Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315928
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315928/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-01 07:08
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4475116e-b8a8-4aa2-9175-1fc5ef55857a
- Identyfikator
- 7781012911
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315928 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514331
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Niepodległości 16/18
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-713
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skop@poznan.uw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.poznan.uw.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://poznan-uw.logintrade.net/zapytania_email,229123,9d01e0af3c1ae56630fcaac67f488c0a.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 172.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4475116e-b8a8-4aa2-9175-1fc5ef55857a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315928
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051435/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont sal obsługi "A" i "B" w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Placu Wolności 17
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt FAMI.02.01-IZ.00-0009/24 pt. Kierunek Wielkopolska: migranci w centrum uwagi, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusz Azylu, Migracji i Integracji.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229070
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OA-VII.272.5.16.2026.4
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 73035,13 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17.
2. Szczegółowy zakres robót budowlanych i sposób ich realizacji został określony: w opisie przedmiotu zamówienia, przedmiarze, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
3. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu FAMI.02.01-IZ.00-0009/24 pt. Kierunek Wielkopolska: migranci w centrum uwagi, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusz Azylu, Migracji i Integracji.
4. Prace nie ujęte w przedmiarze, ale konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie zamówienia.
5. Wszystkie użyte do realizacji zamówienia materiały muszą być pełnowartościowe oraz posiadać wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą.
6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku, gdy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 4 do SWZ) podano nazwy materiałów, produktów lub urządzeń konkretnych producentów, należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty lub urządzenia o co najmniej takich samych parametrach. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów są co najmniej takie same jak produktów opisanych w SWZ. W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność zastosowanych rozwiązań.
7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić/wykazać w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca na etapie realizacji prac zastosuje materiały wskazane w ofercie, przygotowanej na podstawie dokumentów wymienionych w ust. 2.
8. Wykonawca przed przystąpieniem do robót przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wzory materiałów wykorzystanych do realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami §6 ust. 6 załącznika nr 3 do SWZ – wzoru umowy.
9. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia:
1) wizja lokalna jest wymagana z uwagi na specyfikę prac i właściwą ich wycenę;
2) wizja lokalna odbędzie się w terminie jednego dnia roboczego licząc od dnia zgłoszenia wniosku przez Wykonawcę. Na wniosek Wykonawcy wizja lokalna może odbyć się w terminie późniejszym;
3) za dzień przyjęcia zgłoszenia wniosku Zamawiający przyjmuje zgłoszenie dokonane do godziny 15.30 na adres e-mail: oi@poznan.uw.gov.pl. Zgłoszenie przysłane po tej godzinie Zamawiający traktuje jak zgłoszenie dokonane w następnym dniu roboczym;
4) wizja lokalna zostanie udokumentowana stosownym protokołem podpisanym przez przedstawicieli Zamawiającego oraz upoważnionych do tej czynności przedstawicieli Wykonawcy (pisemne upoważnienie), protokół zostanie spisany w 2 egzemplarzach, jednym dla Zamawiającego i jednym dla Wykonawcy;
5) oferta Wykonawcy, który nie odbędzie wizji lokalnej zostanie odrzucona, zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy.
10. Zamawiający informuje, że w pomieszczeniach znajdują się w szczególności instalacje: centralnego ogrzewania, wentylacji/klimatyzacji, elektryczne, teletechniczne, informatyczne, wewnętrznej sieci LAN. Wszystkie prace remontowe Wykonawca musi wykonywać w sposób bezkolizyjny, tzn. bez uszkodzenia istniejących instalacji i zapewniający ciągłość pracy Urzędu.
11. Wymagany zakres robót Wykonawca winien zrealizować z należytą starannością, zgodnie z wymaganiami Polskich Norm, przepisami Prawa budowlanego, bhp, ppoż. oraz zasadami sztuki budowlanej.
12. Zamawiający umożliwi Wykonawcy realizację prac do godziny 21.00 w dni robocze oraz soboty i niedziele. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby prace uciążliwe i zakłócające pracę urzędu wykonywane były po godzinach pracy urzędu, tj. w poniedziałki po godz. 18.00, we wtorki i czwartki po godzinie 17.15, w środy i piątki po godzinie 15.15. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac
13. Ewentualne czasowe wyłączenie zasilania nastąpi po każdorazowym ustaleniu terminu z Zamawiającym. Zamawiający wymaga aby wyłączenia zasilania w budynku odbywały się w dni robocze po godzinach pracy urzędu tj. w poniedziałki po godz. 18.00, we wtorki i czwartki po godzinie 17.15, w środy i piątki po godzinie 15.15 oraz soboty i niedziele.
14. Na bieżąco, w trakcie realizacji robót, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wywieźć i zutylizować odpady budowlane, materiały z demontażu, śmieci i inne materiały pozostałe po przeprowadzonych robotach. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac.
15. Po zakończeniu czynności związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia Wykonawca uporządkuje teren, na którym były wykonywane prace.
16. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił min. 36 miesięcznej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania (bez uwag) końcowego protokołu odbioru robót.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie wykonywanych prac i/lub w związku z tymi pracami w tym m. in. uszkodzenia/zniszczenia ścian, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku powstania jakichkolwiek uszkodzeń z winy Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego, spisania protokołu i naprawienia szkody na własny koszt i na własną odpowiedzialność.
18. Osoby wskazane w umowie do kontaktu ze strony Wykonawcy oraz kierownik robót zobowiązani są do uczestnictwa, na wezwanie Zamawiającego, w spotkaniach roboczych organizowanych w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności w celu omówienia postępu prac oraz rozwiązywania bieżących problemów.
19. Przed rozpoczęciem prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu listę pracowników wykonujących przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest aktualizować listę pracowników na bieżąco, w przypadku jakichkolwiek zmian w zatrudnieniu i przedkładać ją Zamawiającemu najpóźniej w dniu aktualizacji.
20. Najpóźniej na 7 dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu zawarcia umowy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji robót, uwzględniający etapowanie prac z podziałem na sale. Zamawiający zaakceptuje harmonogram w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego przekazania albo przekaże Wykonawcy pisemnie informację o konieczności jego zmiany. Prace budowlane wykonywane będą zgodnie z harmonogramem. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w harmonogramie po przedstawieniu Zamawiającemu przez Wykonawcę w formie pisemnej udokumentowanych okoliczności mających wpływ na realizację harmonogramu.
21. Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym, w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren robót w taki sposób, aby nie stanowił on zagrożenia dla pracowników i klientów urzędu, zapewnić bezpieczne dojścia do pomieszczeń dla pracowników i klientów urzędu oraz prowadzić roboty z jak najmniejszą uciążliwością w funkcjonowaniu urzędu i pracy urzędników, zgodnie z art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
22. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia prac z uwzględnieniem minimalnych wymagań określonych w art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przedmiot zamówienia będzie wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
23. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące roboty budowlane były zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 100783,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 100783,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 100783,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KOH sp. z o. o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Nekkel Krzysztof Klimkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 543332144
7.3.3) Ulica: Os. Jagiellońskie 81/5
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-218
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonanie instalacji elektrycznych, T.T. Systems W. Pudelski, M. Bamaszyk, M. Andrzejewski sp. j.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 100783,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |