Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno w okresie od 01-07-2026 r. do 31-12-2026 r.

Gmina Pilzno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315231
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315231/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-30 14:02
Lokalizacja
Pilzno, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ebd777e0-e02e-442c-b1c2-4de79e6716e5
Identyfikator
8722219344
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNALNY PILZNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrzegocice, PL · lot 0
1 125 754,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315231 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno w okresie od 01-07-2026 r. do 31-12-2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pilzno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661197

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 6

1.5.2.) Miejscowość: Pilzno

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminapilzno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminapilzno.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno w okresie od 01-07-2026 r. do 31-12-2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebd777e0-e02e-442c-b1c2-4de79e6716e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315231

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039484/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Pilzno w drugim półroczu 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255961

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Pilzno jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ustawy Pzp i zamierza udzielić zamówienia osobie prawnej tj.
Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu Pilzno Sp. z o.o. (Wykonawca). Wykonawca jest spółką prawa handlowego, w której
100% udziałów należy do Gminy Pilzno.
Gmina Pilzno sprawuje nad Wykonawcą kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami
Wykonawcy. Ponadto w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ponad 90% działalności Wykonawcy dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Pilzno.
Biorąc powyższe pod uwagę spełnione są wszystkie warunki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp.
Przedmiot zamówienia zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt. 3 ustawy o samorządzie gminnym należy do zadań własnych gminy o
zasadniczym znaczeniu z zakresu gospodarki komunalnej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.2710.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1042365,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pilzno w okresie od 01-07-2026 r. do 31-12-2026 r.

Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie odpadów komunalnych pochodzących z wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Obecnie na terenie gminy zameldowanych jest ok. 18 tys. osób, natomiast 15 184 osób (4 719 nieruchomości) objętych jest usługą odbierania odpadów komunalnych. Na terenie Gminy Pilzno znajdują się dwa bloki mieszkalne tj. w m. Pilzno i w m. Strzegocice.

Szacowana (planowana) masa odpadów przewidziana do odbioru:
- 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: 750 Mg,
- 15 01 01 opakowania z papieru i tektury: 7,5 Mg,
- 15 01 02, ex 15 01 06 opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania wielomateriałowe: 225 Mg,
- 15 01 07 opakowania ze szkła: 140 Mg,
- 20 01 32 przeterminowane leki: 0,2 Mg,
- 20 01 34 zużyte baterie: 0,3 Mg,
- ex 20 01 99 popioły: 50 Mg,
- 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji: 100 Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Zakład Komunalny Pilzno Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8721659408

7.3.4) Miejscowość: Strzegocice

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1125754,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-01 do 2026-12-31
2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi