Wykonanie wycen nieruchomości, realizowanych w 2026 r., tj. zleconych najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. - dla Wydziału Gospodarki Nieruchomościami
Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00316323
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00316323/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-01 10:48
- Lokalizacja
- Chorzów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e89f532e-43eb-4c4b-b16c-d7583447bbeb
- Identyfikator
- 6272733808
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316323 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie wycen nieruchomości, realizowanych w 2026 r., tj. zleconych najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. - dla Wydziału Gospodarki Nieruchomościami
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255306
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@chorzow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chorzow.eu/#
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umchorzow.logintrade.net/zapytania_email,225745,897dad1754fc45798e3bd7467fcb80e9.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie wycen nieruchomości, realizowanych w 2026 r., tj. zleconych najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. - dla Wydziału Gospodarki Nieruchomościami2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e89f532e-43eb-4c4b-b16c-d7583447bbeb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316323
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129267/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Wykonanie wyceny nieruchomości dla Miasta Chorzów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192653
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.104.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 174390,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wycen nieruchomości, realizowanych w 2026 r., tj. zleconych najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. - dla Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.
1. Wycena nieruchomości w celu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności lub sprzedaży nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego .........……….… 7
2. Wycena nieruchomości niezabudowanych w celu: zbycia nieruchomości, nabycia nieruchomości, ustalenia opłat z tytułu trwałego zarządu, aktualizacji opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu ………………………………………………………………………………….… 15
3. Wycena nieruchomości zabudowanych w celu: zbycia nieruchomości, nabycia nieruchomości, ustalenia opłat z tytułu trwałego zarządu, aktualizacji opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu – z uproszczoną inwentaryzacją z rzutami poszczególnych kondygnacji na płaszczyzny poziomu .......................................................................................................................……. 5
4. Wycena nieruchomości zabudowanych w celu: zbycia nieruchomości, nabycia nieruchomości, ustalenia opłat z tytułu trwałego zarządu, aktualizacji opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu .....................................................................................………………………….………......…. 7
5. Wycena lokali mieszkalnych i użytkowych wraz z pomieszczeniami przynależnymi oraz udziałem w nieruchomości wspólnej .................................………………………..........…... 360
6. Wycena nieruchomości gruntowych w celu: ustalenia opłat adiacenckich, opłat z tytułu wzrostu lub obniżenia wartości nieruchomości spowodowanej uchwaleniem lub zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz opłat z tytułu niedotrzymania terminów zagospodarowania nieruchomości ……………………………………………………………….... 4
7. Wycena nieruchomości w celu ustalenia opłat za ustanowienie służebności przesyłu/służebności gruntowej……………………………………………………………..………. 3
8. Analiza stanu nieruchomości przed podziałem geodezyjnym i zbadanie cen nieruchomości podobnych oraz analiza stanu nieruchomości po podziale geodezyjnym i zbadanie cen nieruchomości podobnych, celem określenia, czy prawdopodobna wartość nieruchomości powstałej w wyniku podziału geodezyjnego uległa zmianie, tzn. czy nastąpił wzrost wartości takiej nieruchomości, w związku z ewentualną opłatą adiacencką ……………………………………………………………………………………………………..… 10.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188897,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188897,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188897,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Geodezyjne „Gradus 1“ Wojciech Dziemba
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6342906623
7.3.3) Ulica: ul. Stefana Batorego 48
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-506
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188897,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |