„DOWÓZ UCZNIÓW DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY RYTWIANY W ROKU SZKOLNYM 2026/2027 NA PODSTAWIE IMIENNYCH BILETÓW MIESIĘCZNYCH”

GMINA RYTWIANY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00316983
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00316983/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-01 12:33
Lokalizacja
Rytwiany, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57cf15b4-0887-4114-be18-16b843d289fc
Identyfikator
8661599179
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie publicznego transportu drogowegoBilety przewozowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316983 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„DOWÓZ UCZNIÓW DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY RYTWIANY W ROKU SZKOLNYM 2026/2027 NA PODSTAWIE IMIENNYCH BILETÓW MIESIĘCZNYCH”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYTWIANY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409726

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staszowska 15

1.5.2.) Miejscowość: Rytwiany

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-236

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158647930

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rytwiany@rytwiany.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rytwiany.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1322676

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„DOWÓZ UCZNIÓW DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY RYTWIANY W ROKU SZKOLNYM 2026/2027 NA PODSTAWIE IMIENNYCH BILETÓW MIESIĘCZNYCH”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57cf15b4-0887-4114-be18-16b843d289fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316983

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00089244/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz uczniów do szkół podstawowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278434

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.4464.6.2026.MJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 467800,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Miejsce realizacji zamówienia - Gmina Rytwiany.
2) Nazwa nadana zamówieniu: „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2026/2027 na podstawie imiennych biletów miesięcznych.”
3) Przedmiotem zamówienia jest dowóz z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, na oznaczone przystanki zlokalizowane na trasie dowozu, 218 uczniów na podstawie zakupionych biletów miesięcznych, w ramach części nr 1 tj.

Część 1: Dowóz 218 uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach i powrót do miejsca zamieszkania (ZSP RYTWIANY);

4) Szczegółowy opis tras dowozu uczniów został zawarty w Załączniku Nr 10 do SWZ.
5) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
6) Zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
7) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz – odpowiednio do realizowanej części zamówienia.
8) Wskazana w Załączniku Nr 10 do SWZ liczba biletów stanowi wielkość planowaną. Rzeczywista liczba zakupionych biletów miesięcznych będzie odpowiadała rzeczywistej liczbie uczniów korzystających z przewozów w danym miesiącu kalendarzowym. Liczba uczniów korzystających z przewozów będzie ustalana na poszczególne miesiące kalendarzowe do 25-go dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym będą wykonywane przewozy. W przypadku zwiększenia liczby dowożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz i odwóz na warunkach podanych w ofercie.
9) Z tytułu zmniejszenia liczby dowożonych uczniów Zamawiający nie dopuszcza ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
10) Dowóz/odwóz uczniów do placówek oświatowych będzie wykonywany zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027 (188 dni szkolnych) w dni nauki szkolnej, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć oraz ferii i dni świątecznych, według rozkładu jazdy ustalonego przez Wykonawcę w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych. Rozkład jazdy powinien przewidywać liczbę kursów, która zapewnia co najmniej:
a) dowóz uczniów z przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ do placówek oświatowych na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych,
b) odwóz uczniów z placówek oświatowych do przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
11) Na przystankach Wykonawca jest zobowiązany umieścić rozkład jazdy.
12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów w zależności od zmiany planów lekcji, liczby dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itp. – w terminie umożliwiającym zmianę zezwoleń.
13) Przewozy muszą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) i innych przepisach związanych
z przewozem osób, posiadającymi aktualne przeglądy techniczne i ubezpieczenia oraz oznakowanie liniowe w postaci tablicy z przystankiem docelowym danego kursu,
a także spełniającymi wymogi techniczne określone w warunkach udziału
w postępowaniu niniejszej SWZ.
14) Opiekę podczas dowożenia na podstawie art. 32 pkt. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.) zapewni Zamawiający.
15) Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NNW.
16) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34980000-0 - Bilety przewozowe

4.5.5.) Wartość części: 318666,60 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Miejsce realizacji zamówienia - Gmina Rytwiany.
2) Nazwa nadana zamówieniu: „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2026/2027 na podstawie imiennych biletów miesięcznych.”
3) Przedmiotem zamówienia jest dowóz z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, na oznaczone przystanki zlokalizowane na trasie dowozu, 56 uczniów na podstawie zakupionych biletów miesięcznych, w ramach części nr 2 tj.:

Część 2: Dowóz 56 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych - Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym i powrót do miejsca zamieszkania (ZPO SICHÓW DUŻY);

4) Szczegółowy opis tras dowozu uczniów został zawarty w Załączniku Nr 10 do SWZ.
5) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
6) Zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
7) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz – odpowiednio do realizowanej części zamówienia.
8) Wskazana w Załączniku Nr 10 do SWZ liczba biletów stanowi wielkość planowaną. Rzeczywista liczba zakupionych biletów miesięcznych będzie odpowiadała rzeczywistej liczbie uczniów korzystających z przewozów w danym miesiącu kalendarzowym. Liczba uczniów korzystających z przewozów będzie ustalana na poszczególne miesiące kalendarzowe do 25-go dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym będą wykonywane przewozy. W przypadku zwiększenia liczby dowożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz i odwóz na warunkach podanych w ofercie.
9) Z tytułu zmniejszenia liczby dowożonych uczniów Zamawiający nie dopuszcza ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
10) Dowóz/odwóz uczniów do placówek oświatowych będzie wykonywany zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027 (188 dni szkolnych) w dni nauki szkolnej, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć oraz ferii i dni świątecznych, według rozkładu jazdy ustalonego przez Wykonawcę w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych. Rozkład jazdy powinien przewidywać liczbę kursów, która zapewnia co najmniej:
a) dowóz uczniów z przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ do placówek oświatowych na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych,
b) odwóz uczniów z placówek oświatowych do przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
11) Na przystankach Wykonawca jest zobowiązany umieścić rozkład jazdy.
12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów w zależności od zmiany planów lekcji, liczby dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itp. – w terminie umożliwiającym zmianę zezwoleń.
13) Przewozy muszą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) i innych przepisach związanych
z przewozem osób, posiadającymi aktualne przeglądy techniczne i ubezpieczenia oraz oznakowanie liniowe w postaci tablicy z przystankiem docelowym danego kursu,
a także spełniającymi wymogi techniczne określone w warunkach udziału
w postępowaniu niniejszej SWZ.
14) Opiekę podczas dowożenia na podstawie art. 32 pkt. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.) zapewni Zamawiający.
15) Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NNW.
16) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34980000-0 - Bilety przewozowe

4.5.5.) Wartość części: 87166,53 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Miejsce realizacji zamówienia - Gmina Rytwiany.
2) Nazwa nadana zamówieniu: „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2026/2027 na podstawie imiennych biletów miesięcznych.”
3) Przedmiotem zamówienia jest dowóz z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany i odwóz po zajęciach do miejsca zamieszkania, na oznaczone przystanki zlokalizowane na trasie dowozu, 318 uczniów na podstawie zakupionych biletów miesięcznych, w ramach części nr 3 tj.:

Część 3: Dowóz 44 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Samorządowego Przedszkola im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu i powrót do miejsca zamieszkania (ZSP STRZEGOM).

4) Szczegółowy opis tras dowozu uczniów został zawarty w Załączniku Nr 10 do SWZ.
5) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
6) Zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy na jedną, dwie lub wszystkie części zamówienia.
7) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz – odpowiednio do realizowanej części zamówienia.
8) Wskazana w Załączniku Nr 10 do SWZ liczba biletów stanowi wielkość planowaną. Rzeczywista liczba zakupionych biletów miesięcznych będzie odpowiadała rzeczywistej liczbie uczniów korzystających z przewozów w danym miesiącu kalendarzowym. Liczba uczniów korzystających z przewozów będzie ustalana na poszczególne miesiące kalendarzowe do 25-go dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym będą wykonywane przewozy. W przypadku zwiększenia liczby dowożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz i odwóz na warunkach podanych w ofercie.
9) Z tytułu zmniejszenia liczby dowożonych uczniów Zamawiający nie dopuszcza ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
10) Dowóz/odwóz uczniów do placówek oświatowych będzie wykonywany zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027 (188 dni szkolnych) w dni nauki szkolnej, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć oraz ferii i dni świątecznych, według rozkładu jazdy ustalonego przez Wykonawcę w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych. Rozkład jazdy powinien przewidywać liczbę kursów, która zapewnia co najmniej:
a) dowóz uczniów z przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ do placówek oświatowych na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych,
b) odwóz uczniów z placówek oświatowych do przystanków początkowych wskazanych w Załączniku Nr 10 do SWZ po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
11) Na przystankach Wykonawca jest zobowiązany umieścić rozkład jazdy.
12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów w zależności od zmiany planów lekcji, liczby dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itp. – w terminie umożliwiającym zmianę zezwoleń.
13) Przewozy muszą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) i innych przepisach związanych
z przewozem osób, posiadającymi aktualne przeglądy techniczne i ubezpieczenia oraz oznakowanie liniowe w postaci tablicy z przystankiem docelowym danego kursu,
a także spełniającymi wymogi techniczne określone w warunkach udziału
w postępowaniu niniejszej SWZ.
14) Opiekę podczas dowożenia na podstawie art. 32 pkt. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.) zapewni Zamawiający.
15) Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NNW.
16) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34980000-0 - Bilety przewozowe

4.5.5.) Wartość części: 61967,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Rytwiany, z siedzibą ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany w oparciu o przepis art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2026/2027 na podstawie imiennych biletów miesięcznych” w zakresie części nr 1: „Dowóz 218 uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach i powrót do miejsca zamieszkania (ZSP RYTWIANY)”.
W toku badania złożonych ofert wykazano, że najniższa cenowo oferta tj. Kolbus Sp. z o.o. złożona w zakresie części 1 przedmiotowego postępowania podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) ppkt. c) ustawy PZP, natomiast dwie pozostałe oferty przekraczają kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. kwotę 344 159,93 zł (słownie złotych: trzysta czterdzieści cztery tysiące sto pięćdziesiąt dziewięć 93/100). Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny kolejnej najniższej oferty.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie w zakresie części nr 1: „Dowóz 218 uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach i powrót do miejsca zamieszkania (ZSP RYTWIANY)”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 377395,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 440142,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Rytwiany, z siedzibą ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany w oparciu o przepis art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2025/2026 na podstawie imiennych biletów miesięcznych” w zakresie części nr 2: „Dowóz 56 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym (ZPO SICHÓW DUŻY)”.
W toku badania złożonych ofert wykazano, że najniższa cenowo oferta tj. MATBUS Michał Warzecha złożona w zakresie części 2 przedmiotowego postępowania podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) ppkt. c) ustawy PZP, natomiast dwie pozostałe oferty przekraczają kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. kwotę 94 139,85 zł (słownie złotych: dziewięćdziesiąt cztery tysiące sto trzydzieści dziewięć 85/100). Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny kolejnej najniższej oferty.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie w zakresie części nr 2: “Dowóz 56 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym (ZPO SICHÓW DUŻY)”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 96801,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 110710,00 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Rytwiany, z siedzibą ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany w oparciu o przepis art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rytwiany w roku szkolnym 2025/2026 na podstawie imiennych biletów miesięcznych” w zakresie części nr 2: „Dowóz 56 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym (ZPO SICHÓW DUŻY)”.
W toku badania złożonych ofert wykazano, że najniższa cenowo oferta tj. MATBUS Michał Warzecha złożona w zakresie części 2 przedmiotowego postępowania podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) ppkt. c) ustawy PZP, natomiast dwie pozostałe oferty przekraczają kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. kwotę 94 139,85 zł (słownie złotych: dziewięćdziesiąt cztery tysiące sto trzydzieści dziewięć 85/100). Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny kolejnej najniższej oferty.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie w zakresie części nr 2: “Dowóz 56 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym (ZPO SICHÓW DUŻY)”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78900,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 81334,00 PLN

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi