Dostawa wraz z montażem dźwigu osobowego dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem przy ul. Szpitalna 21

POWIAT TATRZAŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316516
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316516/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-01 11:19
Lokalizacja
Zakopane, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-548aef83-6f78-439e-aad9-462f2ca77c35
Identyfikator
7361720593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

WindyRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie windInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi w zakresie konserwacji windUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

"MP LIFTS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
245 637,36 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316516 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z montażem dźwigu osobowego dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem przy ul. Szpitalna 21

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT TATRZAŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893121

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Chramcówki 15

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 182017100

1.5.8.) Numer faksu: +48 182017104

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.tatry.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat.tatry.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-tatry.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-tatry/demand/293418/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wraz z montażem dźwigu osobowego dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem przy ul. Szpitalna 21

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-548aef83-6f78-439e-aad9-462f2ca77c35

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316516

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035792/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa i montaż dźwigu osobowego (windy) do Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263925

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 294150,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego dostawę polegającą na wykonaniu dostawy wraz z montażem fabrycznie nowego elektrycznego dźwigu osobowego (windy) z napędem ciernym w istniejącym szybie budynku Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Zakopanem przy ul. Szpitalnej 21 oraz demontaż istniejącego hydraulicznego dźwigu 6 przystankowego wraz z maszynownią.
2. Zamawiający zastrzega, że dostarczony przedmiot zamówienia, o którym mowa wyżej musi posiadać wymagane aktualnie obowiązującymi przepisami prawa np. zezwolenia, świadectwa, certyfikaty, atesty świadczące o wymaganym dopuszczeniu do obrotu stosowania na terenie Polski zgodnie z przeznaczeniem, któremu ma służyć.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Inwentaryzację szybu windy (oraz dokumentacja techniczna, jeśli jest wymagana),
2) Demontaż istniejącego dźwigu hydraulicznego wraz z wywiezieniem zdemontowanego dźwigu, gruzu, złomu i oleju hydraulicznego oraz ich utylizację,
3) Zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych otworów drzwiowych powstałych po demontażu drzwi przystankowych obecnego dźwigu,
4) Dostawę wraz z montażem w istniejącym szybie, fabrycznie nowej windy osobowej o parametrach technicznych, jakościowych, eksploatacyjnych i funkcjonalnych określonych w punkcie 5.3.4) przedmiotowej SWZ.
5) Wykonanie niezbędnych prac elektrycznych i budowlanych, w tym:
a) dostosowanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej do nowych warunków instalowanego dźwigu,
b) dostosowanie instalacji oświetleniowej wraz z osprzętem w szybie,
c) wymianę zabezpieczeń elektrycznych windy,
d) naprawę ścian i posadzek przy otworach drzwiowych po wymianie drzwi,
e) zamurowanie z wykończeniem zbędnych otworów między szybem, a maszynownią.
6) Wykonanie prób, odbiorów i rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego,
7) Wykonanie szkolenia z obsługi dźwigu osobowego (windy).
4. Zamawiający zastrzega, że przedmiot niniejszego zamówienia musi być dostarczony, zainstalowany i uruchomiony w budynku Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II
w Zakopanem przy ul. Szpitalnej 21 przez wykonawcę.
5. Z uwagi na wykonanie usługi dostawy z montażem dźwigu osobowego w budynku bardzo starym zaleca się przed złożeniem oferty wykonanie przez Wykonawcę wizji lokalnej.
6. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na terenie czynnego obiektu Domu Pomocy Społecznej, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia harmonogramu realizacji prac z Zamawiającym oraz z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Zakopanem. Roboty montażowe należy wykonywać w sposób zapewniający minimalną uciążliwość dla funkcjonowania budynku oraz zamieszkujących w nim osób.
7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zabezpieczenia robót na czas ich prowadzenia zgodnie z przepisami BHP.
8. Zamawiający nie dopuszcza zakupu sprzętu używanego.
9. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie dźwigu osobowego o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych, eksploatacyjnych i funkcjonalnych, a nie zakup urządzenia konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z treścią SWZ i nie zostanie z tych powodów odrzucona.
10. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, która stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42416100-6 - Windy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45313100-5 - Instalowanie wind

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245637,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298836,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 245637,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MP LIFTS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 008482748

7.3.3) Ulica: Poloneza 93

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-826

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 245637,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy