Roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu budynku poprzez rozbiórkę obiektu budowlanego Al. Zwycięstwa 49A na terenie miasta Gdańska
Gdańskie Nieruchomości
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00316246
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00316246/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-01 10:37
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e2165a79-59b8-41d8-9c2c-3f2ee1885352
- Identyfikator
- 9570844969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316246 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu budynku poprzez rozbiórkę obiektu budowlanego Al. Zwycięstwa 49A na terenie miasta Gdańska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdańskie Nieruchomości
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192817769
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 74
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-254
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nz@nieruchomoscigda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nieruchomoscigda.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e2165a79-59b8-41d8-9c2c-3f2ee18853521.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie nieruchomościami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu budynku poprzez rozbiórkę obiektu budowlanego Al. Zwycięstwa 49A na terenie miasta Gdańska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2165a79-59b8-41d8-9c2c-3f2ee1885352
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316246
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W czerwcu 2026 r. stwierdzono gwałtowne pogorszenie stanu technicznego budynku przy al. Zwycięstwa 49a, w tym częściowe zawalenie konstrukcji oraz realne ryzyko dalszej utraty stateczności. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi pożarowej, parkingów i użytkowanych nieruchomości, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia oraz mienia.
Pomimo wykonanych wcześniej zabezpieczeń proces degradacji postępuje, a dalsze zwlekanie z podjęciem działań może skutkować nagłym zawaleniem budynku oraz bezpowrotną utratą elementów zabytkowych przeznaczonych do zachowania.
Z uwagi na konieczność natychmiastowego usunięcia zagrożenia oraz brak możliwości zachowania terminów wymaganych dla postępowań konkurencyjnych, zachodzą przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 5 Pzp. Udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki jest niezbędne dla ochrony życia i zdrowia ludzi, zabezpieczenia mienia oraz zachowania cennych elementów historycznych obiektu.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ.250.74.2026.MD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 206093,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu budynku poprzez rozbiórkę obiektu budowlanego Al. Zwycięstwa 49A na terenie miasta Gdańska.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "DAN-REX” sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5833207101
7.3.3) Ulica: Przyrodników 30
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-180
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350550,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |