Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w obszarze ograniczonym ulicami: Podmiejską, Sienkiewicza, Pabianicką i rzeką Rakówką w Bełchatowie wraz z uzbrojeniem

MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315338
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315338/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-30 14:20
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-055ae740-298a-45c5-a9dd-dc4636d13130
Identyfikator
7691004500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315338 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w obszarze ograniczonym ulicami: Podmiejską, Sienkiewicza, Pabianicką i rzeką Rakówką w Bełchatowie wraz z uzbrojeniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001232830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 733 51 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.belchatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.belchatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1325381

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w obszarze ograniczonym ulicami: Podmiejską, Sienkiewicza, Pabianicką i rzeką Rakówką w Bełchatowie wraz z uzbrojeniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-055ae740-298a-45c5-a9dd-dc4636d13130

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315338

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015174/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w obszarze ograniczonym ulicami: Podmiejską, Sienkiewicza, Pabianicką i rzeką Rakówką w Bełchatowie wraz z uzbrojeniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00292666

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 254000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg w obszarze ograniczonym ulicami: Podmiejską, Sienkiewicza, Pabianicką i rzeką Rakówką w Bełchatowie wraz z uzbrojeniem.
2. W ujęciu ogólnym zamówienie obejmuje:
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy dróg: ulicy Tatrzańskiej, drogi łączącej ulicę Podmiejską z ulicą Tatrzańską, drogi łączącej ul. Tatrzańską z ul. Pabianicką oraz drogi odchodzącej od drogi bez nazwy 15 KDD (oznaczonych w M.P.Z.P. jako 2 KDD, 3 KDD, 15 KDD i 16 KDD) w Bełchatowie wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i odwodnienia, oświetlenia oraz rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.
- Pozyskanie aktualnych map do celów projektowych oraz wykonanie własnych pomiarów sytuacyjno – wysokościowych stanowiących podstawę do opracowania Projektu budowlanego i założenie konieczności wykonania ok. 20 działek do podziałów geodezyjnych (dz. o nr ewid.: 130/1, 126/3, 126/2, 126/5, 126/6, 124/1, 126/8, 127/5, 125, 130/6, 130/8, 117/8, 107, 105/1, 102, 101/1, 100/3, 99/1, 98, 97/1 obręb 04, miasto Bełchatów.
- Sporządzenie w dwóch etapach dokumentacji projektowej tj.: Etap I - projektu budowlanego dla budowy dróg, sieci kanalizacji deszczowej wraz odwodnieniem oraz budowy oświetlenia, kanału technologicznego i usunięcia kolizji (tj. projektu zagospodarowania terenu sporządzonego na aktualnej mapie do celów projektowych lub ich kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez projektanta; projektu architektoniczno – budowlanego; projektu technicznego), oświadczenie właściwego zarządcy drogi o możliwości połączenia działki drogi 15 KDD z drogą wojewódzką – ul. Pabianicką zgodnie z przepisami o drogach publicznych, zgodnie z przepisami o drogach publicznych oraz uzyskanie dla projektów wszelkich wymaganych prawem, wynikających z przepisów: opinii, uzgodnień, pozwoleń (m.in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwolenia wodnoprawnego – jeżeli będzie wymagane) i innych dokumentów, których obowiązek uzyskania wynika z przepisów odrębnych ustaw, niezbędnych do uzyskania przez Wykonawcę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz Etap II - projektu budowlanego dla rozbudowy: sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej i usunięcia kolizji (tj. projektu zagospodarowania terenu sporządzonego na aktualnej mapie do celów projektowych lub ich kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez projektanta; projektu architektoniczno – budowlanego; projektu technicznego, i uzyskanie dla nich wszelkich wymaganych prawem, wynikających z przepisów: opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, których obowiązek uzyskania wynika z przepisów odrębnych ustaw, niezbędnych do uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę i rozbudowę w/w sieci.
- Sporządzenie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych na wszystkie elementy realizowanych robót we wszystkich opracowaniach
- Sporządzenie Projektu docelowej organizacji ruchu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, odrębnie dla wszystkich w/w dróg i odrębnie dla włączenia w drogę wojewódzką ul. Pabianicką w Bełchatowie.
- Sporządzenie Planu wyrębu drzew i krzewów.
- Sporządzenie kosztorysów inwestorskich i nakładczych wraz z przedmiarami.
- Sporządzenie geotechnicznych warunków posadowienia.

Realizacja powyższego zakresu prac powinna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy techniczno - budowlane, w tym w szczególności przepisy Prawa Budowlanego, przez Projektantów posiadających stosowne doświadczenie i potencjał wykonawczy oraz przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu zawodowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji stanowiącej załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 25.06.2026 r. do godz. 08.00 nie wpłynęła żadna oferta. Brak danych dotyczących złożonych ofert w Raporcie ofert oraz Zestawieniu ofert generowanych przez platformę zakupową, wskazaną jako adres prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1325381 .
Podstawą prawną unieważnienia przedmiotowego postępowania jest art. 255 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Brzmienie przepisu jednoznacznie wskazuje na to, iż w razie zaistnienia opisanej w nim okoliczności unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia jest obowiązkiem zamawiającego. Dlatego, gdy nie złożono żadnej oferty postępowanie ulega unieważnieniu.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie. A zatem zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, skutkujące koniecznością unieważnienia.
2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi