Budowa przyłączy w miejscowości Poradz
Gmina Łobez
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00316048
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00316048/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-01 08:12
- Lokalizacja
- Łobez, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5d6dc98-5323-4599-b6db-ac005977ca7b
- Identyfikator
- 8540021978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316048 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przyłączy w miejscowości Poradz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łobez
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685616
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niepodległości
1.5.2.) Miejscowość: Łobez
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mnosek@lobez.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lobez.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5d6dc98-5323-4599-b6db-ac005977ca7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa przyłączy w miejscowości Poradz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5d6dc98-5323-4599-b6db-ac005977ca7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316048
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070544/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa przyłączy sanitarnych w miejscowości Poradz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278973
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Łobeskie Przedsiębiorstwo Komunalnemu Sp. z o.o. została założona przez Gminę Łobez. Przedmiotem działalności Spółki jest wykonywanie powierzonych Spółce zadań własnych Gminy Łobez.
Wykonawca jest podmiotem, nad którym Zamawiający sprawuję kontrolę. Z tego względu Zamawiający, działający przez Burmistrza Łobza, wykonuje uprawnienia Zgromadzenia Wspólników. Zamawiający ma wyłączne prawo zmiany aktu założycielskiego Spółki, w tym zakresu przedmiotu działalności.
Ponad 90% działalności Wykonawcy dotyczy realizacji zadań powierzonych mu przez Zamawiającego. Łobeskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. jest osobą prawną, w której nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. W związku z powyższym, spełnione zostały wszystkie przesłanki umożliwiające Zamawiającemu udzielnie Łobeskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy PZP.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa przyłączy w miejscowości Poradz
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Łobeskie Przedsiębiortswo Komunalne Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530350039
7.3.3) Ulica: Wojska Polskiego 17
7.3.4) Miejscowość: Łobez
7.3.5) Kod pocztowy: 73-150
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 338522,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |