Zakup sprzętu laboratoryjnego na potrzeby Laboratorium Diagnostycznego i Mikrobiologicznego w ramach projektu ze środków Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315270
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315270/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-30 14:09
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c3472aa1-ddff-432b-b524-d3ad1aab8946
- Identyfikator
- 8441786376
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315270 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup sprzętu laboratoryjnego na potrzeby Laboratorium Diagnostycznego i Mikrobiologicznego w ramach projektu ze środków Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790319362
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 60
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 562 95 82 ; 562 95 95
1.5.8.) Numer faksu: 562 95 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.suwalki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=4cb2d0ee-edcb-462f-89f2-bd3f1bdf59871.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
SP ZOZ
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup sprzętu laboratoryjnego na potrzeby Laboratorium Diagnostycznego i Mikrobiologicznego w ramach projektu ze środków Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3472aa1-ddff-432b-b524-d3ad1aab8946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315270
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Poprawa jakości i dostępności do diagnostyki i leczenia schorzeń nowotworowych w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach” dofinansowanego ze środków Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297971
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 62/TP/MN/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 200000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Mikroskop diagnostyczny - 1 szt4.5.3.) Główny kod CPV: 38510000-3 - Mikroskopy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy
33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 200000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Mikroskop - 1 szt4.5.3.) Główny kod CPV: 38510000-3 - Mikroskopy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy
33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 0 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dygestorium - 1 szt4.5.3.) Główny kod CPV: 38510000-3 - Mikroskopy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy
33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.5.) Wartość części: 0 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Podstawa prawna unieważnienia
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 310 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
2. Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia niniejszego postępowania w przypadku nieprzyznania środków finansowych pochodzących z Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego w:
• Ogłoszeniu o zamówieniu nr 2026/BZP 00297971/01 z dnia 18/06/2026 r. w sekcji SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA; 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak;
• Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ Rozdziale INFORMACJE OGÓLNE ust. 4.3 Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia zamówienia.
Wymienione powyżej środki finansowe miały stanowić całość budżetu, który Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
W dniu 24/06/2026r., Zamawiający powziął oficjalną informację od Ministerstwa Zdrowia, że wniosek o dofinansowanie na dodatkowy zakres zakupów nie został zaakceptowany przez Ministerstwo.
W związku z faktem, że Zamawiający nie posiada w swoim budżecie własnych środków finansowych pozwalających na pokrycie kosztów realizacji tego zamówienia, a finansowanie zewnętrzne nie zostało mu przyznane, zaszła konieczność unieważnienia postępowania.
Biorąc pod uwagę, że Zamawiający dopełnił obowiązku formalnego i uprzednio zastrzegł w dokumentacji zamówienia (ogłoszeniu oraz SWZ) możliwość unieważnienia procedury na wypadek ziszczenia się takiego scenariusza, podjęcie decyzji o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 310 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Podstawa prawna unieważnienia
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 310 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
2. Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia niniejszego postępowania w przypadku nieprzyznania środków finansowych pochodzących z Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego w:
• Ogłoszeniu o zamówieniu nr 2026/BZP 00297971/01 z dnia 18/06/2026 r. w sekcji SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA; 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak;
• Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ Rozdziale INFORMACJE OGÓLNE ust. 4.3 Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia zamówienia.
Wymienione powyżej środki finansowe miały stanowić całość budżetu, który Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
W dniu 24/06/2026r., Zamawiający powziął oficjalną informację od Ministerstwa Zdrowia, że wniosek o dofinansowanie na dodatkowy zakres zakupów nie został zaakceptowany przez Ministerstwo.
W związku z faktem, że Zamawiający nie posiada w swoim budżecie własnych środków finansowych pozwalających na pokrycie kosztów realizacji tego zamówienia, a finansowanie zewnętrzne nie zostało mu przyznane, zaszła konieczność unieważnienia postępowania.
Biorąc pod uwagę, że Zamawiający dopełnił obowiązku formalnego i uprzednio zastrzegł w dokumentacji zamówienia (ogłoszeniu oraz SWZ) możliwość unieważnienia procedury na wypadek ziszczenia się takiego scenariusza, podjęcie decyzji o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 310 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Podstawa prawna unieważnienia
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 310 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
2. Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia niniejszego postępowania w przypadku nieprzyznania środków finansowych pochodzących z Krajowego Planu odbudowy i Budżetu Województwa Podlaskiego w:
• Ogłoszeniu o zamówieniu nr 2026/BZP 00297971/01 z dnia 18/06/2026 r. w sekcji SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA; 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak;
• Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ Rozdziale INFORMACJE OGÓLNE ust. 4.3 Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia zamówienia.
Wymienione powyżej środki finansowe miały stanowić całość budżetu, który Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
W dniu 24/06/2026r., Zamawiający powziął oficjalną informację od Ministerstwa Zdrowia, że wniosek o dofinansowanie na dodatkowy zakres zakupów nie został zaakceptowany przez Ministerstwo.
W związku z faktem, że Zamawiający nie posiada w swoim budżecie własnych środków finansowych pozwalających na pokrycie kosztów realizacji tego zamówienia, a finansowanie zewnętrzne nie zostało mu przyznane, zaszła konieczność unieważnienia postępowania.
Biorąc pod uwagę, że Zamawiający dopełnił obowiązku formalnego i uprzednio zastrzegł w dokumentacji zamówienia (ogłoszeniu oraz SWZ) możliwość unieważnienia procedury na wypadek ziszczenia się takiego scenariusza, podjęcie decyzji o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 310 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |