Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15.
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00316825
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00316825/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-01 12:13
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69bc4f49-3003-47c7-bb66-97fb1967784b
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316825 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kłopotowskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-708
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppn.zampubl@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapn.um.warszawa.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69bc4f49-3003-47c7-bb66-97fb1967784b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316825
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019604/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Dystrybucja energii elektrycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254405
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiot zamówienia może być zrealizowany jedynie przez jednego Wykonawcę: Stoen Operator Sp. z o. o., ul. Piękna 46 00-672 Warszawa, który jest właścicielem sieci dystrybucyjnych i urządzeń przesyłowych tzw. majątku sieciowego zlokalizowanego na terenie Dzielnicy Praga – Północ m. st. Warszawy. Przedsiębiorstwo to działa w obszarze monopolu naturalnego i Zamawiający nie ma innej możliwości niż zawarcie umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej na danym terenie, wynika to z przepisów ustawy – Prawo energetyczne oraz decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Brak konkurencji ma charakter obiektywny i nie wynika z celowego zawężenia parametrów zamówienia przez Zamawiającego.
Na rynku nie występuje żaden inny podmiot, który mógłby świadczyć usługi dystrybucji energii elektrycznej dla tej lokalizacji. Nie istnieje również rozwiązanie alternatywne ani zastępcze, które umożliwiałoby realizację przedmiotu zamówienia w innym trybie konkurencyjnym.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Znak sprawy: UD-VII-WZP.271.15.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 219512,19 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w okresie 01.07.2026 r. do 30.06.2028 r. (24 miesiące)
Energia elektryczna dostarczana będzie do punktu poboru energii elektrycznej wskazanego przez Urząd Dzielnicy Praga-
Północ m. st. Warszawy przy ul. Kłopotowskiego 15, zlokalizowanego na terenie Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stoen Operator Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252386094
7.3.3) Ulica: Pory
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-757
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 270000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2028-06-30| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |