Realizacja robót budowlanych dla zadań: "Remont i doposażenie placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach BO 2024 oraz "Ogrody dla motyli przy placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach Zielonego BO 2024
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00314658
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00314658/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 12:25
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93a91a0a-f297-48dd-a8e4-3055606e4dcf
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314658 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych dla zadań: "Remont i doposażenie placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach BO 2024 oraz "Ogrody dla motyli przy placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach Zielonego BO 2024
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja robót budowlanych dla zadań: "Remont i doposażenie placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach BO 2024 oraz "Ogrody dla motyli przy placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach Zielonego BO 20242.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93a91a0a-f297-48dd-a8e4-3055606e4dcf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314658
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046229/42/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.42 "Remont i doposażenie placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach BO 2024 oraz "Ogrody dla motyli przy placu zabaw na Placu Wybickiego" w ramach Zielonego BO 2024
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177103
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 31/BZP-U.510.26.2026/MKL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: Realizacja robót budowlanych dla zadań pn. „Remont i doposażenie placu zabaw na Placu Wybickiego” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 oraz „Ogrody dla motyli przy placu zabaw na Placu Wybickiego” w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2024.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu placu zabaw zlokalizowanego na placu Generała Józefa Wybickiego w Gdańsku.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać m.in.:
• zabezpieczenie istniejącej zieleni,
• cięcia pielęgnacyjne oraz wycinkę zieleni,
• zabezpieczenie podziemnej infrastruktury,
• demontaż istniejących elementów zagospodarowania terenu,
• montaż nowych elementów zagospodarowania terenu,
• przestawienie istniejących elementów zagospodarowania terenu,
• wykonanie ciągu pieszego oraz nawierzchni,
• wykonanie nasadzeń roślinnych, w tym nasadzeń drzew,
• remont istniejącego ogrodzenia placu zabaw,
• odtworzenie, oczyszczenie i uporządkowanie terenu po wykonanych pracach.
Przedmiot zamówienia obejmuje wszelkie prace, czynności i roboty budowlano – montażowe związane z zagospodarowaniem terenu i kształtowaniem terenów zielonych i rekreacyjnych, niezbędne do wykonania zadania inwestycyjnego w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w SWZ wraz z załącznikami, w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
a. zabezpieczenie istniejącej zieleni, drzew i krzewów przed rozpoczęciem robót budowlanych,
b. cięcia pielęgnacyjne 5 drzew zgodnie z inwentaryzacją zieleni,
c. wycinka 9,4 mb winobluszczu pięciolistkowego,
d. zabezpieczenie podziemnej infrastruktury - sieci energetycznej o długości 20,6 mb.,
e. demontaż / rozbiórka obiektów małej architektury, nawierzchni i elementów zagospodarowania przeznaczonych do usunięcia / przestawienia, wywiezienie i utylizacja obiektów i pozostałości po rozbiórce,
f. roboty ziemne wraz z korytowaniem pod projektowane konstrukcje nawierzchni utwardzonych i amortyzujących oraz wykopy pod fundamenty obiektów małej architektury wraz z usunięciem śmieci, elementów porozbiórkowych znajdujących się w podłożu,
g. przygotowanie podłoża pod projektowane nawierzchnie i posadowienie obiektów, uzdatnianie / wymiana gruntu, zagęszczenie mechaniczne gruntu,
h. posadowienie obrzeży betonowych w zarysie projektowanych nawierzchni,
i. przestawienie istniejących urządzeń zabawowych i małej architektury,
j. fundamentowanie i montaż nowych obiektów małej architektury,
k. wykonanie ciągu pieszego o nawierzchni mineralnej,
l. wykonanie nawierzchni z płytki betonowej,
m. wykonanie nawierzchni amortyzującej z piasku oraz darni,
n. wykonanie nasadzeń roślinnych, w tym nasadzeń drzew wraz ze ściółkowaniem,
o. wygrodzenie zieleni słupkami drewnianymi z liną,
p. montaż nowych furtek wejściowych, naprawa, remont istniejącego ogrodzenia placu zabaw oraz wymiana północnej części ogrodzenia z siatki na stalowe ogrodzenie panelowe, systemowe,
q. przestawienie istniejących 8 szt. głazów kamiennych,
r. odtworzenie nawierzchni trawiastej wraz z humusowaniem,
s. oczyszczenie i uporządkowanie terenu po wykonanych robotach budowlanych.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 587646,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 587646,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 587646,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FB-JELCZ Sp. z o . o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 589-20-21-817
7.3.3) Ulica: ul. Polna 45
7.3.4) Miejscowość: Chwaszczyno
7.3.5) Kod pocztowy: 80-209
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 587646,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |