„Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Opole Lubelskie”
GMINA OPOLE LUBELSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00314165
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00314165/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 10:37
- Lokalizacja
- Opole Lubelskie, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-27619f39-4aa1-42c3-937b-0823d146bd83
- Identyfikator
- 7171733612
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314165 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Opole Lubelskie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOLE LUBELSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020026
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 4
1.5.2.) Miejscowość: Opole Lubelskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-300
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 818277201
1.5.8.) Numer faksu: 818277200
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@opolelubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://opolelubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
pzp.opolelubelskie.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Opole Lubelskie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27619f39-4aa1-42c3-937b-0823d146bd83
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314165
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048266/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Opole Lubelskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251297
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPR.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 157883,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część I: „Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Opole Lubelskie przy ul. Podzamcze – etap II”.3. Zakres zamówienia dla części I obejmuje realizację:
a) Budowy linii kablowej 0,4 kV – oświetlenie drogowe przy drodze powiatowej po gruntach działek nr ewid. 17, położonych w Opolu Lubelskim obręb 03 – Opole Lubelskie – miasto, w ciągu ul. Podzamcze, na podstawie pozwolenia na budowę nr 256/2023 z dnia 01.12.2023 r. znak AB.6740.5.72.2023. Zamawiający informuje, że w ramach pozwolenia zostały zrealizowane roboty budowlane dla części 2.
Uwaga: Projekt budowlany obejmuje szerszy zakres, niniejszy zakres został oznaczony w projekcie budowlanym jako Część 1.
b) Zakres prac będą wchodziły min: następujące roboty budowlane:
- budowa linii kablowej oświetleniowej;
- budowa 12 nowych słupów oświetleniowych;
- montaż wysięgników i opraw oświetleniowych na w/w słupach łącznie 12 szt;
- zasilenie projektowanego oświetlenia drogowego zgodnie z warunkami wydanymi przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin RE Puławy;
c) Wykonawca opracuje własnym staraniem i na własny koszt projekt czasowej organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót w pasie drogowym drogi powiatowej nr 2656 L oraz uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego;
d) wykonawca zapewnia obsługę geodezyjną;
e) wykonawca zapewnia kierownictwo budowy;
5. Dostarczone w ramach zamówienia lampy oświetleniowe LED musza być kompatybilne z systemem sterowania oświetleniem posiadanym przez Gminę Opole Lubelskie oraz spełniać następujące parametry:
a) Określone w dokumentacji projektowej
b) Oprawy wyposażone w panelu z diodami LED, który w razie uszkodzenia można wymienić bez konieczności wymiany całej oprawy;
c) Każda dioda na panelu LED powinna posiadać indywidualny element optyczny o takiej samej charakterystyce, żeby w przypadku przepalenia się ktorejś z diod zmienił się jedynie strumień świetlny emitowany przez oprawę a nie jej rozsył światła (powinna być zachowana równomierność oświetlenia na całej powierzchni oświetlanej drogi).
d) Minimalna wymagana gwarancja na oprawy 60 miesięcy;
e) Oprawa wyposażona w zawór antyoksydacyjny;
f) Skuteczność świetlna oprawy nie mniejsza niż 130 lm/W;
g) Oprawa przystosowana do pracy w temp. Od -30 oC do +40oC;
h) Oprawa wyposażona w gniazdo umożliwiające podłączenie sterownika dwukierunkowego dowolnego producenta oraz umożliwiające sterowanie pracą zasilacza oprawy;
i) Oprawa wyposażona w regulowany uchwyt montażowy o minimalnym kącie regulacji w zakresie od -25 do + 25 stopni;
6. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa dla części I: załącznik nr 8a do SWZ, dla części II załącznik 8b do SWZ, wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 oraz niniejszy SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71355200-3 - Wykonywanie badań
4.5.5.) Wartość części: 137478,93 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) Część II: „Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Kręciszówka”.4. Zakres zamówienia dla części II obejmuje realizację :
a) Budowa (podwieszenie) sieci oświetleniowej wzdłuż drogi powiatowej 2626L w miejscowości Kręciszówka oraz jej zasilanie z sieci energetycznej. 2736 położonych w
b) Zakres prac będą wchodziły następujące roboty budowlane:
- zasilanie projektowanego oświetlenia drogowego z istniejącej szafy SOU Kręciszówka, poprzez wprowadzenie drugiego obwodu przewodem ASXAn 2x25 mm2,
- podwieszenie przewodu oświetleniowego typ ASXSn 2x25mm2 na istniejących słupach typu ŻN linii niskiego napięcia Kręciszówka nr 30804 w przęsłach (żerdź stacji transformatorowej ST Kręciszówka nr 30804 do słup nr 55 linii nN zgodnie z rys. nr E1)
- montaż wysięgników i opraw oświetleniowych na n/w słupach zgodnie z projektem łącznie 14 opraw z wysięgnikami i zabezpieczeniami,
- zasilenie projektowanego oświetlenia drogowego zgodnie z pismem wydanym przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin RE Puławy;
c) Wykonawca opracuje własnym staraniem i na własny koszt projekt czasowej organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót w pasie drogowym drogi powiatowej 2626 L oraz uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego;
d) wykonawca zapewnia obsługę geodezyjną;
e) wykonawca zapewnia kierownictwo budowy;
5. Dostarczone w ramach zamówienia lampy oświetleniowe LED musza być kompatybilne z systemem sterowania oświetleniem posiadanym przez Gminę Opole Lubelskie oraz spełniać następujące parametry:
a) Określone w dokumentacji projektowej
b) Oprawy wyposażone w panelu z diodami LED, który w razie uszkodzenia można wymienić bez konieczności wymiany całej oprawy;
c) Każda dioda na panelu LED powinna posiadać indywidualny element optyczny o takiej samej charakterystyce, żeby w przypadku przepalenia się ktorejś z diod zmienił się jedynie strumień świetlny emitowany przez oprawę a nie jej rozsył światła (powinna być zachowana równomierność oświetlenia na całej powierzchni oświetlanej drogi).
d) Minimalna wymagana gwarancja na oprawy 60 miesięcy;
e) Oprawa wyposażona w zawór antyoksydacyjny;
f) Skuteczność świetlna oprawy nie mniejsza niż 130 lm/W;
g) Oprawa przystosowana do pracy w temp. Od -30 oC do +40oC;
h) Oprawa wyposażona w gniazdo umożliwiające podłączenie sterownika dwukierunkowego dowolnego producenta oraz umożliwiające sterowanie pracą zasilacza oprawy;
i) Oprawa wyposażona w regulowany uchwyt montażowy o minimalnym kącie regulacji w zakresie od -25 do + 25 stopni;
6. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa dla części I: załącznik nr 8a do SWZ, dla części II załącznik 8b do SWZ, wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 oraz niniejszy SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71355200-3 - Wykonywanie badań
4.5.5.) Wartość części: 56717,28 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123136,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 135000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123136,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOTEL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 431019023
7.3.4) Miejscowość: Kraśnik
7.3.5) Kod pocztowy: 23-200
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123136,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |