SPRZĄTANIE I UTRZYMYWANIE CZYSTOŚCI W TEATRZE SYRENA.

Teatr Syrena

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312809
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 13:33
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34b37424-56fd-446f-b5bf-2acc05e9a0b1
Identyfikator
5250009683
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątaniaŚrodki czyszczące i polerująceUsługi sprzątania i zamiatania ulic

Wykonawcy

1 przyznane

JFJ CLEANING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrzykuły, PL · lot 0
403 021,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312809 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
SPRZĄTANIE I UTRZYMYWANIE CZYSTOŚCI W TEATRZE SYRENA.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Syrena

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277380

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Litewska 3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-589

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@teatrsyrena.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.teatrsyrena.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34b37424-56fd-446f-b5bf-2acc05e9a0b1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SPRZĄTANIE I UTRZYMYWANIE CZYSTOŚCI W TEATRZE SYRENA.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34b37424-56fd-446f-b5bf-2acc05e9a0b1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070480/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Sprzątanie i utrzymywanie czystości w Teatrze Syrena

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258884

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/TS/1/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 450862,16 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 439662,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na sprzątaniu
i utrzymaniu czystości w obiekcie Teatru Syrena mieszczącego się w Warszawie przy
ul. Litewskiej 3 oraz terenów zewnętrznych wokół Teatru, wraz z dostawą niezbędnych narzędzi, maszyn, środków do utrzymania czystości oraz środków higieny sanitarnej.

Wykonywanie usług sprzątania będzie się odbywało:
a. W przypadku sprzątania wewnątrz - w systemie ciągłym 7 dni w tygodniu (zarówno w dni robocze jak i w dni ustawowo wolne od pracy i dni świąteczne), zgodnie z zapotrzebowaniem Teatru wynikającym z repertuaru i teatralnego planu pracy, z uwzględnieniem wyjątków od sprzątania codziennego, o których mowa w dalszej części Opisu Przedmiotu Zamówienia.
b. W przypadku sprzątania na zewnątrz – może się odbywać do 7 dni w tygodniu (zarówno w dni robocze jak i w dni ustawowo wolne od pracy i dni świąteczne) zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem Teatru,

Zamawiający przewiduje następujący sposób rozliczania się za wykonywaną usługę:
- Ryczałtowy za usługę sprzątania wewnątrz teatru, ze stałą miesięczną kwotą wynagrodzenia płaconą Wykonawcy za miesiące: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień (tzw. ryczałt miesięczny za miesiące przypadające w okresie wiosenno-letnim) oraz ze stałą miesięczną kwotą wynagrodzenia płaconą Wykonawcy za miesiące: październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec (tzw. ryczałt miesięczny za miesiące przypadające w okresie jesienno-zimowym). Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia zakresu świadczonej usługi sprzątania wewnątrz (całkowita rezygnacja ze sprzątania danego dnia) - łącznie do 60 dni w trakcie trwania Umowy. W takim przypadku Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości proporcjonalnej do zakresu faktycznie świadczonych usług w związku ze zmniejszeniem zapotrzebowania. Zmniejszone miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe będzie wówczas obliczane według wzoru: R x D, gdzie R - to kwota netto ryczałtu za dany miesiąc podzielona przez ilość dni w miesiącu, a D - to ilość dni w miesiącu po odjęciu dni wyłączonych całkowicie ze sprzątania / w których sprzątanie się nie odbywało. Powyższy sposób rozliczania będzie stosowany odpowiednio także w przypadku rozpoczęcia/zakończenia świadczenia usługi w trakcie miesiąca.
- Godzinowy za usługę sprzątania terenów zewnętrznych wokół teatru – w tym wypadku rozliczenie odbywać się będzie za faktyczną ilość godzin sprzątania zewnętrznego w miesiącu, zgodnie ze zleceniem i zapotrzebowaniem Zamawiającego. Jednorazowe sprzątniecie całego terenu zewnętrznego nie powinno przekroczyć 1 roboczogodziny (1 rg.= 60 min). Przewiduje się, że maksymalna ilość godzin przeznaczanych na sprzątanie zewnętrzne nie przekroczy łącznie 260 godzin w trakcie całej umowy, a minimalna nie będzie mniejsza łącznie w trakcie całej umowy, niż 100 godzin.

Wykonawca zobowiązany będzie do zatrudnienia na umowę o pracę co najmniej 3 osób w wymiarze 1/2 etatu każda, wykonujących usługę sprzątania i utrzymywania czystości w obiekcie Zamawiającego.

Wykonawca będzie zobowiązany do posiadania w okresie obowiązywania umowy ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności objętych niniejszą umową na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy). Umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej co najmniej powinna obejmować swoim zakresem odpowiedzialność za szkody w mieniu pod kontrolą, szkody w mieniu podczas czyszczenia, obróbki i prac na nich oraz czyste straty finansowe wyrządzone Zamawiającemu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 403021,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 516308,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 403021,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JFJ CLEANING Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 543161553

7.3.3) Ulica: Pistacjowa 10B

7.3.4) Miejscowość: Strzykuły

7.3.5) Kod pocztowy: 05-850

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 403021,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-10 do 2027-07-09

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi