„Budowa budynku administracyjno–socjalnego dla Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie”
Powiat Gostyniński
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00317138
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00317138/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-01 12:55
- Lokalizacja
- Gostynin, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b8854999-e101-4309-b9fd-a48bfde77b40
- Identyfikator
- 9710658050
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317138 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa budynku administracyjno–socjalnego dla Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gostyniński
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611016100
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Romana Dmowskiego 13
1.5.2.) Miejscowość: Gostynin
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-500
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.7.) Numer telefonu: 48242357981
1.5.8.) Numer faksu: 48242357985
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gostynin.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gostynin.powiat.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b8854999-e101-4309-b9fd-a48bfde77b401.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa budynku administracyjno–socjalnego dla Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b8854999-e101-4309-b9fd-a48bfde77b40
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317138
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042839/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 „Budowa budynku administracyjno–socjalnego dla Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287833
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IP.272.3.2026.ZDP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest:
„Budowa budynku administracyjno–socjalnego dla Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie”
Projektowany budynek zlokalizowany będzie na dz. nr 359/1 przy ulicy Płockiej w Gostyninie.
W zakres inwestycji wchodzi:
- wykonanie ław 40x60cm i ścian fundamentowych
- wykonanie warstw posadzkowych i instalacji pod posadzkowych
- wykonanie ścian nadziemia
- wykonanie instalacja wewnętrznych wod-kan, co, ee, teletechnicznych
- wykonanie stropu monolitycznego nad garażem
- wykonanie konstrukcji dachowej
- wykonanie warstw izolacyjnych dachu i stropu
- wykonanie pokrycia dachowego z blachodachówki
- wykonanie termomodernizacji budynku
- wykonanie tynków wewnętrznych
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej
- montaż instalacji zbiornikowej
- montaż zbiornika na nieczystości ciekłe
Przed przystąpieniem do danego etapu prac wszystkie materiały należy uzgodnić z Zamawiającym.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót wynikających z dokumentacji projektowej, Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz pozostałych dokumentów zamówienia, niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia i osiągnięcia zamierzonego efektu użytkowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 w związku z art. 16 pkt 1 oraz art. 64 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu upływał w dniu 01.07.2026 r. o godz. 9:00. Przed upływem terminu składania ofert jeden z Wykonawców telefonicznie poinformował Zamawiającego o występujących problemach z możliwością złożenia oferty za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Po upływie terminu składania ofert wykonawca przesłał wiadomość e-mail zawierającą opis zaistniałej sytuacji oraz potwierdzenie wystąpienia błędu technicznego (kod 502)
W związku z otrzymanym zgłoszeniem Zamawiający niezwłocznie zwrócił się do operatora Platformy e-Zamówienia z prośbą o potwierdzenie, czy w dniu 01.07.2026 r. w godzinach 7:00–9:00 występowały problemy techniczne z dostępem do Platformy. W odpowiedzi operator Platformy potwierdził, że w tym okresie mogły występować problemy z dostępem do Platformy.
Mając na uwadze otrzymane zgłoszenie Wykonawcy oraz stanowisko operatora Platformy, Zamawiający odstąpił od otwarcia ofert w wyznaczonym terminie, uznając za konieczne uprzednie wyjaśnienie wpływu problemów technicznych na możliwość skutecznego złożenia ofert przez wszystkich zainteresowanych Wykonawców.
Zamawiający uznał, że potwierdzone przez operatora Platformy problemy techniczne mogły ograniczyć dostęp Wykonawców do postępowania oraz naruszyć zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o której mowa w art. 16 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wady tej, po upływie terminu składania ofert, nie można usunąć w sposób zgodny z przepisami ustawy, w szczególności nie jest możliwe przywrócenie terminu składania ofert ani umożliwienie złożenia oferty po upływie wyznaczonego terminu.
Wobec powyższego Zamawiający uznał, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, o której mowa w art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, co skutkuje koniecznością jego unieważnienia.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że do chwili podjęcia decyzji o unieważnieniu postępowania nie dokonano otwarcia ofert złożonych w postępowaniu.
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |