Modernizacja odkrytego basenu rekreacyjnego w Mikołajkach Pomorskich

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316476
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316476/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 11:14
Lokalizacja
Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1c1eee1-46df-43ea-a849-986adc29b3c0
Identyfikator
5792210163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie basenów pływackichRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymiKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316476 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja odkrytego basenu rekreacyjnego w Mikołajkach Pomorskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 556404357

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mikolajkipomorskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja odkrytego basenu rekreacyjnego w Mikołajkach Pomorskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1c1eee1-46df-43ea-a849-986adc29b3c0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316476

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008422/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja odkrytego basenu rekreacyjnego w Mikołajkach Pomorskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Operacja realizowana jest w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) –komponent Wdrażanie LSR, w zakresie „Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). Europa inwestująca w obszary wiejskie.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238961

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamierzenia budowlanego obejmuje modernizację odkrytego basenu w Mikołajkach Pomorskich położonego
na działce nr 46 obręb geodezyjny (0005) Mikołajki Pomorskie, poprzez wykonanie następującego zakresu robót:
1) Skucie istniejącego tynku oraz obicie istniejącej izolacji basenu w celu uzyskania przyczepności.
2) Wykonanie zbrojenia z prętów.
3) Wykonanie nadlewek/poszerzeń istniejących murków od strony wewnętrznej basenu o 15 cm, dolanie niecki basenu o 10
cm, od strony zewnętrznej na h=1,0 m, poniżej terenu o 6 cm z betonu hydrotechnicznego BH30. Wystający murek niecki
basenu ponad teren przewiduje się do skucia. Projektuje się nadlanie muru niecki basenu z betonu hydrotechnicznego klasy BH30 o wodoszczelności W=8, spełniający wymóg mrozoodporności F≥150 z domieszkami uszczelniającymi.
4) Wykonanie w nadlewce rynny przelewowej typu Wiesbaden lub równoważnej wraz z punktami odpływu.
5) Wykonanie wykładziny basenowej z membrany typu Alkorplan 2000 lub równoważnej w całej niecce basenu (boki i dno
basenu). Membrana musi charakteryzować się następującymi właściwościami:
a) Grubość min. 1,5 mm zbrojona;
b) Odporność na warunki atmosferyczne, promieni UV i tradycyjne produkty uzdatniania wody;
c) Odporność na powstawanie bakterii i glonów;
d) Możliwość łączenia poprzez zgrzewanie lub klejenie;
e) Elastyczność;
f) Właściwości antypoślizgowe;
g) Odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Parametry wskazane w pkt 1 ppkt 5 lit. a–g stanowią minimalne wymagania techniczne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta przez MAT-SON Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku na kwotę 990 150,00 zł brutto.
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 420 000,00 zł brutto.
W związku z tym, że cena złożonej oferty znacznie przewyższała środki finansowe Zamawiającego, działając w trybie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający zaprosił Wykonawcę do negocjacji w celu obniżenia ceny oferty.
Po skierowaniu zaproszenia do negocjacji pomiędzy stronami doszło do kontaktu telefonicznego dotyczącego możliwości przeprowadzenia negocjacji. Ostatecznie negocjacje nie zostały przeprowadzone. W konsekwencji nie doszło do wypracowania warunków umożliwiających obniżenie ceny oferty ani do złożenia oferty dodatkowej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 990150,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 990150,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane