Wykonanie dokumentacji projektowej urządzenia parku leśnego przy ul. Jesionowej w Krzepicach

Gmina Krzepice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315636
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315636/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-30 15:24
Lokalizacja
Krzepice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4329ff52-b19a-4b56-9cab-b2840bd0d756
Identyfikator
5742054873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Architektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315636 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej urządzenia parku leśnego przy ul. Jesionowej w Krzepicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzepice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398296

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Częstochowska 13

1.5.2.) Miejscowość: Krzepice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-160

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 399 91 64

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@krzepice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.krzepice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4329ff52-b19a-4b56-9cab-b2840bd0d756

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej urządzenia parku leśnego przy ul. Jesionowej w Krzepicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4329ff52-b19a-4b56-9cab-b2840bd0d756

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315636

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072911/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie dokumentacji projektowej urządzenia parku leśnego przy ul. Jesionowej w Krzepicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest współfinansowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego (LIFE20 IPE/PL/000007 LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY), który jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246188

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ITR.271.004.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 124115,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej
urządzenia parku leśnego przy ul. Jesionowej w Krzepicach z uzyskaniem map, niezbędnych zgód, opinii i uzgodnień, w tym zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej.

Na 6-hektarowej powierzchni, w wydzieleniu w granicach działki 3055/5, w ramach inwestycji pilotowej urządzone zostaną:
• gminny park - powierzchnia około 2 ha.
• strefa buforowa – powierzchnia około 4 ha; przeznaczona do docelowego zagospodarowania jako las podmiejski.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 PZP w zw. z art. 266 PZP, ponieważ jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Po otwarciu ofert zauważono, że opis przedmiotu zamówienia, dalej: „OPZ”, jest niezgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, dalej: „MPZP”. Użyte w OPZ sformułowania w rodzaju „las podmiejski” stoją w sprzeczności z zapisami MPZP, które dla działki objętej zamówieniem przewidują tereny zieleni urządzonej.

W związku z powyższym, projekt wykonany zgodnie z OPZ byłby wadliwy, a opisane w nim zamierzenie nie mogłoby zostać zrealizowane.
Na tym etapie postępowania, Zamawiający nie może zmienić OPZ, zatem wada, którą jest obarczone postępowanie nie jest możliwa do usunięcia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi