Zimowe utrzymanie dróg gminnych w obszarze administracyjnym Gminy Lwówek (z wyłączeniem obszaru miasta Lwówek) od dnia podpisania umowy na okres zima 2026/2027 oraz 2027/2028 oraz 2028/2029

GMINA LWÓWEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00313177
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00313177/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-29 14:48
Lokalizacja
Lwówek, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c299923d-7686-4717-97a2-098316b4525e
Identyfikator
7881916747
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ PILCTarnowiec 7, PL · lot 0
510 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00313177 z dnia 2026-06-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg gminnych w obszarze administracyjnym
Gminy Lwówek (z wyłączeniem obszaru miasta Lwówek) od dnia podpisania umowy na okres zima 2026/2027 oraz 2027/2028 oraz 2028/2029

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LWÓWEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258879

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Lwówek

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-310

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 44 14024 - centrala

1.5.8.) Numer faksu: +48 61 44 14024 - prosić o włączenie

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lwowek.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lwowek.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg gminnych w obszarze administracyjnym
Gminy Lwówek (z wyłączeniem obszaru miasta Lwówek) od dnia podpisania umowy na okres zima 2026/2027 oraz 2027/2028 oraz 2028/2029

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c299923d-7686-4717-97a2-098316b4525e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313177

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023547/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Zimowe utrzymanie dróg gminnych w obszarze administracyjnym Gminy Lwówek (z wylączeniem obszaru miasta Lwówek) na okres zima 2026/2027 oraz 2027/2028 oraz 2028/2029

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263670

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.06.00.2026.ZJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 472222,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług z zakresu pn.: Zimowego utrzymanie dróg gminnych w
obszarze administracyjnym Gminy Lwówek (z wyłączeniem obszaru miasta Lwówek) od dnia podpisania
umowy w następujących okresach zimowych t. j.:
- zima 2026/2027 od listopada do grudnia 2026r. oraz od stycznia do końca marca 2027r.
- zima 2027/2028 od listopada do grudnia 2027r. oraz od stycznia do końca marca 2028r.
- zima 2028/2029 od listopada do grudnia 2028r. oraz od stycznia do końca marca 2029r.

2. Zakres zimowego obszaru (obwodu) utrzymania dróg w administracyjnym obszarze Gminy Lwówek:
1) od drogi krajowej nr 92 w kierunku północnym, ok. 59,120 km
w tym o nawierzchni utwardzonej (asfaltowej) – 18,037 km oraz o nawierzchni gruntowej 41,083 km
2) od drogi krajowej nr 92 w kierunku południowym, ok. 41,975 km
w tym o nawierzchni utwardzonej (asfaltowej) – 16,707 km oraz o nawierzchni gruntowej 25,268 km

3. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg gminnych na obszarze Gminy Lwówek od dnia podpisania umowy początek zimy 2026/2027 oraz w okresie następnych latach budżetowych Gminy Lwówek w zakresie czynności odśnieżania dróg z zalegającego i błota pośniegowego lub usuwania śliskości i gołoledzi na drogach poprzez posypywanie mieszanką piaskowo solną lub posypywanie nawierzchni samym piaskiem.
2) Zamawiający dookreśla przedmiot zamówienia za pomocą załączników do SWZ:
- szczegółowej specyfikacji technicznej przygotowanej na potrzeby zimowego utrzymania dróg w obszarze
administracyjnym Gminy Lwówek,
- ogólnej specyfikacji technicznej D – 10.10.01b określającej wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót
związanych z odśnieżaniem dróg,
- Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Lwówek nr 71/2025 określającego standardy zimowego utrzymania dróg,
- mapy dróg występujących w obszarze administracyjnym gminy Lwówek (Zarządzenie nr 71/2025 jest ostatnim
aktualnym, chyba że zostanie wydane nowe Zarządzenie na początek zimy 2026/2027) ,
- wykazu przewidzianych do zimowego utrzymania dróg gminnych w obszarze Gminy Lwówek.
3) Zamawiający informuje, że w przypadku powstania niezbędnej konieczności udrożnienia przejezdności lub likwidacji śliskości drogowej na terenie Gminy Lwówek mogą wejść także inne drogi publiczne niewyspecyfikowane w wykazie dróg, a przynależne do obszaru administracyjnego Gminy Lwówek (obwodu zimowego utrzymania dróg w Gm. Lwówek),
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości ograniczenia ilości i zakresu akcji zimowego utrzymania dróg, szczególnie w odniesieniu i zależności od posiadanych środków finansowych przeznaczonych na te zadania (w przypadku takiej potrzeby).
Z uwagi na ograniczone możliwości zapisu, pozostałe określenia z opisu przedmiotu zamówienia zostały przedstawione w rozdziale IV SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 56774,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 56774,94 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 56774,94 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZUH Paweł Pilc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7881927343

7.3.4) Miejscowość: Tarnowiec 7

7.3.5) Kod pocztowy: 64-310

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 510000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-11-01 do 2029-03-31
2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi