Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa Miejsca Ukrycia z funkcją garażu podziemnego na Placu Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Gmina Olsztyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00314839
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00314839/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-30 12:57
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b0c7669-22cc-4eda-b589-0593b9d291cc
- Identyfikator
- 7393847026
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00314839 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa Miejsca Ukrycia z funkcją garażu podziemnego na Placu Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olsztyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742362
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Jana Pawła II 1
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-101
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@olsztyn.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.olsztyn.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.olsztyn.eu/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa Miejsca Ukrycia z funkcją garażu podziemnego na Placu Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b0c7669-22cc-4eda-b589-0593b9d291cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314839
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250266
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026.d
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 650406,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres prac do wykonania obejmuje: wykonanie i przekazanie Zamawiającemu kompleksowej dokumentacji projektowej zleconej do wykonania na mocy Umowy dla Inwestycji pod nazwą: „Budowa Miejsca Ukrycia z funkcją garażu podziemnego na Placu Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie”, uzyskania decyzji, uzgodnień i innych dokumentów, sprawowania następnie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, dostaw i usług, jak również udzielania Zamawiającemu wsparcia w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych, dostaw i usług. Dokumentacja realizowana będzie w etapach opisanych we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
Szczegółowy zakres zamówienia określają postanowienia Umowy, wstępne warunki techniczne wydane przez gestorów i zarządców infrastruktury – stanowiące załącznik nr 9 do SWZ, obowiązujące przepisy prawa oraz normy i wytyczne techniczne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 731235,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 731235,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 731235,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sosak i Sosak Projekt Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 739 02 06 321
7.3.3) Ulica: Zodiakalna 2
7.3.4) Miejscowość: Olsztyn
7.3.5) Kod pocztowy: 10-712
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Pracownia Projektowa „Wojciechowski” ul. Dąbrowszczaków 39, 10-542 Olsztyn NIP 739 00 09 891 – projekt konstrukcyjny (15 %)
Piotr Domińczak „FANATERM” Piotr Domińczak ul. Świerkowa 15, 10-174 Olsztyn NIP 739 339 24 13 – projekt branży sanitarnej (15 %)
BPE Biuro Projektów Elektroenergetycznych w Gdańsku, ul. Migdałowa 48, 80-126 Gdańsk NIP 739 374 28 99 – projekt branży elektrycznej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej (12 %)
Usługi projektowe Mirosław Piotrowski, ul. Bolka i Lolka 25, 10-691 Olsztyn NIP 739 156 17 39 - (8 %)
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 731235,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2032-09-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie od dnia podpisania umowy do dnia wykonania wszystkich obowiązków wynikających z umowy.2. Zamawiający przewiduje szacowany termin wykonania zamówienia do dnia
30 września 2032 r. W tym terminie zawartych jest 60 miesięcy jako sprawowanie nadzoru autorskiego.
3. Terminy realizacji poszczególnych etapów określono w § 3 ust. 1-2 wzoru umowy.
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |