Zagospodarowanie terenów pokopalnianych i rekreacyjnych- utworzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowo-turystycznego nad jeziorem w Lubstowie, w formule zaprojektuj i wybuduj

Gmina Sompolno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316027
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316027/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 08:07
Lokalizacja
Sompolno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0f16a7bf-1238-44bb-b0e8-7debb6561587
Identyfikator
6652955283
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane w zakresie parkingówInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie kształtowania terenuUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógObiekty rekreacyjne

Wykonawcy

2 przyznane

ZBIGNIEW BILSKILubstów, PL · lot 0
3 628 500 PLN
ZBIGNIEW BILSKILubstów, PL · lot 1
2 434 170 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316027 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenów pokopalnianych i rekreacyjnych- utworzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowo-turystycznego nad jeziorem w Lubstowie, w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sompolno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019272

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 15

1.5.2.) Miejscowość: Sompolno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-610

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 0632714054

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malwina.szafranska@sompolno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sompolno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f16a7bf-1238-44bb-b0e8-7debb6561587

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenów pokopalnianych i rekreacyjnych- utworzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowo-turystycznego nad jeziorem w Lubstowie, w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f16a7bf-1238-44bb-b0e8-7debb6561587

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316027

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038614/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zagospodarowanie terenów pokopalnianych i rekreacyjnych- utworzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowo-turystycznego nad jeziorem w Lubstowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241884

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5143675,34 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zaprojektowanie i przebudowa budynku dawnej słodowni wraz z
niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu oraz dostawą
wyposażenia.
Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej projekt
zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany
oraz projekt techniczny w branżach: konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej,
elektrycznej i teletechnicznej (słaboprądowej), zgodnie z wymaganiami
obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznymi zawartymi w Programie
Funkcjonalno-Użytkowym (PFU),
b) uzyskanie uzgodnień na etapie opracowywania dokumentacji, wszelkich
pozwoleń i decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę,
c) realizację robót budowlanych składających się na inwestycję w oparciu
o opracowaną dokumentację.
Planowany zakres:
Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku słodowni
do potrzeb funkcjonowania świetlicy wiejskiej i dla potrzeb zaplecza terenów
rekreacyjno-wypoczynkowych (zwaną dalej "projektowanym budynkiem")
oraz wykonania zagospodarowania terenu na działce nr 201/1, 204/1, 204/2,
obr. Lubstów obejmującą:
- Wymianę całej więźby dachowej wraz z nowym pokryciem,
- Wyburzenie elementów budowlanych na zewnątrz oraz wewnątrz budynku,
- Wykonanie żelbetowego wieńca okalającego,
- Wymianę orynnowania, obróbek blacharskich,
- Czyszczenie murów, odgrzybianie,
- Izolowanie fundamentów i ścian przeciwwilgociowo oraz termicznie
- Modernizacji elewacji, docieplenia i wykończenia elewacji,
- Wyminę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą nadproży,
- Wykonanie nowych ścian w celu wydzielenia pomieszczeń wynikających z
przewidzianej funkcji,
- Wykonanie nowej klatki schodowej wewnętrznej oraz schodów
zewnętrznych,
- Naprawie / wymianie tynków wewnętrznych na istniejących ścianach
- Wykończenie pomieszczeń,
- Przebudowie istniejących sieci, w przypadku wystąpienia kolizji,
- Niwelację terenu wraz z wykonaniem murków oporowych,
- Budowę miejsca selektywnego gromadzenia odpadów,
- Rozbiórkę istniejącego i budowie nowego ogrodzenia wokół budynku
- Wykonanie parkingu dla samochodów osobowych z kostki betonowej
- Oświetlenie terenu,
- Instalacji monitoringu,
- Wykonanie nasadzeń zieleni i urządzeniem terenów trawiastych,
- oraz innych pracach związanych z zagospodarowaniem terenu,
d) opracowanie i przedłożenie pełnej dokumentacji powykonawczej na
wybudowany obiekt.
Przedmiot tej części zamówienia został opisany w PFU, stanowiącym zał. nr 1a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 3002531,10 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zaprojektowanie i budowa infrastruktury drogowej wraz z
zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego oraz małą architekturą.
Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej projekt
zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany
oraz projekt techniczny w branżach: konstrukcyjno-budowlanej, drogowej,
elektrycznej i teletechnicznej (słaboprądowej), zgodnie z wymaganiami
obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznymi zawartymi w Programie
Funkcjonalno-Użytkowym (PFU),
b) uzyskanie uzgodnień na etapie opracowywania dokumentacji, wszelkich
pozwoleń i decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę,
c) realizację robót budowlanych składających się na inwestycję, na podstawie
opracowanej dokumentacji projektowej. Inwestycja zlokalizowana jest na
działkach nr 201/7, 203, 204/2, 275, 233, 255/30 oraz 255/58.
Planowany zakres:
- Przebudowa istniejących sieci, w przypadku wystąpienia kolizji,
- Niwelacja terenu,
- Przebudowa dróg dojazdowych asfaltowych oraz z tłucznia wraz ze
zjazdami,
- Budowa parkingów i dojść utwardzonych,
- Budowa miejsca selektywnego gromadzenia odpadów,
- Rozbiórka istniejącego i budowa nowego ogrodzenia wokół terenu
rekreacyjnego,
- Budowa placu zabaw,
- Wykonanie miejsc postojowych do obsługi z infrastrukturą,
- Wykonanie boiska do piłki siatkowej plażowej,
- Oświetlenie terenu,
- Instalacja monitoringu,
- Budowa pomostu,
- Wykonanie nasadzeń zieleni i urządzenie terenów trawiastych,
- Wykonanie terenów piaszczystych,
- oraz inne prace związane z zagospodarowaniem terenu,
d) opracowanie i przedłożenie pełnej dokumentacji powykonawczej na
wybudowany obiekt.
Przedmiot tej części zamówienia został opisany w PFU, stanowiącym zał. nr 1b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45000000-7 - Roboty budowlane

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.) Wartość części: 2141144,24 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3628500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7256693,73 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3628500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Z.P.H.U. "ZBYCH-TRANS" Zbigniew Bilski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6661486698

7.3.3) Ulica: Krótka 5a, Lubstów

7.3.4) Miejscowość: Sompolno

7.3.5) Kod pocztowy: 62-610

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Część robót budowlanych związanych z przebudową oraz zmianą sposobu użytkowania budynku Słodowni

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3628500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2434170 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2434170 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2434170 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Z.P.H.U. "ZBYCH-TRANS" Zbigniew Bilski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6661486698

7.3.3) Ulica: ul. Krótka 5a, Lubstów

7.3.4) Miejscowość: Sompolno

7.3.5) Kod pocztowy: 62-610

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Plac zabaw, pomost, monitoring, oświetlenie, część robót brukarskich

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2434170 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane