Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa

GMINA WIŚNIOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00315952
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00315952/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 07:34
Lokalizacja
Wiśniowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-39fde6ca-bc85-4f85-9bab-34f4b6bee1a8
Identyfikator
8191565070
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie różnych nawierzchniWiaty

Wykonawcy

1 przyznane

KAPIBARA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKnurów, PL · lot 0
2 406 862 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315952 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIŚNIOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582217

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 150

1.5.2.) Miejscowość: Wiśniowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-124

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 17 2775063

1.5.8.) Numer faksu: +48 17 2775901

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wisniowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wisniowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wisniowa/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39fde6ca-bc85-4f85-9bab-34f4b6bee1a8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315952

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00093904/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie dotyczy zadania nr 1 i 2 w projekcie realizowanym w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet FEPK.02 Energia i środowisko, Działanie FEPK. 02.07 Gospodarka o obiegu zamkniętym współfinansowanego z EFRR, pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa” nr FEPK.02.07-IZ.00-0011/24

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211290

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1999309,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z Modernizacją Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Wiśniowa. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego budynku garażowego z zapleczem socjalnym wraz ze zmianą jego sposobu użytkowania na funkcję magazynowo - garażową z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem edukacyjnym. Budynek zlokalizowany jest na działce nr ewid. 315/2 w miejscowości Jazowa.
W ramach zadania przewidziano następujące prace:
a) Przebudowę budynku magazynowo- garażowego z zapleczem socjalnym wraz ze zmianą jego sposobu użytkowania na funkcję magazynowo- garażową z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem edukacyjnym oraz punktu napraw.
b) Rozbiórkę istniejącego budynku magazynowego.
c) Rozbiórkę istniejącego budynku sanitarnego.
d) Budowę wiaty magazynowej w konstrukcji stalowej, obudowanej z trzech stron blachą z posadzką cementową zacieraną oraz dachem jednospadowym pokrytym blachą.
e) Remont wiaty magazynowej, w postaci: wymiany pokrycia dachowego, wymiana pokrycia trzech ścian zewnętrznych, wykonanie orynnowania, wykonanie posadzki przemysłowej, wyczyszczenie, przemalowanie konstrukcji stalowej wiaty.
f) Modernizację nawierzchni placu.
g) Wyznaczenie miejsc postojowych
h) Wydzielenie miejsc czasowego gromadzenia odpadów stałych.
i) Wykonanie ogrodzenia.
j) Wykonanie nowego zbiornika bezodpływowego z instalacją zewnętrzną kanalizacji sanitarnej.
k) Modernizację instalacji elektrycznej.
l) Dostawę i montaż dwóch altan śmietnikowych na potrzeby przechowywania odpadów w budownictwie wielorodzinnym w Wiśniowej, wraz z pojemnikami na segregowanie odpadów (szt. 6). Altany wym: 3,00 m x 2,00 m x 2,20 m i tyłu ok. 1,90m. Wejście do altany zamykane o szerokości furtki ok. 150 cm. Wyposażenie altan: 2 pojemniki na tworzywa sztuczne- 660l każdy wyposażony w 4 kółka jezdne przystosowane do mechanicznego opróżniania przez śmieciarki z uchwytem grzebieniowym oraz 4 szt. pojemników (2szt. na szkło i 2 szt. na papier) - pojem. każdego 360l, wyposażony w kółka jezdne, przystosowane do mechanicznego opróżniania przez śmieciarki z uchwytem grzebieniowym.
m) Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z zasadą równych szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Wykonawca zobowiązany jest przyjąć i wykonać rozwiązania technologiczne uwzględniające potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami, w szczególności poprzez wykonanie:
- odpowiedniej nawierzchni placu manewrowego i miejsc parkingowych oznaczonych graficznie poprzez oznakowanie ich odpowiednią farbą (niebieską i białą).
- toalety dla osób niepełnosprawnych.
2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego wykonania znajduje się w Dokumentacji technicznej, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, oraz Przedmiarach robót stanowiących Załącznik nr 10-12 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

44112100-9 - Wiaty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2406862,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2770000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2406862,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kapibara spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691628012

7.3.3) Ulica: Floriana 7

7.3.4) Miejscowość: Knurów

7.3.5) Kod pocztowy: 44-190

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Kapibara Mateusz Małyjurek spółka komandytowa, ul. Floriana 7, 44-190 Knurów - wykonanie części robót budowlanych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2406862,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane