Usługi związane z badaniem materiałów wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, wytwarzaniu wodoru i medycynie
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00315948
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00315948/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-01 07:24
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e7cda21-9d38-4e7e-a10f-d8c318b41a79
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Laboratoryjne usługi badawcze
Wykonawcy
3 przyznane
JACEK MARZECKraków, PL · lot 0
184 500 PLNAKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIEKraków, PL · lot 1
177 120 PLNJAN ŻUCHOWICZŁącko, PL · lot 2
209 100 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315948 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi związane z badaniem materiałów wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, wytwarzaniu wodoru i medycynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 032 359 13 34
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://us.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi związane z badaniem materiałów wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, wytwarzaniu wodoru i medycynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e7cda21-9d38-4e7e-a10f-d8c318b41a79
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315948
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
GreenMat - Rozwój Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zakresie nowych technologii materiałowych w kierunku zielonej transformacji regionu. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego. Umowa o dofinansowanie nr: UDA-FESL.10.25-iż.01-07FB/23-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214079
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.4.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 323610,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część „A”: Badania materiałów katalitycznych do wytwarzania wodoru.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z badaniami dotyczącymi materiałów o funkcjonalnościach katalitycznych do zastosowań w nowoczesnej gospodarce do zastosowań w generatorach do wytwarzania wodoru.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2A do SWZ.
3. Wszystkie badania muszą być zgodne z międzynarodowymi normami dotyczącymi techniki pomiarowej (np. ISO/ IEEE lub równoważnej).
4. W związku z możliwością ograniczenia zakresu zamówienia, zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający wskazał w dokumentach zamówienia minimalną liczbę próbek objętą badaniem w każdej części postępowania. W pozostałym zakresie Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania pełnej wartości umowy;
5. Termin realizacji zamówienia - do 4 tygodni od daty otrzymania próbek.
Założenia ogólne:
• Maksymalna liczba próbek: 50 sztuk.
• Minimalna liczba próbek: 20 sztuk
6. Miejsce świadczenia usługi (dotyczy wszystkich części postępowania): zapewni Wykonawca.
7. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze
4.5.5.) Wartość części: 40650,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część „B”: Badania materiałów perowiskitowych o funkcjonalnościach fotowoltaicznych.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z badaniami materiałów perowskitowych o funkcjonalnościach fotowoltaicznych do zastosowań w OZE.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2B do SWZ.
3. Badania muszą być realizowane przez wyspecjalizowaną jednostkę badawczą posiadającą dostęp do wyspecjalizowanej dyfraktometrii rentgenowskiej materiałów ceramicznych, pracującym w konfiguracji Bragg-Brentano w zakresie pomiarowym kąta 2θ: 0°–90°, krok: 1°.
4. W związku z możliwością ograniczenia zakresu zamówienia, zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający wskazał w dokumentach zamówienia minimalną liczbę próbek objętą badaniem w każdej części postępowania. W pozostałym zakresie Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania pełnej wartości umowy;
5. Termin realizacji zamówienia - do 4 tygodni od daty otrzymania próbek.
Założenia ogólne:
• Maksymalna liczba próbek: 64 sztuki.
• Minimalna liczba próbek: 10 sztuk.
6. Miejsce świadczenia usługi (dotyczy wszystkich części postępowania): zapewni Wykonawca.
7. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze
4.5.5.) Wartość części: 112960,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część „C”: Badania materiałów piezoelektrycznych do zastosowania w opiece zdrowotnej.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z badaniami materiałów o funkcjonalnościach piezoelektrycznych do zastosowań w współczesnej opiece zdrowotnej w czasie zagrożeń epidemiologicznych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2C do SWZ.
3. Badania muszą być realizowane przez podmiot posiadający dostęp do techniki rejestracji impulsów ultradźwiękowych z badanego materiału z rozdzielczością 10ns, do analizy cech zarejestrowanego impulsu ultradźwiękowego w dziedzinie czasu z nano sekundową rozdzielczością.
4. Wszystkie badania muszą być zgodne z międzynarodowymi normami dotyczącymi techniki pomiarowej (tj. ISO/ASTM lub równoważnej).
5. W związku z możliwością ograniczenia zakresu zamówienia, zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający wskazał w dokumentach zamówienia minimalną liczbę próbek objętą badaniem w każdej części postępowania. W pozostałym zakresie Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania pełnej wartości umowy;
6. Termin realizacji zamówienia - do 4 tygodni od daty otrzymania próbek.
Założenia ogólne:
• Maksymalna liczba próbek -100 szt.
• Minimalna liczba próbek – 50 szt.
7. Miejsce świadczenia usługi (dotyczy wszystkich części postępowania): zapewni Wykonawca.
8. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze
4.5.5.) Wartość części: 170000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PANLAB Jacek Marzec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6571068916
7.3.3) Ulica: Kuźnicy Kołłątajowskiej 12B
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-234
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 177120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 177120,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 177120,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6750001923
7.3.3) Ulica: Al.. Adama Mickiewicza 30
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-059
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 177120,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209100,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. ELCRO Jan Żuchowicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7341039165
7.3.3) Ulica: Łącko 762
7.3.4) Miejscowość: Łącko
7.3.5) Kod pocztowy: 33-390
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209100,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |