Pielęgnacja i wycinka drzew rosnących na os. Krupińskiego i os. Sienkiewicza w Polkowicach oraz wykonanie obejmy na dębie szypułkowym w miejscowości Trzebcz
GMINA POLKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315083
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315083/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-30 13:37
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b33b80ff-31d4-4c63-ad24-8508f8a5df77
- Identyfikator
- 6922253936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315083 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pielęgnacja i wycinka drzew rosnących na os. Krupińskiego i os. Sienkiewicza w Polkowicach oraz wykonanie obejmy na dębie szypułkowym w miejscowości Trzebcz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 768474121
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.begier@gmina.polkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b33b80ff-31d4-4c63-ad24-8508f8a5df771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pielęgnacja i wycinka drzew rosnących na os. Krupińskiego i os. Sienkiewicza w Polkowicach oraz wykonanie obejmy na dębie szypułkowym w miejscowości Trzebcz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b33b80ff-31d4-4c63-ad24-8508f8a5df77
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315083
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033754/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Pielęgnacja i wycinka drzew rosnących na os. Krupińskiego i os. Sienkiewicza oraz wykonanie obejmy drzewa rosnącego w miejscowości Trzebcz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251475
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 622158,07 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 181965,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Pielęgnacja i wycinka drzew rosnących na os. Krupińskiego i os. Sienkiewicza w Polkowicach oraz wykonanie obejmy na dębie szypułkowym w miejscowości Trzebcz” w ramach zadania budżetowego: „Aranżacja i pielęgnacja zieleni miejskiej” - 900-90004-4300 i „Zakup usług pozostałych” - 900-90004-4300,
Zakres zadania obejmuje wykonanie:
1) na os. Krupińskiego:
a) usunięcia drzew – 21 szt.
b) pielęgnacji drzew – 266 szt.
2) na os. Sienkiewicza:
a) usunięcia drzew – 59 szt.
b) pielęgnacji drzew – 230 szt.
3) obejmy na dębie szypułkowym rosnącym na terenie pocmentarnym w miejscowości Trzebcz.
Szczegółowy opis ww. prac określa załącznik do umowy oraz „Przegląd zadrzewienia” wykonany przez Pracownię Przyrodniczą SOSENKA Swietłana Jankowska. Szczegółowy opis wykonania obejmy na dębie szypułkowym określa ekspertyza dendrologiczna wykonana przez Arbortysta.com Pracownia Architektury Krajobrazu Maciej Motas.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77341000-2 - Okrzesywanie drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 141600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 372384,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 141600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pielęgnacja Zieleni i Wycinka Drzew DARIO-ALPIN Dariusz Kraśniewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 363675343
7.3.3) Ulica: ul. Leśna 28b/3
7.3.4) Miejscowość: Wołów
7.3.5) Kod pocztowy: 56-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 141600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |