„Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Dworcowej 14 w Mieszkowie ”.

JAROCIŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315833
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315833/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-30 19:33
Lokalizacja
Jarocin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f34fbaf1-8387-4f14-babe-d0ff1eca762d
Identyfikator
6171947353
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówTynkowanieRoboty remontowe i renowacyjneOdnawianie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315833 z dnia 2026-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Dworcowej 14 w Mieszkowie ”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: JAROCIŃSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250962515

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 18

1.5.2.) Miejscowość: Jarocin

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jtbs.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jtbs.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f34fbaf1-8387-4f14-babe-d0ff1eca762d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Dworcowej 14 w Mieszkowie ”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f34fbaf1-8387-4f14-babe-d0ff1eca762d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315833

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039866/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Dworcowej 14 w Mieszkowie (obiekt zabytkowy)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: JTBS/ZP/4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn : „Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Dworcowej 14 w Mieszkowie ”.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
a) Informacje ogólne
-Lokalizacja Mieszków działka nr 304/31.
-Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z remontem i konserwacją elewacji budynku dawnego szpitala (obecnie budynek mieszkalny wielorodzinny).
-Budynek mieszkalny z 4 lokalami mieszkalnymi, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, z nieużytkowym poddaszem.
-Budynek wpisany jest do wojewódzkiego rejestru zabytków.
b) Zakres prac do wykonania:
-naprawa pęknięć w murach;
-uzupełnienie ubytków cegłą z rozbiórki przekazaną przez Inwestora;
-wzmocnienie narożnika budynku - osadzenie prętów chromonikiel fi 6 mm, długości 50 cm wklejanymi w spoiny na specjalnej zaprawie cementowej;
-oczyszczenie spoin i ścian;
-hydrofobizacja powierzchni cegły preparatami płynnymi - natryskowo;
-wykonanie tynków zewnętrznych na zaprawie wapiennej;
-kolorystyka tynków zewnętrznych do szczegółowego uzgodnienia komisyjnie (przy udziale wojewódzkiego konserwatora zabytków) przy obiekcie po wykonaniu próbnego przemalowania;
-wyprofilowanie cokołu;
-wymiana dachówek na części gzymsu okapowego (dachówka karpiówka w podwójną koronkę);
-wymiana drzwi zewnętrznych (3 szt.)
-odwodnienie ścian zewnętrznych budynku;
-renowacja drewnianych okien krosnowych poddasza
-wyburzenie schodów zewnętrznych od strony elewacji południowej i wykonanie nowych;
3. Szczegółowe rozwiązania dotyczące realizacji zadania zostały opisane w Załączniku nr 1 OPZ, na który składają się:
-dokumentacja projektowa – Załącznik nr 1A
-przedmiar robót – Załącznik nr 1B
Uwaga!
Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wykonawcy przedmiary mają charakter wyłącznie pomocniczym celem złożenia porównywalnej oferty. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać cały opisany w Dokumentacji zakres robót. Wykonawca nie będzie uprawniony do ograniczenia zakresu robót opisanego w dokumentacji projektowej.
4. Uwagi dodatkowe – remontowany obiekt jest obiektem zabytkowym w związku z powyższym wykonawca zobligowany będzie do zapewnienia kierownika budowy z uprawnieniami wynikającymi z art. 37 c) ustawy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45454100-5 - Odnawianie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3 ustawy PZP zgodnie, z którym Zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający przed otwarciem ofert wskazał, że na przedmiotowe zamówienie przeznaczył kwotę 236.509,82 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu złożona oferta przekraczała w sposób znaczny kwotę jaką może Zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Z uwagi na sposób finasowania inwestycji w chwili obecnej brak jest możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty co skutkowało koniecznością unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3. PZP.
2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane