Remont drogi gminnej nr 140212K w m. Książ Wielki i Częstoszowice w km 0+015 - 1 + 297 o długości 1282 mb, Gmina Książ Wielki

Gmina Książ Wielki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00312990
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00312990/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-29 14:12
Lokalizacja
Książ Wielki, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-982ed80e-27bb-4f67-93c1-6b7bdc944555
Identyfikator
6591186961
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty na placu budowyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWyrównywanie terenu

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ WAWRZEŃKoniusza, PL · lot 0
576 927,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00312990 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 140212K w m. Książ Wielki i Częstoszowice w km 0+015 - 1 + 297 o długości 1282 mb, Gmina Książ Wielki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Książ Wielki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010151

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 17

1.5.2.) Miejscowość: Książ Wielki

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-210

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ksiazwielki.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ksiazwielki.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 140212K w m. Książ Wielki i Częstoszowice w km 0+015 - 1 + 297 o długości 1282 mb, Gmina Książ Wielki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-982ed80e-27bb-4f67-93c1-6b7bdc944555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312990

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071589/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont drogi gminnej nr 140212K

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215771

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Remont drogi gminnej nr 140212K w m. Książ Wielki i Częstoszowice w km 0+015 - 1 + 297 o długości 1282 mb, Gmina Książ Wielki”, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany do wykonania w szczególności:
a. robót przygotowawczych drogowych,
b. robót rozbiórkowych,
c. robót ziemnych,
d. podbudowy,
e. nawierzchnii bitumicznych,
f. urządzeń BRD,
g. robót wykończeniowych i porządkowych.
Wykonawca jest nadto zobowiązany do dostawy i montażu tablicy informacyjnej, o której mowa w art. 38 ust. 1 i ust. 1a ustawy o RFRD w zw. z § 2 pkt. 1 lit. a) oraz w § 5 ust. 1, ust. 2, ust. 3 pkt. 1, § 9 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia o działaniach informacyjnych (dalej: Tablica informacyjna), z zastrzeżeniem przekazania Wykonawcy przez Zamawiającego projektu Tablicy informacyjnej oraz wytycznych do jej wykonania.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
a. Załączniku nr 1 do SWZ – „OPZ” (Opis przedmiotu Zamówienia), na który składa się:
 Projekt remontu drogi (część opisowa i część rysunkowa),
 Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (Szczegółowe Specyfikacje Techniczne - SST), z zastrzeżeniem że:
 w przypadku uchylenia norm wskazanych w STWiORB Zamawiający dopuszcza stosowanie norm, które zastąpiły normy uchylone,
 postanowienia STWiORB stosuje się w zakresie, w którym nie są one sprzeczne z postanowieniami Projektu remontu drogi lub SWZ z Załącznikami
 Przedmiar robót,
- Projekt Stałej Organizacji Ruchu
b. Załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne” – w zakresie warunków realizacji przedmiotu zamówienia.
2) Zamawiający oświadcza, że wszystkie dokumenty składające się na Załącznik nr 1 do SWZ – „OPZ”, wzajemnie się uzupełniają i jako takie łącznie określają zakres przedmiotowy zamówienia. W szczególności, ewentualne braki w przedmiarach w zakresie robót uwzględnionych jako roboty do wykonania w dokumentacji (w części opisowej i rysunkowej) lub ewentualne braki w dokumentacji (w części opisowej lub rysunkowej) w zakresie robót uwzględnionych jako roboty do wykonania w przedmiarach, nie zwalniają Wykonawcy z realizacji tych robót, chyba że co innego wynika z SWZ.
3) Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie, normy międzynarodowe, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i/lub systemy referencji technicznych mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 576927,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1194600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 576927,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grzegorz Wawrzeń, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: „Grzegorz Wawrzeń Prima-Kop”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6821342609

7.3.3) Ulica: Niegardów 60

7.3.4) Miejscowość: Koniusza

7.3.5) Kod pocztowy: 32-104

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 576927,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-15
2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane