14/2026 Świadczenie usług nadzoru autorskiego nad zintegrowanym systemem informatycznym InfoMedica Plus/AMMS firmy Asseco Poland S.A.

Szpital Rejonowy w Raciborzu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316172
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316172/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-01 10:23
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43ffb3eb-ad68-4f76-860e-6537f1e0ae21
Identyfikator
6391703765
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie oprogramowaniaUsługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowaniaUsługi zarządzania danymiUsługi rozbudowy oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

"ASSECO POLAND" SPÓŁKA AKCYJNARzeszów, PL · lot 0
218 898,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316172 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
14/2026 Świadczenie usług nadzoru autorskiego nad zintegrowanym systemem informatycznym InfoMedica Plus/AMMS firmy Asseco Poland S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Rejonowy w Raciborzu

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia Publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276225587

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gamowska 3

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpital-raciborz.org

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpital-raciborz.org

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

14/2026 Świadczenie usług nadzoru autorskiego nad zintegrowanym systemem informatycznym InfoMedica Plus/AMMS firmy Asseco Poland S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43ffb3eb-ad68-4f76-860e-6537f1e0ae21

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316172

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298032

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający działa w trybie art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit.a i b Ustawy z dnia 11 września 2019 r – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026.793) - usługa może być wykonywana przez jednego Wykonawcę w związku z ochroną praw wyłącznych – jedyny dostawca, producent i właściciel praw autorskich. Wykonawca, zgodnie ze złożonymi oświadczeniami jest wyłącznym podmiotem praw autorskich praw majątkowych do
systemów informatycznych „InfoMedica+” i „AMMS+” (będących w posiadaniu zamawiającego). W związku z powyższym Asseco Poland SA jest jedynym wykonawcą, który jest zdolny do realizacji przedmiotu zamówienia jakim jest świadczenie usługi nadzoru autorskiego ww. systemów informatycznych (oprogramowania aplikacyjnego).
Spełnione są łącznie przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i b PZP, gdyż zamówienie może być zrealizowane wyłącznie przez jeden podmiot z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 14/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

świadczenie usługi objęcie nadzorem autorskim, modułów Oprogramowania Aplikacyjnego InfoMedica Plus (następca InfoMedica) oraz AMMS Plus (następca AMMS)

4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

72322000-8 - Usługi zarządzania danymi

72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 218898,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 218898,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 218898,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Poland Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010334578

7.3.3) Ulica: Olchowa 14

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-322

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Infocomp Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 191, 87–100 Toruń w zakresie: obsługa zgłoszeń Zamawiającego (analiza zgłoszeń, weryfikacja/potwierdzanie błędów, konsultacje)

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 218898,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-01 do 2026-12-31
2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi