Zakup mistrzowskich instrumentów strunowych - dwoje skrzypiec, jedna wiolonczela

Capella Cracoviensis

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315831
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-30 19:20
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c11aa7d6-e806-49fa-94e5-b177d465b0a0
Identyfikator
6751000417
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instrumenty strunoweSkrzypceWiolonczeleInstrumenty muzyczne

Wykonawcy

1 przyznane

Marcel Richters GmbHWien, AU · lot 0
155 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315831 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup mistrzowskich instrumentów strunowych - dwoje skrzypiec, jedna wiolonczela

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Capella Cracoviensis

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001037732

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kopernika 19

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-501

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@capellacracoviensis.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://capellacracoviensis.pl/przetargi/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup mistrzowskich instrumentów strunowych - dwoje skrzypiec, jedna wiolonczela

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c11aa7d6-e806-49fa-94e5-b177d465b0a0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053158/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup instrumentów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299349

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna zastosowanego trybu: art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i lit. b ustawy oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm.).
Wykonawca jest jedynym podmiotem zdolnym do wykonania zadania zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego tj. posiada opisane instrumenty. Określony instrument może być dostarczony tylko przez jednego wykonawcę bowiem ma charakter indywidualnego dzieła. W przypadku mistrzowskich instrumentów lutniczych mamy do czynienia z dziełem jednostkowym, będącym rezultatem działalności o charakterze kreacyjnym i noszącym absolutne cechy oryginalności i niepowtarzalności (nie są wytworem produkcji masowej). Mistrzowskie, historyczne instrumenty lutnicze cechuje wysoki stopień zindywidualizowania i niepowtarzalności (zwłaszcza materiał, brzmienie, sposób wykonania a zatem są to przyczyny o charakterze konstrukcyjnym, technologicznym, materiałowym).
cd w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP1-2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 645000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup trzech mistrzowskich instrumentów strunowych, tj.:
1) jedne skrzypce historyczne autorstwa Francesco Lazarettiego, wytworzone ok. 1890 r. w Vicenzie, wraz z certyfikatem wydanym przez Erica Blota w Cremonie w dniu 12 grudnia 2012 r. (poświadczający unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem;
2) jedne skrzypce historyczne autorstwa Josepha Gaffino, Paryż ok. 1750 r., wraz z certyfikatem autentyczności wydanym przez Marcela Richtersa w Wiedniu w dniu 21.02.2025 r. (poświadczającym unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem;
3. jedna wiolonczela historyczna autorstwa Johanna Georga Stauffera, powstała w Wiedniu około 1830 roku, wraz z certyfikatem autentyczności wydanym przez Marcela Richtersa w Wiedniu w dniu 20.05.2026 r. (poświadczającym unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 37313000-5 - Instrumenty strunowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37313400-9 - Skrzypce

37313800-3 - Wiolonczele

37310000-4 - Instrumenty muzyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 155000 EUR

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcel Richters GmbH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: FN271731f

7.3.3) Ulica: Geblergasse

7.3.4) Miejscowość: Wien

7.3.5) Kod pocztowy: A-1170

7.3.7.) Kraj: Austria

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155000 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

I. W wyniku negocjacji Strony ustaliły :
1) Wykonanie (dostarczenie) przedmiotu umowy za cenę 155 000 EURO (słownie: sto pięćdziesiąt pięć tysięcy EURO) , w tym:
a) 40 000,00 euro za jedne skrzypce historyczne autorstwa Francesco Lazarettiego, wytworzone ok. 1890 r. w Vicenzie, wraz z certyfikatem wydanym przez Erica Blota w Cremonie w dniu 12 grudnia 2012 r. (poświadczający unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem;
b) 40 000,00 euro za jedne skrzypce historyczne autorstwa Josepha Gaffino, Paryż ok. 1750 r., wraz z certyfikatem autentyczności wydanym przez Marcela Richtersa w Wiedniu w dniu 21.02.2025 r. (poświadczającym unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem;
c) 75 000,00 euro za jedną wiolonczelę historyczną autorstwa Johanna Georga Stauffera, powstała w Wiedniu około 1830 roku, wraz z certyfikatem autentyczności wydanym przez Marcela Richtersa w Wiedniu w dniu 20.05.2026 r. (poświadczającym unikatowość instrumentu, autorstwo, okres budowy oraz stan zachowania instrumentu) wraz z futerałem
2) Wykonawca udziela 24 miesięczny okres rękojmi dla trzech instrumentów,
3) Wykonawca w ramach umowy dostarczy trzy dedykowane futerały dla trzech mistrzowskich instrumentów strunowych wymienionych powyżej.
II. Podstawa prawna zastosowanego trybu: art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i lit. b ustawy oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 poz. 1320 z późn.zm.).
Uzasadnienie zastosowanego trybu udzielenia zamówienia :
Usługa jest obiektywnie niemożliwa do zrealizowania przez inny podmiot, ponieważ tylko ten wykonawca posiada opisane instrumenty oraz posiada prawa autorskie (certyfikaty), Wykonawca jest jedynym podmiotem zdolnym do wykonania zadania zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego tj. posiada opisane instrumenty
Określony instrument może być dostarczony tylko przez jednego wykonawcę bowiem ma charakter indywidualnego dzieła. W przypadku mistrzowskich instrumentów lutniczych mamy do czynienia z dziełem jednostkowym, będącym rezultatem działalności o charakterze kreacyjnym i noszącym absolutne cechy oryginalności i niepowtarzalności (nie są wytworem produkcji masowej). Mistrzowskie, historyczne instrumenty lutnicze cechuje wysoki stopień zindywidualizowania i niepowtarzalności (zwłaszcza materiał, brzmienie, sposób wykonania a zatem są to przyczyny o charakterze konstrukcyjnym, technologicznym, materiałowym). Ta unikalność instrumentów historycznych sprawia, że na rynku dostępne są pojedyncze egzemplarze o różnym stopniu zachowania, co wpływa na ich brzmienie. Względy te powodują, że jest niemożliwe osiągnięcie przez innego Wykonawcę wymaganej klasy (wydajności) i przedmiot zamówienia nie jest w dyspozycji u innych podmiotów. Konkretny zamawiany instrument ma niepowtarzalne cechy i służy do działalności twórczej i artystycznej, determinując osiągnięcie zakładanego efektu (brzmienie, jakość wykonania).
Tego typu przyczyny mają charakter techniczny o obiektywnym charakterze (lit. a ww. punktu 1) oraz trwały, zasadniczy i niemożliwy do przezwyciężenia z zachowaniem przez zamawiającego należytej staranności w rozpoznaniu warunków rynkowych. Dla tego typu zamówienia nie istnieją inni, którzy mogliby potencjalnie zrealizować przedmiot zamówienia. Sprzedaż tych konkretnych instrumentów jest oferowana tylko przez Marcela Richtera, Austria. Przesłanki udzielenia zamówienia: Lit. a) przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze – tylko ten wykonawca posiada opisane instrumenty oraz Lit. b) ochrona praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów – sytuacja, w której prawa autorskie, patenty lub licencje sprawiają, że tylko jeden podmiot na rynku jest uprawniony do wykonania danego zamówienia.
2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy