„Przeb. piwnic pod budynki Zakł. Opiekuńczo - Lecz. w Kolbuszowej mająca na celu zmianę spos, użytkow. na miejsce doraźnego schronienia w ramach: Pr. Ochr Ludności i Obr. Cywilnej na lata 2025-2026”
Powiat Kolbuszowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315303
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315303/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 14:13
- Lokalizacja
- Kolbuszowa, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-548aab46-fc72-43c5-80ef-84c0045de6f0
- Identyfikator
- 8141573682
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315303 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przeb. piwnic pod budynki Zakł. Opiekuńczo - Lecz. w Kolbuszowej mająca na celu zmianę spos, użytkow. na miejsce doraźnego schronienia w ramach: Pr. Ochr Ludności i Obr. Cywilnej na lata 2025-2026”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kolbuszowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581382
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 10
1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kolbuszowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.kolbuszowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_kolbuszowski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przeb. piwnic pod budynki Zakł. Opiekuńczo - Lecz. w Kolbuszowej mająca na celu zmianę spos, użytkow. na miejsce doraźnego schronienia w ramach: Pr. Ochr Ludności i Obr. Cywilnej na lata 2025-2026”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-548aab46-fc72-43c5-80ef-84c0045de6f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315303
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014817/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 „Przebudowa piwnic pod budynkiem Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kolbuszowej mająca na celu zmianę sposobu użytkowania na miejsce doraźnego schronienia "
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259991
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1050750,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Nazwa: „Przebudowa piwnic pod budynkiem Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kolbuszowej mająca na celu zmianę sposobu użytkowania na miejsce doraźnego schronienia w ramach: Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
3.1. Zamówienie będzie realizowane na terenie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kolbuszowej, ul. Obrońców Pokoju24 A, 36-100 Kolbuszowa.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj”, obejmująca opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych zgód i pozwoleń (w tym jeśli dotyczy uzyskanie pozwolenia na budowę) lub skuteczne zgłoszenie robót budowlanych (uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu na złożone w Urzędzie zgłoszenie), wykonanie inwentaryzacji terenu w zakresie niezbędnym do opracowania projektu budowlanego przebudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń piwnicznych istniejącego budynku zakładu opiekuńczo-leczniczego na potrzeby miejsca doraźnego schronienia (MDS);oraz wykonanie robót budowlano-montażowo-instalacyjnych, mających na celu przebudowę i wyposażenie istniejących piwnic budynku Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego (dalej ZOL) w Kolbuszowej na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów i personelu. Przedmiot zamówienia obejmuje również przekazanie Zamawiającemu majątkowych praw autorskich i autorskich praw zależnych do opracowanej dokumentacji projektowej.
Typ obiektu: Miejsce Doraźnego Schronienia (MDS): Obiekt budowlany przystosowany do tymczasowego ukrycia ludzi.
Koszt wykonania dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 5% wartości brutto inwestycji wskazanej w ofercie Wykonawcy
Szczegółowy zakres robót budowlanych
1) Prace ziemne i konstrukcyjne (zewnętrzne i wewnętrzne):
a) Wykonanie wykopów pod niezbędne instalacje lub wzmocnienia.
b) Wzmocnienie skarpy ściany oporowej (w celu zapewnienia stabilności budynku podczas prac).
c) Przemurowania, wzmocnienia otworów okiennych/drzwiowych, wykonanie nowych ścianek działowych (jeśli projekt przewiduje podział na sektory).
2) Prace wykończeniowe:
a) Skucie starych tynków, oczyszczenie podłoża.
b) Wyrównanie i tynkowanie ścian oraz sufitów (tynki cementowo-wapienne o podwyższonej odporności na wilgoć).
c) Wykonanie nowych wylewek podłogowych z izolacją poziomą.
d) Malowanie pomieszczeń farbami zmywalnymi, odpornymi na grzyby i pleśnie.
e) Wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętrznych (montaż drzwi o zwiększonej odporności, ewentualnie drzwi technicznych/przeciwpożarowych).
3) Instalacje sanitarne i wentylacja:
a) Wentylacja: Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z filtrami powietrza (umożliwiającej pracę w trybie awaryjnym/filtrowentylacji).
b) Wod-Kan: Dostosowanie istniejącej sieci wod-kan, wykonanie nowych podejść pod sanitariaty , remont istniejących pionów wod-kan.
c) Łazienka: Wyposażenie łazienki/węzła sanitarnego: montaż WC, umywalek, brodzika/prysznica, baterii, dozowników (dostosowanie dla osób niepełnosprawnych).
d) Aneks kuchenny: Wykonanie aneksu kuchennego (zlewozmywak, blat, przyłącza pod urządzenia).
4) Instalacje elektryczne i oświetleniowe:
a) Modernizacja tablic rozdzielczych.
b) Wykonanie nowej instalacji oświetleniowej (podstawowej i awaryjnej/ewakuacyjnej).
c) Wykonanie instalacji gniazd wtykowych.
d) Agregat prądotwórczy: Zakup, dostawa i montaż stacjonarnego agregatu prądotwórczego o odpowiedniej mocy (zapewniającego ciągłość oświetlenia i pracy wentylacji).
e) Podłączenie agregatu do instalacji elektrycznej budynku wraz z automatyką SZR (Samoczynne Załączenie Rezerwy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45262310-7 - Zbrojenie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1748062,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2403385,38 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1748062,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARKADIUSZ NOWAK ART-BUD ,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8141672800
7.3.4) Miejscowość: KOLBUSZOWA GÓRNA 44,
7.3.5) Kod pocztowy: 36-100
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1748062,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
data realizacji etapu I - etap projektowania - do 2 miesięcy od podpisania umowydata realizacji etapu II roboty budowlane montażowe - 4 miesiące nie później niż do 23.10.2026 r.
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |