Wymiana istniejącego dźwigu osobowego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach.
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ PODOBOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315836
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315836/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-30 19:52
- Lokalizacja
- Podobowice, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1e5118f-1ef6-4f73-88f9-16f721fc800d
- Identyfikator
- 5621309908
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315836 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana istniejącego dźwigu osobowego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ PODOBOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000298152
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 49
1.5.2.) Miejscowość: Podobowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 523024723
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dpspodobowice@by.home.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpspodobowice.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13096901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana istniejącego dźwigu osobowego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1e5118f-1ef6-4f73-88f9-16f721fc800d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315836
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00086472/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wymiana istniejącego dźwigu osobowego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240389
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.2421.01.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 256500 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Celem przedmiotu zamówienia jest zapewnienie mieszkańcom możliwość bezpiecznego przemieszczania się w obrębie placówki, dostosowanie do obowiązujących norm bezpieczeństwa i dostępności oraz zapewnienie bezawaryjnego funkcjonowania w placówce całodobowej opieki. Jednocześnie nastąpi dostosowanie budynku do obowiązujących norm bezpieczeństwa i dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2. Zakres robót budowlanych:
1) demontaż istniejącego urządzenia dźwigowego,
2) wywóz oraz zagospodarowanie zdemontowanych elementów,
3) montaż nowego urządzenia dźwigowego,
4) wykonanie niezbędnych robót budowlanych towarzyszących, w tym robót demontażowych, odtworzeniowych i wykończeniowych, w szczególności:
a) odtworzenie ścian, tynków i okładzin w obrębie otworów drzwiowych,
b) wykonanie obróbek malarskich,
c) dostosowanie posadzek przy wejściach do kabiny,
d) wykonanie obróbek przy drzwiach przystankowych,
e) uporządkowanych i doprowadzenie pomieszczeń oraz przestrzeni przyległych do stanu pierwotnego,
f) uruchomienie, testowanie i zaprogramowanie dźwigu według dyspozycji Zamawiającego,
5) przygotowanie urządzenia do badań, przygotowanie niezbędnej dokumentacji wymaganej przepisami prawa niezbędnej do uzyskania decyzji zezwalającej na eksploatację oraz skoordynowanie i udział w badaniach przeprowadzanych przez Urząd Dozoru Technicznego.
6) urządzenie musi umożliwiać wykonywanie czynności konserwacyjnych i serwisowych przez dowolny podmiot posiadający uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego, bez konieczności uzyskiwania zgody producenta lub Wykonawcy.
7) niedopuszczalne jest stosowanie rozwiązań technicznych lub programowych ograniczających dostęp serwisowy, w szczególności:
a) blokad programowych,
b) kodów dostępu niedostarczonych Zamawiającemu,
c) zabezpieczeń uniemożliwiających diagnostykę, konfigurację lub naprawę urządzenia przez uprawniony podmiot trzeci.
8) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania wszelkich niezbędnych haseł, kodów dostępu, narzędzi serwisowych oraz informacji umożliwiających pełną obsługę i konserwację urządzenia.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ:
1) Przedmiar robót
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313100-5 - Instalowanie wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195804,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 527105,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195804,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fabryka Urządzeń Dźwigowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5670002423
7.3.3) Ulica: Bolęcin 41
7.3.4) Miejscowość: Sochocin
7.3.5) Kod pocztowy: 09-110
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195804,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |