„Budowa trasy transportowej pieszo-rowerowej na odcinku Ugoszcz - Studzienice przy drodze powiatowej nr 1780G”

Gmina Studzienice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00314579
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00314579/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-30 12:10
Lokalizacja
Studzienice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0182fd86-d430-45c2-b86d-4b13a20f3b29
Identyfikator
8421663765
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty odwadniająceInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE ROMAN JERECZEKPRZYBORZYCE, PL · lot 0
7 182 668,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314579 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa trasy transportowej pieszo-rowerowej na odcinku Ugoszcz - Studzienice przy drodze powiatowej nr 1780G”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Studzienice

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Studzienice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979559

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kaszubska

1.5.2.) Miejscowość: Studzienice

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-143

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 598216607

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@studzienice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.studzienice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0182fd86-d430-45c2-b86d-4b13a20f3b29

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa trasy transportowej pieszo-rowerowej na odcinku Ugoszcz - Studzienice przy drodze powiatowej nr 1780G”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0182fd86-d430-45c2-b86d-4b13a20f3b29

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314579

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020939/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa trasy transportowej (pieszo-rowerowej) na odcinku Ugoszcz - Studzienice przy drodze powiatowej nr 1780G

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Pomorza (FEP) 2021-2027 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (Miejski Obszar Funkcjonalny Bytowa)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194116

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.2026.NJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9300031,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy transportowej pieszo-rowerowej na odcinku Ugoszcz - Studzienice przy drodze powiatowej nr 1780G.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) Budowę trasy pieszo – rowerowej o szerokości minimum 2,5 m o nawierzchni bitumicznej (wyjątkowo o nawierzchni z kostki betonowej) na odcinku Ugoszcz (od granicy z gminą Bytów) do parkingu przy jeziorze w miejscowości Studzienice,
2) Przebudowę drogi powiatowej nr 1780G w Ugoszczy polegająca na budowie wyspy azylu dla pieszych oraz rowerzystów wraz z poszerzeniem nawierzchni,
3) Przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych nr 1769G oraz 1780G,
4) Budowę / przebudowę istniejących zjazdów na tereny przyległe do drogi powiatowej nr 1780G,
5) Wycinkę drzew oraz krzewów prowadzoną w okresie lęgowym od 1 marca do 15 października należy prowadzić pod nadzorem ornitologa, powołanego przez Wykonawcę. W przypadku napotkania gniazd w trakcie prowadzonej wycinki, Wykonawca (na swój koszt) zobowiązany jest do uzyskania stosownych zezwoleń na odstępstwo od zakazów.
6) Zdjęcie warstwy humusu,
7) Rozbiórkę elementów dróg i ulic,
8) Wykonanie robót ziemnych (wykopy, nasypy) oraz bagrowanie (usunięcie gruntów organicznych),
9) Wykonanie murków oporowych za pomocą elementów prefabrykowanych,
10) Wykonanie wzmocnienia istniejącego podłoża i doprowadzenie podłoża do wymaganych parametrów,
11) Wykonanie konstrukcji nawierzchni trasy pieszo – rowerowej, chodników, zjazdów oraz drogi powiatowej nr 1780G wraz z obramowaniem poszczególnych typów nawierzchni,
12) Wykonanie elementów wykończeniowych, m.in. humusowanie, umocnienie skarp, budowa ścieków itp.,
13) Wykonanie elementów docelowej organizacji ruchu, w tym oznakowanie poziome, oznakowanie pionowe, bariery ochronne oraz balustrady (jako elementy zabezpieczające ruchu pieszy i rowerowy),
14) Budowę / przebudowę odwodnienia: kanalizacji deszczowej, rowy odwadniające, przepusty pod trasą pieszo – rowerową oraz zjazdami wraz z oczyszczeniem przepustów pod drogą powiatową nr 1780G,
15) Przebudowę istniejącego oświetlenia Energa Oświetlenie Sp. z o.o.
16) Przebudowę istniejących sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia Energa-Operator S.A. wraz z uzgodnieniem Projektów Wykonawczych u Gestora sieci,
17) Budowę oświetlenia drogowego na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1769G oraz 1780G w Kostkach,
18) Budowę doświetlenia miejsca postoju na terenie leśnym,
19) Budowę / przebudowę oświetlenia parkowego przy jeziorze w Studzienicach,
20) Przebudowę urządzeń telekomunikacyjnych,
21) Wykonanie elementów małej architektury, m.in. stojaków rowerowych,
22) Uporządkowanie terenu po zrealizowaniu wszystkich robót budowlanych,
23) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wszystkich dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o zakończeniu budowy.
24) Zadanie należy realizować zgodnie z zasadami polityk Unii Europejskiej, w tym z poszanowaniem praw podstawowych, przy przestrzeganiu Karty praw podstawowych Unii Europejskiej, a także zasadami udzielania zamówień, ochrony środowiska, politykami zrównoważonego rozwoju określonymi w art. 11 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz celami ONZ dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, a także porozumieniem paryskim i zasadą „nie czyń poważnych szkód środowisku” – DNSH („do no significant harm”), Zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym ze względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię lub światopogląd, wiek lub orientację seksualną oraz niepełnosprawność, a także z zapewnieniem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, z poszanowaniem Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. oraz Zasady równości kobiet i mężczyzn i z uwzględnieniem aspektu i perspektywy płci.
25) Zamawiający zaleca odbycie przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz zdobycie wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy. Zamawiający nie wymaga ani nie przewiduje sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, które byłyby dostępne na miejscu u zamawiającego. Zamawiający udostępnił wszystkie dokumenty na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7182668,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7700023,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7182668,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE ROMAN JERECZEK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8421333298

7.3.4) Miejscowość: Przyborzyce 7

7.3.5) Kod pocztowy: 77-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7182668,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane