„Usługa autorskiej opieki informatycznej dla systemów sądowych firmy Zeto-Świdnica oraz zakup modułu współpracy z Portalem Informacyjnym”
Sąd Okręgowy w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315458
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315458/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-30 14:45
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20fc559d-78e1-4f20-9d9d-42f4a45d9aa4
- Identyfikator
- 8521717561
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315458 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa autorskiej opieki informatycznej dla systemów sądowych firmy Zeto-Świdnica oraz zakup modułu współpracy z Portalem Informacyjnym”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000324530
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kaszubska 42
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-227
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grzegorz.perkowski@szczecin.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szczecin.so.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-20fc559d-78e1-4f20-9d9d-42f4a45d9aa41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługa autorskiej opieki informatycznej dla systemów sądowych firmy Zeto-Świdnica oraz zakup modułu współpracy z Portalem Informacyjnym”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20fc559d-78e1-4f20-9d9d-42f4a45d9aa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315458
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00136497/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługę autorskiej opieki informatycznej dla systemów sądowych firmy Zeto-Świdnica oraz zakup modułu współpracy z Portalem Informacyjnym
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie brzmieniem art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. i b) Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Zeto-Świdnica w chwili obecnej jako jedyny podmiot spełnia przesłankę powyższego artykułu i może jako jedyny świadczyć przedmiotowe usługi, w związku z faktem, iż jest producentem i autorem przedmiotowych systemów oraz jedynym wykonawcą na rynku.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/5/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje zakup usługi opieki autorskiej dla systemów informatycznych wspierających pracę sądów do których prawa wyłączne (majątkowe prawa autorskie) przysługują Zeto-Świdnica sp. z o.o. w Świdnicy, w celu zapewnienia sprawnego i nieprzerwanego ich działania. Opieka autorska obejmuje obsługę serwisową, aktualizacje, obsługę zgłoszeń oraz
wszystkie inne czynności niezbędne do prawidłowego działania tych systemów informatycznych, z których korzystają Sąd Okręgowy w Szczecinie oraz funkcjonalne sądy rejonowe tj.: w Łobzie, w Choszcznie i w Kamieniu Pomorskim. Pod pojęciem systemy informatyczne Zamawiający rozumie systemy o stosowanych przez ZETO-Świdnica sp. z o.o. nazwach
handlowych: „Sędzia 2”
Jednocześnie przedmiot zamówienia obejmuje zakup licencji na moduł Integracji z Portalem Informacyjnym systemu Sędzia-2 oraz świadczenie usługi opieki informatycznej w postaci utrzymania, serwisu i nadzoru autorskiego dla następujących modułów systemu repertoryjno-biurowego Sędzia-2, zwanego dalej „Systemem”, zainstalowanego u Zamawiającego, tj. Integracja z Portalem Informacyjnym.
Sąd Okręgowy w Szczecinie występuje jako Zamawiający w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz sądów funkcjonalnych tj. Sądów Rejonowych w Łobzie, w Choszcznie i w Kamieniu Pomorskim.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZETO-ŚWIDNICA SP. Z O.O
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890017356
7.3.3) Ulica: GRODZKA 15
7.3.4) Miejscowość: ŚWIDNICA
7.3.5) Kod pocztowy: 58-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 279000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2027-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |