Remont budowli hydrotechnicznej - jaz Spichlerzysko w km 24+800 Kanału Augustowskiego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312770
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312770/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 13:24
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5075a613-428c-4d30-aebc-91e5dc547ed9
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

RADOSŁAW ZIĘCINASztabin, PL · lot 0
416 912,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312770 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budowli hydrotechnicznej - jaz Spichlerzysko w km 24+800 Kanału Augustowskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-bi@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/278024/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budowli hydrotechnicznej - jaz Spichlerzysko w km 24+800 Kanału Augustowskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5075a613-428c-4d30-aebc-91e5dc547ed9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312770

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont budowli hydrotechnicznej - jaz Spichlerzysko w km 24+800 Kanału Augustowskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179509

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: B.ROZ.270.2.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 395682,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont budowli hydrotechnicznej – jazu Spichlerzysko, zlokalizowanego w km 24+800 Kanału Augustowskiego, na działce nr 1911, obręb 0001 Białobrzegi, gmina Augustów.
Zakres rzeczowy obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę nr 38/2025 z dnia 27.08.2025 r. oraz dokumentacją projektową i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót.
2. Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie należytego stanu technicznego obiektu oraz usunięcie nieprawidłowości, co umożliwi jego dalszą bezpieczną eksploatację oraz prowadzenie zgodnej z obowiązującymi pozwoleniami wodno-prawnymi gospodarki wodnej. Realizacja inwestycji ma znaczenie dla ochrony zabytkowego zespołu Kanału Augustowskiego, gdyż jaz Spichlerzysko wchodzi w skład obiektu wpisanego do rejestru zabytków oraz położonego na obszarze uznanym za pomnik historii.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót określa dokumentacja projektowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 416912,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 597320,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 416912,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budimar Radosław Zięcina,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8461536435

7.3.3) Ulica: Krasnoborki 37

7.3.4) Miejscowość: Sztabin

7.3.5) Kod pocztowy: 16-310

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 416912,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane