Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu (...)
POWIAT NOWOSĄDECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315420
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315420/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 14:37
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f9b22189-f406-4129-98e2-ac5dd098d9e2
- Identyfikator
- 7343544080
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315420 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT NOWOSĄDECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893180
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 18 41 41 600
1.5.8.) Numer faksu: (+48) 18 41 41 700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@nowosadecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowosadecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13172161.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9b22189-f406-4129-98e2-ac5dd098d9e2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315420
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032574/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu pn.: „Poprawa infrastruktury szkół (...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenia zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272180
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 440333,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa nadana przez zamawiającego: ZP.272.15.2026 Zamówienie na roboty budowlane polegające na dostosowaniu budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu pn.: „Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenie zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn.: „Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenia zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027, Priorytet 5. Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczna, Działanie 5.3 Infrastruktura kształcenia zawodowego Typ projektu A. wsparcie infrastruktury szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe.
2. Miejsce realizacji robót budowlanych:
Budynek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju - ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica-Zdrój. Budynek, w którym prowadzone będą roboty budowlane jest użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Działalność edukacyjna szkoły nie zostanie zawieszona na czas realizacji zamówienia.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) roboty budowlane związane z budową szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego o udźwigu 1000 kg przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim,
b) roboty budowlane związane z budową wewnętrznej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim,
c) uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa, w tym prawa budowlanego, zezwoleń/decyzji/ uzgodnień umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia,
d) wykonanie wszystkich obowiązków wynikających z decyzji/warunków technicznych/opinii/uzgodnień uzyskanych na etapie projektowania i zawartych w dokumentacji projektowej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zostały zawarte w specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w:
a) dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ, na którą składają się:
• projekty branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej (dalej „projekt”),
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż (dalej „STWiORB”),
• ekspertyza stanu technicznego budynku,
• standard architektoniczny dot. dźwigu osobowego,
• decyzja o pozwoleniu na budowę.
b) projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ
c) formularzu oferty, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
5. Dodatkowo Załącznik nr 1 do SWZ zawiera przedmiar robót, który - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty.
UWAGA:
Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wszelkie inne zapisy dotyczące sposobu rozliczenia zawarte w dokumentacji projektowej należy traktować jako niewiążące. Ponadto Zamawiający zastrzega, że kwestie związane z odbiorami robót budowlanych oraz gwarancją jakości reguluje projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, a wszelkie zastosowane w tym zakresie w dokumentacji projektowej zapisy należy traktować jako niewiążące.
6. Wskazane roboty budowlane mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i dokumentacją projektową, stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ.
7. Podane w dokumentacji projektowej ewentualne znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, nazwy własne towarów lub ich producentów, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
8. W przypadkach, w których przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
9. Zamawiający wymaga, by na roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca udzielił minimum 5 - letniej gwarancji jakości i rękojmi (uwaga: okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert – patrz pkt XIII ppkt 4 SWZ).
10. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej o wymaganej przez zamawiającego sumie ubezpieczenia. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
1. Termin rozpoczęcia wykonania przedmiotu zamówienia ustala się na dzień przekazania terenu budowy.
2. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy za protokołem zdawczo – odbiorczym w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany (zgłoszony do odbioru) w terminie: do 120 dni kalendarzowych od dnia przekazania terenu budowy.
4. Przez wykonanie przedmiotu zamówienia rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot zamówienia, umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności wymaganych dla dopuszczenia przedmiotu zamówienia do użytkowania.
5. Etapowanie prac:
Z uwagi na konieczność minimalizacji uciążliwości dla funkcjonowania obiektu, Wykonawca zobowiązany jest do podzielenia prac technologicznych według następującego harmonogramu:
a) wszelkie roboty budowlane o charakterze ciężkim, generujące wysoki poziom hałasu, wibracji oraz znaczne zapylenie (w szczególności: prace wyburzeniowe, kucie, wiercenie, roboty ziemne oraz betonowe) muszą zostać bezwzględnie zakończone do dnia 31 sierpnia 2026 r.;
b) pozostałe roboty budowlane Wykonawca zobowiązany jest wykonać w terminie określonym powyżej w pkt 3.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262310-7 - Zbrojenie
45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313100-5 - Instalowanie wind
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną 788 521,04 zł przewyższa kwotę 437 213,86 zł, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 788521,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 788521,04 PLN
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |