Roboty budowlane polegające na dostosowaniu części budynku głównego przy ul. Bydgoskiej 50-52 do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W WAŁCZU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315804
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315804/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 18:23
- Lokalizacja
- Wałcz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3c4e0c85-89af-4f9f-9f47-72fdbd81eba2
- Identyfikator
- 7651597178
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315804 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na dostosowaniu części budynku głównego przy ul. Bydgoskiej 50-52 do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W WAŁCZU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 331447710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 99
1.5.2.) Miejscowość: Wałcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-600
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rektorat@answalcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://answalcz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c4e0c85-89af-4f9f-9f47-72fdbd81eba21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane polegające na dostosowaniu części budynku głównego przy ul. Bydgoskiej 50-52 do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c4e0c85-89af-4f9f-9f47-72fdbd81eba2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315804
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279638
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na dostosowaniu części budynku głównego, zlokalizowanego przy ul. Bydgoskiej 50-52, do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, określonych w ekspertyzie przeciwpożarowej sporządzonej w marcu 2021 r. obejmującego wymianę stolarki drzwiowej na ppoż., przełożenie i montaż hydrantów wewnętrznych, wyposażenie klatki schodowej w urządzenia służące do usuwania dymu, montaż oświetlenia awaryjnego, wyłącznika ppoż. i systemu ostrzegania przed pożarem
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena kolejnej najkorzystniejszej oferty (612 148,61 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (320 000,00 zł). Zamawiający nie może natomiast zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.Zgodnie zaś z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych „zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli […] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty […]”.
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |