Dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala
Szpital Ogólny w Kolnie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00314438
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00314438/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-30 11:42
- Lokalizacja
- Kolno, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e3a336f-9242-4fe0-a25b-70700235d944
- Identyfikator
- 2910050705
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Paski odczynnikoweAnalizatoryOdczynniki laboratoryjnePipety i akcesoria laboratoryjne
Wykonawcy
3 przyznane
'SYSMEX POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ'Warszawa, PL · lot 0
130 843,44 PLNRADIOMETER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
285 245,04 PLNDIAHEM AG, DIAGNOSTIC PRODUCTSBülach, CH · lot 2
139 520,16 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314438 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Ogólny w Kolnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450667610
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 69
1.5.2.) Miejscowość: Kolno
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-500
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 86 273 93 30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpitalkolno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalkolno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e3a336f-9242-4fe0-a25b-70700235d9441.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e3a336f-9242-4fe0-a25b-70700235d944
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314438
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034188/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203967
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Sz.O./ZP/05/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 507348,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem, niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala Ogólnego w Kolnie, w ilości i asortymencie określonym w załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba pakietów: 3:• Pakiet Nr 1 - Dostawa pasków do badania moczu i materiałów eksploatacyjnych wraz z dzierżawą analizatora.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33124131-2 - Paski odczynnikowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38434000-6 - Analizatory
4.5.5.) Wartość części: 120700,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem, niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala Ogólnego w Kolnie, w ilości i asortymencie określonym w załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba pakietów: 3:• Pakiet Nr 2 - Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych wraz z dzierżawą analizatora równowagi kwasowo-zasadowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38434000-6 - Analizatory
4.5.5.) Wartość części: 261848,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem, niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa pasków do badania moczu, odczynników, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów i sprzętu do oznaczeń dla potrzeb Laboratorium Szpitala Ogólnego w Kolnie, w ilości i asortymencie określonym w załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba pakietów: 3:• Pakiet Nr 3 - Dostawa odczynników i akcesoriów laboratoryjnych wraz z dzierżawą sprzętu do oznaczeń immunohematologicznych mikrometodą na potrzeby Pracowni Serologii Transfuzjologiczne z Bankiem Krwi w Szpitalu Ogólnym w Kolnie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne
38434000-6 - Analizatory
4.5.5.) Wartość części: 124800,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 130843,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 130843,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 130843,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sysmex Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 140105414
7.3.3) Ulica: Al. Jerozolimskie 176
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-486
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 130843,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 285245,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 285245,04 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 285245,04 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RADIOMETER SP Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015543565
7.3.3) Ulica: AL. JEROZOLIMSKIE 181A
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 02-222
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 285245,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 139520,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 139520,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 139520,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DiaHem AG Diagnostic Products
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL5262960910
7.3.3) Ulica: Schlosserstrasse 4
7.3.4) Miejscowość: Bülach
7.3.5) Kod pocztowy: CH-8180
7.3.7.) Kraj: Szwajcaria
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Firmy (nazwa) podwykonawcy (dotyczy podwykonawców, którzy są
znani Wykonawcy na dzień złożenia oferty):
DiaHem Diagnostic Products Sp. z o.o.
al. Słowackiego 64
30-004 Kraków
NIP: 6782716281
KRS: 0000075557
Części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy:
1. autoryzowany serwis, wsparcie techniczne i merytoryczne
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 139520,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |