Dostawa przełączników sieciowych,systemu centralnego zarządzania siecią,punktów dostępowych sieci bezprzewodowej oraz sieciowego systemu pamięci masowej z usługą uruchomienia,konfiguracji i wdrożenia

Gmina Sokoły

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315359
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315359/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-30 14:24
Lokalizacja
Sokoły, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3f5ae4a-f59b-480a-bc76-50c4a6b5bbf0
Identyfikator
7221519193
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia sieciowePrzełącznikiRutery siecioweNadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315359 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa przełączników sieciowych,systemu centralnego zarządzania siecią,punktów dostępowych sieci bezprzewodowej oraz sieciowego systemu pamięci masowej z usługą uruchomienia,konfiguracji i wdrożenia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokoły

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Sokoły

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-218

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: (86) 4763010, 519412532

1.5.8.) Numer faksu: (86) 2194164

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sokoly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sokoly.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ug-sokoly-wrotapodlasia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa przełączników sieciowych,systemu centralnego zarządzania siecią,punktów dostępowych sieci bezprzewodowej oraz sieciowego systemu pamięci masowej z usługą uruchomienia,konfiguracji i wdrożenia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3f5ae4a-f59b-480a-bc76-50c4a6b5bbf0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315359

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dotyczy realizacji projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23, dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz uruchomienie infrastruktury sieciowej i systemu pamięci masowej obejmującej:
a) 3 szt. przełączników sieciowych dostępowych z możliwością pracy w klastrze (stack), posiadające Power over Ethernet.
b) 2 szt. punktów dostępowych sieci bezprzewodowej
c) system centralnego zarządzania siecią (NMS),
d) sieciowy system pamięci masowej (NAS)
Wymagania zostały opisane szczegółowo w pkt. III SWZ.
2. Informacje dodatkowe:
a) Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, dostarczony w opakowaniu oryginalnym. Sprzęt musi być wolny od wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie oraz musi pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego. Nie dopuszcza się zastosowania urządzeń tzw. „refurbished”.
b) Wynagrodzenie obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją umowy, w tym: koszt transportu i rozładunku oraz wszelkie inne koszty, które Wykonawca poniesie w celu wykonania przedmiotu umowy, jeśli wystąpią.
c) Wszystkie oferowane produkty muszą posiadać deklarację zgodności CE.
e)W przypadku awarii urządzenia w okresie gwarancji, nośniki danych pozostają u Zamawiającego.
f) W przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych firmy serwisującej, Wykonawca przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem.
3. Wymagane jest załączenie do oferty następujących przedmiotowych środków dowodowych:
a) wykaz oferowanych produktów w zakresie potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Wykaz musi zawierać spis oferowanych produktów z podaniem jego nazwy, typu, producenta, modelu, zastosowanych komponentów i ich parametrów.
Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
4. Jakiekolwiek nazwy własne użyte w SWZ i w opisach przedmiotu zamówienia są tylko przykładami pożądanej przez Zamawiającego konfiguracji produktów, które spełniają wymogi Zamawiającego i będą kompatybilne z użytkowanym sprzętem oraz oprogramowaniem w Urzędzie Gminy Sokoły. Zamawiający dopuszcza dostawę sprzętu równoważnego, jednakże zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia testów kompatybilności z istniejącym sprzętem oraz oprogramowaniem. Przez produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt o parametrach i standardach jakościowych takich samych bądź lepszych w stosunku do produktów wskazanych (pożądanych) przez Zamawiającego. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Ponadto, jeżeli wykonawca zaproponuje w ofercie produkt równoważny, to wykaz musi zawierać nazwę produktu (typ, producenta, model), oraz dokładny opis techniczny oferowanego zamiennika z podaniem ich parametrów technicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31214100-0 - Przełączniki

32413100-2 - Rutery sieciowe

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W niniejszym postępowaniu wada związana z nieprawidłowym określeniem kryteriów oceny ofert dotyczy jednego z kluczowych elementów postępowania i ma bezpośredni wpływ na możliwość dokonania prawidłowej oceny ofert. Usunięcie tej wady wymagałoby zmiany dokumentów zamówienia oraz ponownego umożliwienia wykonawcom przygotowania ofert z uwzględnieniem nowych zasad oceny, co po otwarciu ofert nie jest dopuszczalne.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy