Remont drogi, ul. Barwna w Lipowej, w km 0+750 – 0+772; 1+072 – 1+268

Gmina Lipowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312894
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312894/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 13:50
Lokalizacja
Lipowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f974e3e-df21-43e7-a05e-e7cbc7f385c1
Identyfikator
5532471814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty inżynieryjne i budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH DROBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 0
158 705,06 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312894 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi, ul. Barwna w Lipowej, w km 0+750 – 0+772; 1+072 – 1+268

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wiejska 44

1.5.2.) Miejscowość: Lipowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f974e3e-df21-43e7-a05e-e7cbc7f385c1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi, ul. Barwna w Lipowej, w km 0+750 – 0+772; 1+072 – 1+268

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f974e3e-df21-43e7-a05e-e7cbc7f385c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312894

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Odbudowa infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz ochrona przeciwpowodziowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263685

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.12.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 194678,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Remont drogi, ul. Barwna w Lipowej, w km 0+750 – 0+772 oraz w km 1+072 – 1+268”. Zadanie jest realizowane z udziałem środków dotacji celowej w ramach działania: Wspieranie JST w zakresie odbudowy infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz ochrona przeciwpowodziowa.
2. Zakres zamierzenia budowlanego:
Przedmiotowy remont nawierzchni drogi prowadzony będzie poprzez wymianę warstwy ścieralnej i wyrównawczej oraz uzupełnieniem podbudowy i uzupełnienie poboczy, jak również odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów do posesji;
Parametry planowanego remontu drogi:
-długość odcinka – 231,0 mb
- szerokość jezdni – 2,80 m
- pobocza obustronne o szerokości – 0,3 m

Projektowana konstrukcja nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego 0/11mm o grubości śr. ok. 4,0cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego 0/16mm o grubości 5,0cm

Pobocza:
pobocze kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie gr - 8 cm.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 7 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
4. Przedmiar robót stanowi załącznik nr 8 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158705,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158705,06 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158705,06 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242895676

7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 103

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158705,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane