DOSTAWA CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO POJAZDÓW SŁUŻBOWYCH

18 Wojskowy Oddział Gospodarczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00314289
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00314289/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-30 11:08
Lokalizacja
Wejherowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-373ad563-45c6-4857-b0ff-11e13d97b38a
Identyfikator
5882404534
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

Wykonawcy

2 przyznane

ARMAPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdynia, PL · lot 0
191 141,46 PLN
"TRANSTECH" MICHAŁ HELM JOANNA HELM SPÓŁKA JAWNABydgoszcz, PL · lot 2
296 945,62 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314289 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO POJAZDÓW SŁUŻBOWYCH

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 222106502

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul Jana III Sobieskiego 277

1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 18wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.18wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1291055

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO POJAZDÓW SŁUŻBOWYCH

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-373ad563-45c6-4857-b0ff-11e13d97b38a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314289

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00106706/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa części zamiennych do pojazdów służbowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00195742

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 18WOG-SZP.2812.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów służbowych w podziale na cztery zadania
zadanie 1 - dostawa części zmiennych do samochodów osobowych, dostawczych, terenowych.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko oraz dokona rozładunku asortymentu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy, nieużywany, posiadający zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz wolny od wszelkich wad fizycznych i prawnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 SWZ – formularz asortymentowo – cenowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

4.5.5.) Wartość części: 123548,56 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów służbowych w podziale na cztery zadania
zadanie 2 - dostawa części zamiennych do samochodów terenowych marki FORD.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko oraz dokona rozładunku asortymentu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy, nieużywany, posiadający zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz wolny od wszelkich wad fizycznych i prawnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 SWZ – formularz asortymentowo – cenowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

4.5.5.) Wartość części: 38300 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów służbowych w podziale na cztery zadania
zadanie 3 - dostawa części zamiennych do samochodów ciężarowych.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko oraz dokona rozładunku asortymentu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy, nieużywany, posiadający zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz wolny od wszelkich wad fizycznych i prawnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 SWZ – formularz asortymentowo – cenowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

4.5.5.) Wartość części: 112280,62 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów służbowych w podziale na cztery zadania:
zadanie 4 – dostawa filtrów do pojazdów służbowych.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko oraz dokona rozładunku asortymentu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy fabrycznie nowy, nieużywany, posiadający zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz wolny od wszelkich wad fizycznych i prawnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 SWZ – formularz asortymentowo – cenowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

4.5.5.) Wartość części: 75611,28 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 191141,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 191141,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 191141,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARMAPOL SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9581668973

7.3.3) Ulica: CHWASZCZYŃSKA 190B

7.3.4) Miejscowość: GDYNIA

7.3.5) Kod pocztowy: 81-571

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 191141,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu na składanie ofert przewidzianego w SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu tj. 27.04.2026 r. godz. 9:00 do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta podlegająca odrzuceniu.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 296945,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 296945,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 296945,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANSTECH MICHAŁ HELM JOANNA HELM SPÓŁKA JAWNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9671015737

7.3.3) Ulica: SKOŚNA 13

7.3.4) Miejscowość: BYDGOSZCZ

7.3.5) Kod pocztowy: 85-418

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 296945,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zadania 4, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający zauważył, że został nieprawidłowo sporządzony formularz asortymentowo-cenowy w zakresie zadania nr 4. W pozycjach 65,71,144 oraz 146 dla asortymentu stanowiącego filtr hydrauliczny dla pojazdów Jelcz 662 oraz Jelcz 442.32 przez Zamawiającego podany został nieprawidłowy nr katalogowy – 10210229692649. Podanie wymaganego asortymentu zawierającego nieprawidłowy nr katalogowy uniemożliwiło dokonania oceny przedmiotu zamówienia w złożonych ofertach i dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty. Usunięcie takiej wady na etapie badania ofert jest niemożliwe. Błąd o którym mowa powyżej, ma zatem charakter nieusuwalny i ma wpływ na zawarcie ważnej umowy niepodlegającej unieważnieniu. Stad należało postąpić jak na wstępie.

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy