Przebudowa ul. ks. Piotra Ściegiennego w Głownie
Gmina Miasta Głowno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315599
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315599/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 15:13
- Lokalizacja
- Głowno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13e35baf-43d9-418c-a3b2-b62bdafab3cd
- Identyfikator
- 7331345529
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315599 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. ks. Piotra Ściegiennego w Głownie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Głowno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Młynarska 15
1.5.2.) Miejscowość: Głowno
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ajaniak@glowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.glowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glowno.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. ks. Piotra Ściegiennego w Głownie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13e35baf-43d9-418c-a3b2-b62bdafab3cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315599
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044119/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa ul. Ściegiennego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223973
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2218774,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia zawiera przebudowę drogi gminnej Nr 120596 E – ul. ks. Piotra Ściegiennego w Głownie w granicach istniejącego pasa drogowego, w tym m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej, jezdni, chodnika i zjazdów do posesji oraz przebudowę przepustu pod jezdnią, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i swz.
Na drodze gminnej Nr 120596 E – ul. ks. Piotra Ściegiennego w Głownie zaprojektowano do wykonania jezdnię bitumiczną o szerokości 5,00 m (na odcinku 505-529 m szerokość zmienna od 5,00 m do 5,90 m) i spadku daszkowym wynoszącym 2,00 %. Projektowana jezdnia obustronnie zostanie ograniczona krawężnikami betonowymi 15 x 30 cm na ławie betonowej z oporem. W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się również remont istniejącej nawierzchni chodnika o szerokości 1,50 m, dojść do furtek, zjazdów i przebudowę istniejących zjazdów wraz z podbudową zgodnie z planem zagospodarowania terenu. Ponadto w obrębie ul. Targowej (DP Nr 5126 E) zaprojektowano fragment nowego chodnika o szerokości 1,80 m i nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka szara) w celu zachowania ciągłości ruchu pieszego.
Ponadto zaprojektowano jednostronne pobocze z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m i spadku poprzecznym 8,00 %.
Dodatkowo w ramach zadania należy wyregulować urządzenia obce w odniesieniu do nowej niwelety drogi oraz nawierzchni chodników, dojść do furtek i zjazdów. Wykonane obrzeża i pobocza należy obsypać ziemią licując je z istniejącym terenem a istniejące tereny zielone należy odtworzyć wraz z obsianiem trawą w granicach istniejącego pasa drogowego.
Oprócz tego należy usunąć istniejące drzewa i krzewy kolidujące z planowaną inwestycją oraz wyregulować skrajnie drogi. Inwestor zobowiązany jest uzyskać stosowne pozwolenia na wycinkę kolidujących drzew i krzewów przed rozpoczęciem prac budowlanych.
Roboty budowlane w zakresie przebudowy drogi gminnej nie będą ingerować w skrzyżowanie z drogą powiatową Nr 5125 E – ul. Ostrołęcka.
Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi ok. 529,00 mb.
Odwodnienie drogi gminnej Nr 120596 E (ul. ks. Piotra Ściegiennego) realizowane będzie poprzez projektowane odcinki kanalizacji deszczowej. Wody opadowe i roztopowe przejęte zostaną poprzez projektowane wpusty uliczne i odprowadzone do projektowanej kanalizacji deszczowej.
Projektowana kanalizacja składać się będzie ze studni rewizyjnych DN1000 mm i DN1500 mm. Elementy betonowe i żelbetowe studni wykonane zostaną z betonu wibroprasowanego kl. C35/45, o klasie wodoszczelności W8 i mrozoodporości F–150. Zwieńczenie studni zlokalizowanych w jezdni będzie płyta pokrywowa z pierścieniem odciążającym i włazem klasy D400. Studnie posadowione zostaną na ławie z betonu C12/15 oraz ławie żwirowej gr. 15 cm.
Połączenie studni i wpustów wykonane zostanie z rur PP w zakresie średnic DN200 mm – DN400mm o sztywności obwodowej min. SN8.
Wody opadowo – roztopowe z terenu jezdni przejęte zostaną poprzez wpusty klasyczne uliczne żeliwne klasy D400 na zawiasie z rusztem uchylnym. Wpusty zostaną obniżone o 1 cm w stosunku do poziomu jezdni. Wpusty wykonano na studzienkach z kręgów betonowych DN500mm, zaopatrzonych w osadnik głębokości 80 cm. Wpusty posadowione zostaną na ławie fundamentowej grubości 12,5 cm wykonanej z betonu klasy C12/15 oraz ławie żwirowej grubości 7 cm.
Wody opadowe z kanalizacji zostaną odprowadzone do przebudowywanego przepustu poprzez zabudowę studni DN1500mm na przepuście. Przepust projektuje się jako kołowy z rur PP DN800mm SN12, posadowiony na podsypce piaskowo – żwirowa gr. 10 cm oraz fundamencie kruszywowym z kruszywa łamanego 0/63 mm stabilizowanego mechanicznie gr. 30 cm oraz warstwie separacyjno – filtracyjnej z geowłókniny o wytrzymałości na rozciąganie w obu kierunkach 30 kN/m.
Na wlocie i wylocie przepustu zabudowana zostanie ścianka czołowa prefabrykowana C25/30 zbrojona posadowiona na chudym betonie C8/10 gr. 30 cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego 0/63 mm stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm. Rów w obrębie przepustu ubezpieczony zostanie płytami ażurowymi 60x40x10 cm, kotwionymi palikami drewnianymi Ø5 cm, L=55 cm (2 szt. na płytę) posadowionymi na warstwie separacyjno – filtracyjnej z geowłókniny o wytrzymałość na rozciąganie w obu kierunkach 15 kN/m oraz kruszywie łamanym 0/63 mm, gr. 10 cm.
Wszystkie niezinwentaryzowane geodezyjnie przyłącza kanalizacji deszczowej, a odkryte w terenie, w porozumieniu z Administratorem kanalizacji należy do budowanej kanalizacji podpiąć lub zaślepić.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Przedmiary robót nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia, załączone są pomocniczo i mogą być dowolnie modyfikowane przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2177100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2532570,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2177100,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.H.U. RAF-DET Rafał Kalinowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7751262193
7.3.3) Ulica: Plac Wolności
7.3.4) Miejscowość: Żychlin
7.3.5) Kod pocztowy: 99-320
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2177100,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |