIzolowanie dachuRoboty izolacyjneRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty murarskieRoboty remontowe i renowacyjneWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

2 przyznane

WOJCIECH SIWARSKIJawiszowice, PL · lot 0
138 174,29 PLN
MARIUSZ SPYCHALSKIŚwiętochłowice, PL · lot 1
590 262,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312692 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty dachów na budynkach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://us.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty dachów na budynkach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12b20c36-d987-4af9-9a46-0f886aa3b20c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312692

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00193848/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont dachów Wydział Nauk Społecznych, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego, Centrum Nauk Stosowanych ŚMCEiBI, Wydział Nauk Ścisłych i technicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212364

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.7.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 627287,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część A – wymiana pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej na budynku Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Bankowej 11 w Katowicach:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, polegających na wymianie pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej na budynku Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Bankowej 11 w Katowicach nad pomieszczeniami Sali audytoryjnej oraz Strefy studenta wraz z robotami towarzyszącymi obejmującymi między innymi: wymianę obróbek blacharskich i parapetów, wymianę stalowego komina wentylacyjnego wraz z przebudową szczytu komina murowanego oraz likwidację stalowych kanałów wentylacyjnych wraz z naprawą elewacji w miejscach demontażu,
2) Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia będą prowadzone w obiekcie czynnym i użytkowanym. W trakcie realizacji robót budowlanych prowadzone w nim będą zajęcia dydaktyczne, zatem Wykonawca zobowiązany jest tak prowadzić roboty by nie zaburzać procesu dydaktycznego.
3) Termin realizacji: do 3 m-cy od daty przekazania terenu robót. Przekazanie terenu robót nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od daty zawarcia Umowy.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, dalej: „STWiORB” (załączniki nr: 2.1, 2.1.1, 2.1.2 ) oraz przedmiarze robót (załącznik nr 2.1.3), które to dokumenty wraz z umową należy rozpatrywać łącznie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45262522-6 - Roboty murarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 139527,32 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część B - wymiana pokrycia na skośnej części dachu budynku Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ulicy św. Pawła 3 w Katowicach:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, polegających na wymianie pokrycia na skośnej części dachu od frontu budynku, znajdującego się pod elementami dekoracyjnymi z kształtek klinkierowych połączonych w pakiety zamknięte stalową ramą i zamontowanych do konstrukcji dachu za pomocą łączników systemowych, które przewidziane są do demontażu na czas prowadzenia prac w budynku Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy św. Pawła 3. Zamówienie obejmuje także uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych związanych z zajęciem pasa drogowego koniecznego do rozstawienia rusztowania i prowadzenia prac.
2) Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia będą prowadzone w obiekcie czynnym i użytkowanym. W trakcie realizacji robót budowlanych prowadzone w nim będą zajęcia dydaktyczne, zatem Wykonawca zobowiązany jest tak prowadzić roboty by nie zaburzać procesu dydaktycznego.
3) Termin realizacji: do 4 m-cy od daty przekazania terenu robót. Przekazanie terenu robót nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od daty zawarcia Umowy.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, dalej: „STWiORB” (załączniki nr: 2.2, 2.2.1) oraz przedmiarze robót (załącznik nr 2.2.2), które to dokumenty wraz z umową należy rozpatrywać łącznie

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45262522-6 - Roboty murarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.5.) Wartość części: 487760,35 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 138174,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 138174,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TERMAL SIWARSKI WOJCIECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492289485

7.3.3) Ulica: Kacza 42D

7.3.4) Miejscowość: Jawiszowice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-626

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 138174,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590262,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 770000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 590262,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZYGA-DACHY Mariusz Spychalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272288923

7.3.3) Ulica: Świętokrzyska 24 lok. 76

7.3.4) Miejscowość: Świętochłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-608

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 590262,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane