Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Szkoły Podstawowej we Włosienicy oraz zagospodarowanie terenu"

GMINA OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00518973
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00518973/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-27 08:16
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16cc2461-80a8-48ce-9448-e3ffd2bf596e
Identyfikator
5492198593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

INFORM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOświęcim, PL · lot 0
207 870 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00518973 z dnia 2024-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Szkoły Podstawowej we Włosienicy oraz zagospodarowanie terenu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OŚWIĘCIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181876

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gminaoswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaoswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.malopolska.pl/ugoswiecim,m,429597,2024.html a także https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Szkoły Podstawowej we Włosienicy oraz zagospodarowanie terenu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16cc2461-80a8-48ce-9448-e3ffd2bf596e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518973

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040100/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Szkoły Podstawowej we Włosienicy oraz zagospodarowanie terenu..."

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00442926

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.2712.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Szkoły Podstawowej we Włosienicy oraz zagospodarowanie terenu" wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę.
Opis przedmiotu zamówienia:
1. Weryfikacja inwentaryzacji obiektu zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji.
2. Wykonanie aktualizacji koncepcji projektowej.
3. Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zwanej dalej "Dokumentacją" wraz ze wszelkimi opiniami i uzgodnieniami.
4. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę po uzyskaniu akceptacji projektu przez Zamawiającego.
5. Jednokrotna aktualizacja kosztorysu na wniosek Zamawiającego, w ciągu 3 lat od dnia zakończenia zadania. Aktualizacja kosztorysu powinna zostać wykonana w ciągu 7 dni roboczych od dnia wskazania wykonania jej konieczności przez Zamawiającego.
6. Udział w spotkaniach i naradach zwoływanych przez Zamawiającego.
7. Pełnienie nadzoru autorskiego, który obejmuje m.in.:
1) stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
2) uzupełnienia szczegółów dokumentacji projektowej w trakcie realizacji robót budowlanych,
3) wyjaśnianie Zamawiającemu i wykonawcy robót budowlanych i usług wątpliwości dotyczących rozwiązań przyjętych w dokumentacji powstałych w toku realizacji robót budowlanych i usług,
4) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
5) uzgodnienia z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego oraz ich wprowadzenia do dokumentacji powykonawczej.
8. Zapewnienia kadry do realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności dysponowanie :
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, która wykonała co najmniej jedną dokumentację projektowo-kosztorysową w okresie ostatnich 10 lat (jako osoba pełniąca funkcję projektanta - a nie projektanta sprawdzającego) w zakresie budowy lub/i rozbudowy lub/i budowy, rozbudowy lub przebudowy podobnego obiektu budowlanego (zgodnie z PKOB z Grupy 126) o powierzchni użytkowej minimum 300 m2, która uzyskała decyzję pozwolenia na budowę. – wskazana w Załączniku Nr 1 do Formularza oferty (w przypadku zmiany osoby wskazanej w formularzu oferty osoba wprowadzona musi mieć co najmniej równoważne doświadczenie zawodowe),
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
9. Zamawiający dysponuje dokumentacją w wersji edytowalnej (pliki dwg), którą udostępni Wykonawcy po podpisaniu umowy.
10. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy ma ona charakter ryczałtowy.
11. Zamawiający dopuszcza jednorazowe fakturowanie częściowe do wysokości 30% wynagrodzenia umownego za wykonanie części zakresu Dokumentacji określonej w pkt. 4 załącznika nr 1 do umowy, jednak nie więcej niż do wysokości 75 000 zł płatne w 2024 r. Pozostała kwota za wykonanie pozostałego zakresu dokumentacji i otrzymaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę płatna w roku 2025 r.
12. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do złożenia Zamawiającemu zestawienia rzeczowo-finansowego określającego zakres rzeczowy, wartość i termin wykonania elementów Dokumentacji, zgodnie z pkt. 4 załącznika nr 1 do umowy.
13. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia takie jak nabycie praw autorskich, wykonanie wszelkich opracowań, czynności oraz przeprowadzenie niezbędnych postępowań koniecznych do zrealizowania przedmiotu umowy, w tym uzyskanie wszelkich opinii i uzgodnień niezależnie od tego, czy działania te zostały przewidziane przez Wykonawcę na dzień złożenia oferty.
14.Szczegółowy zakres opracowania dokumentacji szczegółowo określony został w załączniku nr 1 do Istotnych Postanowień Umowy, który zostanie wprowadzony do treści umowy z wybranym Wykonawcą.
15. Szczegółowe zasady realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności odbiory, płatności, terminy, kary stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ -Istotne Postanowienia Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207870,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253380,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207870,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: InForm Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5492460128

7.3.3) Ulica: Ul. Legionów 78

7.3.4) Miejscowość: Oświęcim

7.3.5) Kod pocztowy: 32-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207870,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi