„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap II.”

GMINA ZAWIERCIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316540
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316540/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 11:23
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de4f8782-a19f-4716-b37c-453fb0a4585f
Identyfikator
6491003978
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneRoboty budowlaneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówDoradcze usługi architektoniczneDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi projektowania konstrukcji nośnychUsługi kontroli projektu konstrukcji nośnychUsługi sporządzania mapSpecjalne usługi projektowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

IŚ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
1 349 748,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316540 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap II.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48324941274, +48324941267

1.5.8.) Numer faksu: Nie dotyczy

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap II.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de4f8782-a19f-4716-b37c-453fb0a4585f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316540

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056283/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Ochrona bioróżnorodności bilogicznej w Gminie Zawiercie - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

23) Zamówienie współfinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, w ramach Osi Priorytetowej II Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działanie 2.15 Ochrona przyrody i bioróżnorodność – ZIT.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206965

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.29.2026.KW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1192311,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – „Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – Etap II
2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym:
a) Projektu koncepcyjnego uzgodnionego z Zamawiającym,
b) projektu budowlanego (wraz z kompletem załączników, tj.: opiniami, uzgodnieniami, porozumieniami lub pozwoleniami oraz informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia), który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; plan zagospodarowania terenu ujęty w projekcie należy wykonać w skali 1:500; projekt powinien być opracowany tak, aby umożliwiał otrzymanie potwierdzenia o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych lub uzyskanie pozwolenia na budowę;
c) projektu wykonawczego (wielobranżowego), który winien być przedłożony Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej; poza wymogami przyjętymi przy opracowaniu tego typu dokumentacji Architekt winien zestawić w formie tabelarycznej:
 podstawowe dane techniczne projektowanego obiektu takie jak: długość, szerokość, powierzchnia poszczególnych elementów objętych budową z podaniem materiału, z których zostały zaprojektowane,
 działki objęte budową z uwzględnieniem numeru geodezyjnego, karty mapy, obrębu oraz danych właściciela lub władającego gruntem;
d) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB). 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej;
e) przedmiaru robót w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
f) kosztorysu inwestorskiego (spójnego z wartością wynagrodzenia Wykonawcy określonego w ofercie) w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz w 1 egzemplarzu wersji elektronicznej;
g) innych dokumentów i opracowań niezbędnych do realizacji zamierzenia, w szczególności:
a) mapy do celów projektowych (w 3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej),
b) (złożenie lub uzyskanie) zgłoszenia wodnoprawnego lub pozwolenia wodnoprawnego,
c) inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

2) Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kompletną dokumentację projektową celem jej akceptacji przez Zamawiającego.

3) Szczegółowe wytyczne do projektowania:
Dokumentacja Projektowa opracowana przez Wykonawcę, tj. m.in. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy, STWiORB muszą uwzględniać uwarunkowania wynikające z pozyskanych warunków, jak również standaryzację związaną z procesem projektowania, uzgadniania i zatwierdzania dokumentacji, rodzaju stosowanych technologii i materiałów, realizacji i odbiorów robót budowlanych, przekazywania na środki trwałe, obowiązujących u każdego z nich.
Pełna identyfikacja i rozpoznanie wszystkich kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu należy do zadań Wykonawcy.
W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie zabezpieczenia sieci lub usunięcia kolizji. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodnie z warunkami technicznymi gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego.
4) Zakres planowanych prac remontowych:
a) odsłonięcie częściowe źródła rzeki (montaż szklanej barierki w miejsce betonowej – 10 mb);
b) montaż drewnianego pomostu wraz z barierą obustronną na skraju skarpy łączącego dwa ciągi piesze (powierzchnia 35 m2 konstrukcja drewniana, wraz z barierą (obustronną ze stali nierdzewnej długość do 40 mb);
c) wykonanie ciągów pieszych i nawierzchni utwardzonych 550 m2 (przebudowa traktów pieszych na drewniane, nawierzchni ścieżki żwirowej, nawierzchni chodników mineralno-żywicznej, ścieżki doświadczania przyrody, drewnianych platform widokowych jako kontynuacji ścieżki doświadczania przyrody, remont schodów, wymiana balustrad);
d) zaprojektowanie strefy wytchnienia (relaksu, dziecięcej, romantycznej);
e) przyłącze i instalacja elektryczna;
f) montaż drewnianych platform widokowych (ilość 4 sztuki, wymiary 10 m2 każda) jako kontynuacji ścieżki doświadczania przyrody;
g) montaż elementów małej architektury, w tym:
• oświetlenia: oświetlenia posadzkowego (ilość:10 sztuk), oświetlenie pionowego- latarnie ilość: 6 sztuk;
• ławek wielofunkcyjnych: 4 sztuki;
• siedzisk rama/ława: 1 sztuka;
• stojaków rowerowych: 5 sztuk;
• koszy na śmieci: 5 sztuk;
• siedzisk na skarpie: 3 sztuki;
• tablic edukacyjnych: 5 sztuk;
• fontanny napowietrzającej: 1 sztuka;
• monitoringu wizyjnego: 3 kamery wraz z włączeniem do monitoringu miejskiego;
h) urządzenie ścieżki doświadczania przyrody z towarzyszącymi jej licznymi elementami dźwiękowymi oraz urządzeniami służącymi rekreacji poprzez zabawę (interaktywna kostka);
i) zagospodarowanie terenów zielonych, nasadzenia, rozbudowa warstwy drzew, likwidacje gatunków inwazyjnych, wzbogacenie roślinności, dosadzając gatunki zwiększające bioróżnorodność terenu, bez ingerencji w roślinność źródliskową, zaprojektowanie ogrodu deszczowego, obsadzenie zbiornika roślinnością wodolubną).
5) Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
6) Lokalizacja inwestycji: Skwer pomiędzy ul. Stefana Żeromskiego, a ul. Poległych, 42-400 Zawiercie. Inwestycja zlokalizowana na działce nr ew. 3108/1, 3108/2 jed. ewid. 241602_1 ZAWIERCIE/0002 Bzów, dawniej 3108.
7) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym, dalej PFU.
8) Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU), które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
9) Tam, gdzie w SWZ, w tym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm europejskich, ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień , o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.
10) W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, w rozumieniu art. 95 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp., Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferta/rozwiązanie równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
11) W przypadku wymaganego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oznakowania i certyfikatów, Zamawiający akceptuje oznakowania i certyfikaty równoważne.
12) W przypadku wymagania w Programie Funkcjonalno-Użytkowym etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
13) Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
14) Ilekroć w Programie Funkcjonalno-Użytkowym mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
15) Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
16) Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
17) Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
(...)
Z uwagi na ogr. ilość znaków pozostałe informacje w sekcji RODO (ograniczenie stosowania)

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

71354000-4 - Usługi sporządzania map

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1349748,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2866269,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1349748,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IŚ Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691661736

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 6

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-800

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia następujący zakres: w zakresie wykonania robót elektrycznych - instalacyjnych, w zakresie wykonania robót brukarskich, w zakresie małej architektury, w zakresie nawierzchni żywicznej, w zakresie zieleni.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1349748,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane